Muzyka pożegnał Krzysztof Cugowski. "Kochany Felku, Przyjacielu, jeszcze chwilę temu razem staliśmy na scenie... Nie mam słów, żeby Cię pożegnać... Odpoczywaj w spokoju. Serce pęka... Droga Rodzino, przyjmij moje kondolencje" - napisał wokalista Budki Suflera.
21 sierpnia Felicjan Andrzejczak wystąpił na festiwalu Top of the Top Sopot Festival 2024. Zakończył wtedy koncert dwoma utworami: "Noc komety" oraz legendarną piosenką "Jolka, Jolka, pamiętasz".
Felicjan Andrzejczak - kim był
Felicjan Andrzejczak urodził się 16 maja 1948 roku w Pięczkowie (woj. wielkopolskie). Ukończył Średnią Szkołę Muzyczną w klasie skrzypiec i Wydział Wychowania Muzycznego Studium Nauczycielskiego w Gorzowie Wielkopolskim. Karierę muzyczną rozpoczął w 1971 r. występem, z zespołem C-4011 na Ogólnopolskim Konkursie Młodych Talentów. Za wykonanie piosenki Czesława Niemena "Dziwny jest ten świat" otrzymał trzecią nagrodę. W kolejnych latach występowała na różnych festiwalach i konkursach, m.in. w Zielonej Górze i Toruniu. W 1979 r. dostał się do koncertu "Premier" na XVII festiwalu w Opolu, gdzie otrzymał wyróżnienie. Po występie w Opolu nawiązał współpracę z Polskim Radiem. W latach 1979-1980 współpracował z warszawskim Teatrem Rampa na Targówku. W 1981 r. wystąpił w musicalu "Wielki świat" w Teatrze Muzycznym w Gdyni.
W Budce Suflera śpiewał krótko, bo niecały rok (1982-1983). "Śpiewał w zaledwie w trzech utworach. Ale za to jakich! Jego rozpoznawalny od pierwszej sekundy głos na zawsze będzie się kojarzył z wielopokoleniowym gigaprzebojem 'Jolka, Jolka pamiętasz'. A także - w nieco mniejszym stopniu - z 'Czasem ołowiu' i 'Nocą komety'. Po rozstaniu z Budką wydał wiele płyt solowych z repertuarem poprockowo-romantycznym" - czytamy na stronie Budki Suflera.
Jako solista wydał kilka albumów, w tym "Świat miłować" (1997), "Zauroczenia" (2002), "Na prowincji" (2006), "Biegnę jak maratończyk" (2009) i "Czas przypływu" (2014).
Autorka/Autor: tmw, ek
Źródło: tvn24.pl, PAP
Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Pacewicz/PAP