CBA zatrzymało szefową placówki kulturalnej

 
Internetowa Republika BemowoBemowskie Centrum Kultury Art. Bem

Dyrektorka Centrum Kultury na Bemowie Izabella P. została zatrzymana przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego w ramach śledztwa, dotyczącego "ustawiania" przetargów publicznych.

Według CBA, dyrektor ośrodka miała przyjąć kilkadziesiąt tysięcy złotych za wpływanie na pozytywne rozstrzygnięcie przetargu publicznego.

Temistokles Brodowski z biura prasowego CBA, poinformował, że kobietę zatrzymano w środę rano w jej mieszkaniu pod zarzutem przyjęcia łapówki. Agenci podczas przeszukania mieszkania i biura, gdzie pracuje kobieta, zabezpieczyli dokumentację. Według CBA, w tej sprawie może być więcej zarzutów i kolejne zatrzymania. Sledztwo w sprawie tzw. "ustawiania" przetargów publicznych prowadzą CBA oraz Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Burmistrz Bemowa - Jarosław Dąbrowski był bardzo zaskoczony. O akcji dowiedział się właśnie od CBA. Podjął decyzję, że obowiązki dyrektora Art.Bem będzie tymczasem pełnić Joanna Braun z wydziału kultury dzielnicy. Burmistrz zapowiedział również, że jeśli dyrektor nie zostanie aresztowana, zwolni ją z obowiązku świadczenia pracy do chwili wyjaśnienia sprawy. Zaznaczył, że " centrum pracuje normalnie".

Bemowskie Centrum Kultury Art.Bem działa od marca 2006 r. Podlega burmistrzowi Bemowa.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Internetowa Republika Bemowo

Pozostałe wiadomości