TVN24 | Polska

Premier chce "wyciągać dzieci z domów". Poprzez e-sport

TVN24 | Polska

Autor:
mjz/adso
Źródło:
TVN24
Morawiecki: przez e-sport chcemy dzieci wyciągać z domów
Morawiecki: przez e-sport chcemy dzieci wyciągać z domówTVN24
wideo 2/4
TVN24Morawiecki: przez e-sport chcemy dzieci wyciągać z domów

Premier Mateusz Morawiecki przekonywał w czasie sejmowej debaty, że rząd chce "wyciągać dzieci sprzed ekranów monitorów, telewizorów, komputerów". - Przez e-sport chcemy dzieci wyciągać z domów - zaznaczył. W reakcji na to z sali padły słowa, że "e-sport polega na tym, że się siedzi".

W środę w Sejmie odbyła się debata nad wnioskiem o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra sportu Kamila Bortniczuka. Domagała się tego Koalicja Obywatelska, w związku ze sprawą byłego już wiceministra Łukasza Mejzy.

OGLĄDAJ W INTERNECIE W TVN24 GO

 W obronie Bortniczuka stanął premier Mateusz Morawiecki. Wychwalając swojego ministra, wypowiedział słowa, które spotkały się z reakcją jednego z parlamentarzystów na sali plenarnej.

- Łożymy coraz więcej środków na sport dla dzieci i młodzieży. Przez e-sport chcemy dzieci wyciągać z domów. Nie chcemy, żeby były przed tym komputerem bez programów państwowych, samorządowych. Ale specjaliści podpowiadają nam taką ścieżkę: bądźcie tam, żeby wyciągać dzieci sprzed ekranów monitorów, telewizorów, komputerów, właśnie na boiska, właśnie do hal sportowych. Taka właśnie jest tu przedstawiana ścieżka przez ekspertów - mówił.

- Ale e-sport polega na tym, że się siedzi - dobiegł z sali głos.

Morawiecki: przez e-sport chcemy dzieci wyciągać z domów
Morawiecki: przez e-sport chcemy dzieci wyciągać z domówTVN24

Autor:mjz/adso

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: PAP/Leszek Szymański

Pozostałe wiadomości