Kittel, Jabrzyk, Abramowicz. Dziennikarze Grupy TVN nominowani do MediaTorów

mediatory.plDziennikarze Grupy TVN znaleźli się wśród nominowanych do tegorocznych MediaTorów

Bertold Kittel, Jarosław Jabrzyk, Karolina Hytrek-Prosiecka i Paweł Abramowicz - to dziennikarze TVN i TVN CNBC, którzy zostali nominowani w 7. edycji plebiscytu MediaTory. W tym roku Grupa TVN obok "Rzeczpospolitej" uzyskała najwięcej nominacji.

MediaTory to plebiscyt, w którym studenci dziennikarstwa z całej Polski wybierają dziennikarzy i ludzi mediów, których działalność w danym roku akademickim uznali za wzorową. W sumie do głosowania uprawnionych jest blisko 10 tys. studentów z 19 uczelni w Polsce.

W tym roku MediaTory przyznawane są w dziewięciu kategoriach: AuTORytet, NawigaTOR, TORpeda, DetonaTOR, AkumulaTOR, ObserwaTOR, ProwokaTOR, InicjaTOR, ReformaTOR.

Ważne nominacje

Dziennikarze "Superwizjera" TVN Bertold Kittel i Jarosław Jabrzyk otrzymali nominację w kategorii DetonaTOR. Są to publikacje, które wybuchły najgłośniej i najbardziej spektakularnie. - Tegoroczni nominowani swoimi działaniami doprowadzili do ujawnienia korupcji w Kościelnej Komisji Majątkowej w materiale "W imieniu Kościoła" - czytamy w uzasadnieniu nominacji. Reporterka TVN CNBC Karolina Hytrek-Prosiecka została nominowana w kategorii TORpeda, "za udowodnienie, że szybkość i rzetelność nie muszą się wykluczać". Dziennikarka została doceniona za wnikliwe analizy problemów związanych z gospodarką i polityką na antenie TVN CNBC "oraz wskazywanie błędów osobom za nie odpowiedzialnym.

Reporter "Faktów" TVN Paweł Abramowicz został nominowany w kategorii AkumulaTOR, "za pokazywanie, że absurdy rzeczywistości mogą nie tylko dziwić, ale także śmieszyć" oraz "za nasycony ironią komentarz i charakterystyczną, pełną powagi intonację oraz to, że wprawnym okiem reportera dostrzega tematy tam, gdzie inni nawet nie zaglądają". W kategorii AkumulaTOR nominację otrzymał też dziennikarz "Dzień Dobry" TVN Filip Chajzer. "Za doskonały przykład empirycznego dziennikarstwa".

Wśród pozostałych nominowanych dziennikarzy znaleźli się m. in. Paweł Reszka, Bartosz Marczuk, Michał Krzymowski, Robert Krasowski, Agnieszka Szydłowska, Bartosz Janiszewski, Cezary Łazarewicz, Łukasz Frątczak, Tomasz Sekielski, Mariusz Szczygieł, Piotr Milewski, Tomasz Skory, Izabela Kacprzak, Grażyna Zawadka, Robert Zieliński.

Zwycięzców 7. edycji konkursu poznamy 7 grudnia podczas gali finałowej, która odbędzie się na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Autor: mn/jk / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: mediatory.pl

Pozostałe wiadomości