"Obiekt przypominający balon" znaleziony na Warmii i Mazurach

Autor:
akr/tr
Źródło:
tvn24.pl, PAP
W okolicach miejscowości Kaliszki znaleziono obiekt przypominający balon
W okolicach miejscowości Kaliszki znaleziono obiekt przypominający balon
Google Earth
Google Earth W okolicach miejscowości Kaliszki znaleziono obiekt przypominający balon

W okolicy miejscowości Kaliszki na Warmii i Mazurach policja zabezpieczyła i przekazała wojsku szczątki obiektu przypominającego balon - przekazał rzecznik Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych podpułkownik Jacek Goryszewski. Dodał, że najprawdopodobniej jest to balon meteorologiczny, ale służby są w trakcie analizy znaleziska.

- Około godziny 7 otrzymaliśmy zgłoszenie, że na drodze w okolicy miejscowości Kaliszki znajduje się przedmiot przypominający balon. Policjanci potwierdzili zgłoszenie i powiadomili o tym wojsko, które przejęło czynności związane z tą sprawą - przekazała redakcji Kontakt24 nadkomisarz Anna Szypczyńska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Piszu.

Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych: najprawdopodobniej to balon meteorologiczny

Również rzecznik Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych podpułkownik Jacek Goryszewski potwierdził PAP informację o znalezieniu obiektu przypominającego balon. Jak podał, został on zauważony w polu przy drodze przez osobę cywilną. Zawiadomiła ona policję, a ta zabezpieczyła przedmiot, powiadomiła żandarmerię i kolejne służby wojskowe. Następnie wojsko przejęło obiekt.

- Najprawdopodobniej jest to balon meteorologiczny, ale służby są w trakcie sprawdzania tego obiektu. Trzeba poczekać na dokończenie ich czynności, żeby jednoznacznie to stwierdzić - dodał. Jak zaznaczył, urządzenia radiolokacyjne nie stwierdziły żadnych naruszeń przestrzeni powietrznej w tym dniu.

Jako pierwsze o sprawie poinformowało RMF FM. Radio zauważyło, że Kaliszki w gminie Biała Piska znajdują się niedaleko dużej jednostki wojskowej. To około 20 kilometrów od Bemowa Piskiego, gdzie stacjonuje Ośrodek Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych - Orzysz.

Google Maps
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:akr/tr

Źródło: tvn24.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: GoogleMaps

Pozostałe wiadomości