W sobotę posiedzenie Rady Krajowej PO, ma przyjechać Tusk. "Myślę, że coś się wydarzy"

Autor:
ads/kg
Źródło:
TVN24
Pomaska: myślę, że na Radzie Krajowej PO coś się wydarzy
Pomaska: myślę, że na Radzie Krajowej PO coś się wydarzyTVN24
wideo 2/6
TVN24Pomaska: myślę, że na Radzie Krajowej PO coś się wydarzy

Kogoś, kto ma tak ogromne doświadczenie jak Donald Tusk, nie należy lekceważyć, powinno się go witać z otwartymi ramionami - mówiła w TVN24 posłanka Koalicji Obywatelskiej Agnieszka Pomaska o ewentualnym powrocie byłego premiera do polskiej polityki.

W sobotę 3 lipca ma się odbyć posiedzenie Rady Krajowej PO. W obradach ma wziąć udział Donald Tusk, były premier i szef Rady Europejskiej, obecnie szef Europejskiej Partii Ludowej. O ewentualny powrót Tuska do polskiej polityki była pytana w środę w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 Agnieszka Pomaska z PO.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

"Myślę, że coś się wydarzy"

Oceniła, że Donald Tusk jest wsparciem dla PO. - Kogoś, kto ma tak ogromne doświadczenie, nie należy lekceważyć, powinno się go witać z otwartymi ramionami - powiedziała.

Dopytywana, jakich decyzji można spodziewać się po sobotnim posiedzeniu Rady Krajowej, odparła: - Myślę, że coś się wydarzy.

- Mam nadzieję, że tak czy inaczej Donald Tusk będzie chciał wspierać Platformę Obywatelską. Rola nie jest określona, nie ma decyzji Borysa Budki, ale na pewno miejsce dla Donalda Tuska w Platformie jest - powiedziała Pomaska.

"Rolą Platformy Obywatelskiej, Rafała Trzaskowskiego, Donalda Tuska jest wygrać najbliższe wybory"

Przyznała, że "nie ma jeszcze scenariusza na tę radę", bo wciąż trwają rozmowy "w gronie Rafał Trzaskowski - Donald Tusk". - Nie ma nikt dzisiaj wątpliwości, że to są dwie najsilniejsze osoby w polskiej polityce. (...) Rolą Platformy Obywatelskiej, Rafała Trzaskowskiego, Donalda Tuska jest wygrać najbliższe wybory. Współpraca jest kluczem do tego zwycięstwa - przekonywała Pomaska.

Mówiła, że Tusk "jest chętnie słuchany, chętnie zapraszany przez dziennikarzy, ale nie było go przez ostatnie lata w polskiej polityce". - Na pewno Platforma chciałaby usłyszeć, co ma do zaproponowania. Nie jest ważne tylko, "kto", ale też "jak". Jak wygrać wybory, jak iść do przodu, jak myśleć o przyszłości - podkreślała posłanka.

Pomaska: Tusk i Trzaskowski to dzisiaj dwie najważniejsze postacie w polskiej polityce
Pomaska: Tusk i Trzaskowski to dzisiaj dwie najważniejsze postacie w polskiej polityceTVN24

"Nie wyobrażam sobie, żeby dla kogoś tutaj nie wystarczyło miejsca"

Pomaska pytana, czy Borys Budka podjął decyzję o rezygnacji z funkcji szefa Platformy, odparła: - Rozmawiam wprost z Borysem o tym, co dalej, co przed nami. I tak, rozważa to.

- Natomiast takiej decyzji ostatecznej nie podjął. Zadałam mu to pytanie. Różne rozmowy się toczą i będą toczyły się do piątku, jak nie do soboty - dodała.

Zdaniem Pomaski "w Platformie jest wielu prominentnych polityków, którzy są gotowi do szczerej, otwartej rozmowy o przyszłości PO". - Mamy Rafała Trzaskowskiego, który jest ogromnym kapitałem Platformy. Na pewno w tym gronie Rafał Trzaskowski - Donald Tusk - Borys Budka powinno zapaść rozstrzygnięcie. I mówię "rozstrzygnąć" w takich kategoriach pozytywnych. Nie wyobrażam sobie, żeby dla kogoś tutaj nie wystarczyło miejsca - podkreśliła.

Pomaska: wszyscy mówią o Donaldzie Tusku, ale nie uciekajmy od tego, że mamy Rafała Trzaskowskiego

Pomaska zaznaczyła, że "wszyscy mówią dzisiaj o Donaldzie Tusku, bo go przez jakiś czas nie było, ale nie możemy uciekać od tego, że mamy Rafała Trzaskowskiego". - To wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej, który zdobył ponad 10 milionów głosów w wyborach prezydenckich, jest prezydentem Warszawy i jest kluczową postacią w PO. Między nim a Donaldem Tuskiem powinny się toczyć rozmowy - powiedziała.

Przyznała, że jest z "frakcji Trzaskowskiego" w Platformie. - Ale Donalda Tuska nie było przez kilka lat. Jestem ciekawa, chciałabym zobaczyć, jaki ma pomysł na Platformę i czy ten pomysł różni się od tego, jak wcześniej sprawował władzę w Platformie - mówiła.

Autor:ads/kg

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości