Polska

Jest dawca szpiku dla Nergala

Polska

TVN24Nergal przejdzie przeszczep szpiku w grudniu

Chory na białaczkę Adam Darski, znany szerzej jako Nergal, przejdzie w grudniu oczekiwany od dawna przeszczep szpiku. - Mamy dawcę! - poinformował muzyk na swojej stronie internetowej. Cieszy się także Doda, partnerka Nergala. - Choć przed nami najbardziej ryzykowny i niepewny etap leczenia, to Adaś jest dzielny i radosny - napisała.

Chorobą Nergala, wokalisty zespołu Behemoth, żyła cała Polska. Na początku sierpnia artysta oświadczył, że jest chory na białaczkę. Trafił do Kliniki Hematologii i Transplantologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Okazało się, że konieczny jest przeszczep szpiku. Przyjaciele muzyka zorganizowali akcję, w której zachęcali do rejestrowania się jako dawcy szpiku. We wszystkim pomagała fundacja DKMS.

Jest dawca

Nergal i Doda zamieścili na swoich stronach internetowych wpisy, że po kilku miesiącach oczekiwania znalazł się dawca. - Zamykam etap leczenia farmakologicznego i niedługo rozpoczynam naświetlania, następnie zaś czeka mnie przeszczep szpiku. Tak, tak, mamy dawcę! Po wielomiesięcznych poszukiwaniach fundacja znalazła osobę, której genotyp jest identyczny z moim - napisał Nergal, który nadal przebywa w szpitalu.

Rogi w górę!

Muzyk dziękuje swojej narzeczonej Dodzie. - Nie zważając na przeciwności losu, komentarze opinii publicznej, niejednokrotnie małe i żałosne, stawała na głowie żeby pomoc mi i wielu innym ludziom. Twoja pomoc jest nieoceniona. Dziękuję Ci i kocham Cię - wyznaje. Dziękuje też wszystkim, którzy zarejestrowali się jako dawcy szpiku. - Jesteście wielcy! Dzięki któremuś z was możliwy jest mój przeszczep, ale pamiętajcie, że swoją postawą możecie uratować wielu innych potrzebujących dlatego apeluję: nie przestawajcie! Marsz ku zwycięstwu trwa! Rogi w górę! - kończy Adam Darski.

Doda: białaczka jest jak loteria

Na swojej stronie radosną wiadomością dzieli się także Doda. - Jestem taka szczęśliwa! Adaś w grudniu będzie miał przeszczep. Moje starania zakończyły się sukcesem - znalazł się dawca! - cieszy się artystka, która sama przebywa w sanatorium, gdzie leczy kręgosłup. Doda dziękuje swoim fanom i fanom Behemotha. Wierzy, że przeszczep się uda, a Nergal całkowicie wyzdrowieje.

- Choć przed Nami najbardziej ryzykowny i niepewny etap leczenia to Adaś jest dzielny, radosny i wiem, że swoją postawą dodaje otuchy i siły innym chorowitkom. Wierzymy, że będzie moc i ogień - pisze.

Ponownie zachęca też do zarejestrowania się jako dawca szpiku. - Pamiętajcie, białaczka jest jak loteria. Nie wiadomo, na kogo trafi. Pomagając innym, pomagacie też sobie! - dodaje Doda.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości