Jedno auto, dwoje pijanych kierowców

 
Jeden mercedes dwoje pijanych kierowców
Źródło zdj. gł.: sxc.hu
Najpierw policjanci zatrzymali pijanego kierowcę mercedesa, a godzinę później jego jeszcze bardziej pijaną żonę, kierującą... tym samym samochodem. Oboje mogą spędzić nawet dwa lata w więzieniu.

W środowy wieczór w Nędzy (Śląskie), policjanci zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej mercedesa. Gdy kierowca się odezwał natychmiast zbadano go alkomatem. Okazało się że, 40-latek wsiadł za kierownicę, mając prawie 1,9 promila alkoholu w organizmie.

Auto przekazano wezwanej na miejsce i trzeźwej małżonce zatrzymanego kierowcy.

Do dwóch razy sztuka

Godzinę później już w Kuźni Raciborskiej ci sami stróże prawa zauważyli ten sam samochód. Na wszelki wypadek zatrzymali auto i z ulgą zobaczyli za kierownicą kobietę której oddali mercedesa.

Gdy jednak 35-latka się odezwała, musieli znów sięgnąć po alkomat. Wynik ich zadziwił. Przez niecałą godzinę kobieta zdołała wypić wystarczająco dużo, żeby mieć w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Auto przekazano wezwanej na miejsce, córce pijanych kierowców. Teraz obojgu małżonkom grozi nawet dwuletni pobyt w więzieniu.

Okolice zdarzenia w Zumi.pl

Źródło: tvn24.pl

Czytaj także: