TVN24 | Polska

Lichocka rezygnuje z członkostwa w podkomisji. "PO przekroczyła granice przyzwoitości"

TVN24 | Polska

Autor:
ads
Źródło:
PAP
Lasek: jako komisja Millera nie mamy sobie nic do zarzuceniatvn24
wideo 2/3
tvn24Maciej Lasek w "Kropce nad i" (nagranie z 10 kwietnia 2018 roku)

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Joanna Lichocka zrezygnowała z zasiadania w stałej podkomisji do spraw współpracy z zagranicą i NATO. Jak przekazała, to znak sprzeciwu, że szefem tej podkomisji został Maciej Lasek z Koalicji Obywatelskiej.

Jak powiedziała Polskiej Agencji Prasowej Lichocka, przewodniczenie podkomisji stałej do spraw współpracy z zagranicą i NATO - zgodnie z ustalonym parytetem - przypadło opozycji. - Oni podczas posiedzenia tej podkomisji zaskoczyli nas, zgłosili pana Macieja Laska (na przewodniczącego - red.). Nie chcąc łamać zasad sejmowych, moi koledzy i ja wstrzymaliśmy się od głosu. On oczywiście został głosami PO wybrany. W związku z tym, ja zrezygnowałam z uczestnictwa w komisji - przekazała Lichocka.

Jej zdaniem "PO, zgłaszając pana Macieja Laska na przewodniczenie, przekroczyła granice przyzwoitości". - Pan Maciej Lasek autoryzował wersję, według której doszło do katastrofy smoleńskiej, która obrażała polskich oficerów, polskich pilotów i była zgodna z linią propagandową Kremla. To jest dla mnie nie do zaakceptowania, żeby taki człowiek kierował pracami takiej komisji - stwierdziła posłanka PiS.

Maciej Lasek - kim jest?

Maciej Lasek od maja 2010 roku do lipca 2011 był członkiem Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego, powołanej do zbadania przyczyn i okoliczności katastrofy samolotu Tu-154M w Smoleńsku z 10 kwietnia 2010 roku. W latach 2012-2016 był przewodniczącym Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.

W wyborach samorządowych w 2018 roku uzyskał mandat radnego w Sejmiku Województwa Mazowieckiego z list Koalicji Obywatelskiej. W wyborach parlamentarnych 2019 roku z powodzeniem ubiegał się o mandat posła z ramienia KO.

Źródło: PAP

Autor:ads