Dwaj polscy żołnierze ranni w Afganistanie

 
Żołnierze zostali ranni podczas szkolenia
Źródło zdj. gł.: TVN24
Podczas treningu strzeleckiego dwóch polskich żołnierzy zostało lekko rannych. Rany są powierzchowne, a żołnierze sami powiadomili bliskich o zdarzeniu – informuje komunikat Polskich Sił Zadaniowych w Afganistanie.

Do zdarzenia doszło w czasie programowego strzelania prowadzonego w bazie Vulcan w Ghazni. Na podstawie wstępnego dochodzenia stwierdzono, iż do zranienia żołnierzy doszło w wyniku rykoszetu pocisków podczas treningowego strzelania.

Żołnierze zostali przewiezieni do ambulatorium w bazie Ghazni, gdzie zaopatrzono im powierzchowne rany ramion i barków powstałe od odłamków. Zgodnie z procedurą wszczęto postępowanie, które ma wyjaśnić okoliczności wypadku.

Źródło: PAP

Czytaj także: