Jechał 106 km/h za szybko

216 km/h po A4
216 km/h po A4
Źródło wideo: dolnośląska policja
Źródło zdj. gł.: dolnośląska policja
216 km/h jechał na autostradzie A4 swoim porsche obywatel Szwecji. Zatrzymany przez policję tłumaczył, że "często jeździ po niemieckich autostradach, a tam nie ma ograniczeń prędkości".

Na autostradzie A4, gdzie było ograniczenie do 110 km/h, Szwed jechał z prędkością 216 km/h.

Jego wyczyny zarejestrowali na wideorejestratorze policjanci, którzy na autostradzie A4 pełnili służbę w nieoznakowanym radiowozie.

Był zdziwiony

Kiedy zatrzymany po kilku kilometrach 48-letni Szwed usłyszał, że przekroczył prędkość, nie krył zdziwienia. Stwierdził bowiem, że często jeździ po autostradach niemieckich, a tam nie ma ograniczeń prędkości.

To tłumaczenie nie przekonało policjantów, którzy ukarali miłośnika szybkiej jazdy mandatem w wysokości 500 zł.

Okolice zdarzenia w Zumi.pl

Źródło: tvn24.pl

Czytaj także: