Źródło wideo: dolnośląska policja
Źródło zdj. gł.: dolnośląska policja
Na autostradzie A4, gdzie było ograniczenie do 110 km/h, Szwed jechał z prędkością 216 km/h.
Jego wyczyny zarejestrowali na wideorejestratorze policjanci, którzy na autostradzie A4 pełnili służbę w nieoznakowanym radiowozie.
Był zdziwiony
Kiedy zatrzymany po kilku kilometrach 48-letni Szwed usłyszał, że przekroczył prędkość, nie krył zdziwienia. Stwierdził bowiem, że często jeździ po autostradach niemieckich, a tam nie ma ograniczeń prędkości.
To tłumaczenie nie przekonało policjantów, którzy ukarali miłośnika szybkiej jazdy mandatem w wysokości 500 zł.
Źródło: tvn24.pl