TVN24 | Polska

Jarosław Kaczyński i Mariusz Błaszczak zaprezentują "ustawę o obronie ojczyzny"

TVN24 | Polska

Autor:
ads/kab
Źródło:
tvn24.pl
Błaszczak: wzmacnianie polskiego wojska jest najlepszym rozwiązaniem wobec agresji zza Wschodu
Błaszczak: wzmacnianie polskiego wojska jest najlepszym rozwiązaniem wobec agresji zza WschoduTVN24
wideo 2/4
TVN24Błaszczak: wzmacnianie polskiego wojska jest najlepszym rozwiązaniem wobec agresji ze wschodu

Wicepremier Jarosław Kaczyński i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zaprezentują we wtorek założenia nowej ustawy "o obronie ojczyzny" - przekazał resort obrony.

Jak podało ministerstwo, "projektowana ustawa kompleksowo uporządkuje przepisy dotyczące Sił Zbrojnych, zastępując kilkanaście aktów prawnych w tym między innymi ustawę z 1967 roku o powszechnym obowiązku obrony".

Konferencja w tej sprawie ma się odbyć we wtorek o godzinie 13 w Warszawie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Jarosław Kaczyński: różnice między nami nie mogą oddziaływać na to, jak się działa

O projekcie tej ustawy Kaczyński mówił we wrześniu w wywiadzie dla PAP. - Koncentruje się głównie na projektach dotyczących tego, by polska obrona narodowa, ale taka szerzej rozumiana, także obrona w stosunku do różnego rodzaju zagrożeń naturalnych, katastrof naturalnych, była wyraźnie lepsza. Pandemia pokazała, że tutaj potrzebna jest jednak duża sprawność i że ona musi być przekrojowa - powiedział. - Krótko mówiąc, w jednym miejscu Polski rządzą pozapartyjne siły, w innych partie opozycyjne i ci opozycyjni samorządowcy niejednokrotnie wychodzą ze swojej właściwej roli. Gdy mamy jakieś zagrożenie, dzieje się coś złego, różnice między nami nie mogą oddziaływać na to, jak się działa. Musimy te sprawy rozwiązać, musimy tutaj mieć odpowiednie instrumenty, które oczywiście będą działać czasowo w momencie zagrożenia. Gdy ono mija, to wszystko wraca do stanu poprzedniego - mówił Kaczyński.

Z kolei szef MON Mariusz Błaszczak zapowiadał, że "te dokumenty stworzą podstawy do zwiększenia liczebnego Wojska Polskiego, a zasadniczym elementem tej ustawy będzie mechanizm finansowania".

Autor:ads/kab

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: eurosport

Pozostałe wiadomości