Donald Tusk o ewentualnej współpracy z Jarosławem Gowinem

Autor:
ads/adso
Źródło:
PAP, tvn24.pl
Tusk o Gowinie: Już miałem okazję z nim współpracować. Starczy
Tusk o Gowinie: Już miałem okazję z nim współpracować. StarczyTVN24
wideo 2/6
TVN24Tusk o Gowinie: Już miałem okazję z nim współpracować. Starczy

Donald Tusk, lider Platformy Obywatelskiej, był pytany o ewentualną współpracę z Jarosławem Gowinem, prezesem Porozumienia, które wyszło ze Zjednoczonej Prawicy. - Już kiedyś miałem okazję współpracować z panem Jarosławem Gowinem. Wystarczy - odparł.

Donald Tusk jest w środę na Podlasiu. W Goniądzu spotkał się z przedstawicielami organizacji ekologicznych. Później na briefingu odpowiadał na pytania dziennikarzy.

Zapytany o ocenę tych polityków Porozumienia, którzy przeszli na stronę PiS, odpowiedział, że "wolałby nie powtarzać epitetów o ludziach, którzy dają się kupić za różne profity i to w świetle kamer, bo to jest obraz bardzo przykry". - Cisną się na usta słowa, których w dyskursie publicznym nie używam - powiedział.

Byłych polityków Porozumienia, którzy odstąpili od Gowina, określił mianem "nieszczęśników". - W jakimś sensie ci ludzie są ofiarami tego systemu, który zbudował Kaczyński, kupowania głosów albo szantażem, albo pieniędzmi, albo stanowiskami. To nie jest korupcja polityczna, to jest korupcja expressis verbis, to jest istota korupcji - dodał.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Tusk o Gowinie: Już miałem okazję z nim współpracować. Wystarczy

Pytany o ewentualną współpracę z liderem Porozumienia, Donald Tusk powiedział: - Jeśli chodzi o pana Jarosława Gowina, już kiedyś miałem okazję współpracować. Wystarczy.

Autor:ads/adso

Źródło: PAP, tvn24.pl

Pozostałe wiadomości