Polska

Przyjazd karetek, reanimacja. Chwile po ataku na Pawła Adamowicza

Polska

Kamery TVN nagrały moment przyjazdu karetek
Kamery TVN nagrały moment przyjazdu karetektvn24
wideo 2/24

Prezydent Gdańska został w niedzielę wieczorem zaatakowany nożem na scenie podczas Finału WOŚP. Kamery TVN nagrały moment przyjazdu karetek i udzielania pomocy Pawłowi Adamowiczowi. W pewnym momencie na scenie rozpoczęła się reanimacja. Ostatecznie karetka odjechała do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, gdzie prezydent Gdańska jest obecnie operowany.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem podczas gdańskiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na miejscu był reanimowany, potem został przewieziony do szpitala, gdzie jest operowany.

Zobacz nagrania, na których widać moment wejścia napastnika na scenę, jego przemieszczanie się w kierunku Pawła Adamowicza, oraz zatrzymanie.

1. Moment ataku na prezydenta Gdańska >

2. Napastnik wszedł z lewej strony sceny. Nagranie Reportera 24 >

3. Przeczytaj rekonstrukcję ataku na prezydenta Gdańska > >

Przyjazd karetek i ratowanie prezydenta Gdańska

Kamery TVN nagrały wydarzenia w Gdańsku od momentu przyjazdu karetek. Na scenę weszli ratownicy, w pewnym momencie rozpoczęła się reanimacja Pawła Adamowicza (nie pokazujemy tych zdjęć, ponieważ nagranie jest zbyt drastyczne - red.).

Po jej przerwaniu Pawła Adamowicza na noszach przeniesiono do karetki. Pojazd odjechał do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, gdzie obecnie prezydent jest operowany.

Według relacji świadków, prezydent Gdańska mógł zostać ugodzony nawet kilkukrotnie.

"Opinia biegłych w sprawie Stefana W. budzi poważne wątpliwości"
"Opinia biegłych w sprawie Stefana W. budzi poważne wątpliwości"tvn24
wideo 2/20

Autor: kb//plw / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości