Chciał się napić. Napadł na taksówkarza

Chciał napić się za darmo, napadł na taksówkarza
Chciał napić się za darmo, napadł na taksówkarza
Źródło wideo: TVN24
Źródło zdj. gł.: TVN24
Chciał napić się, zapalić i nic za to nie zapłacić. Policja z Dzierżoniowa (woj.dolnośląskie) zatrzymała 17-latka, który zamówił dostawę alkoholu i papierosów w firmie taksówkarskiej, a gdy towar się pojawił, poturbował kierowcę i uciekł z dostarczoną paczką. Grozi mu nawet 12 lat więzienia.

Według ustaleń policjantów, 17-letni mieszkaniec Dzierżoniowa chciał za darmo napić się alkoholu. Zamówił dostawę w jednej z firm taksówkarskich. Wskazał adres i czekał na taksówkę na ulicy. Kiedy taksówka podjechała, obezwładnił dostawcę, pryskając mu w oczy jakimś środkiem chemicznym. Następnie wyrwał z jego rąk reklamówkę z alkoholem i papierosami i uciekł. Wartość zamówionych przez niego artykułów wynosiła według policji około 60 zł.

Policja zatrzymała chłopaka. Trafił do aresztu.

Za rozbój grozi kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

Źródło: tvn24.pl

Czytaj także: