A/H1N1 - teraz w domu

100 chorych na grypę AH1N1
100 chorych na grypę AH1N1
W Polsce odnotowano już sto przypadków grypy A/H1N1 – poinformował główny inspektor sanitarny Andrzej Wojtyła. Na szczęście ma ona na ogół łagodny przebieg i nie rozprzestrzenia się na terenie Polski – wszyscy chorzy przyjechali zakażeni z zagranicy.

W związku z tym Krajowy Komitet ds. Pandemii Grypy postanowił zmienić procedury działań w takich przypadkach. Pacjenci z lekkim przebiegiem powinni zgłaszać się do swoich lekarzy rodzinnych, a nie - jak do tej pory - do szpitali zakaźnych.

Oznacza to, że ci chorzy, którzy chorują łagodnie, nie będą umieszczani w szpitalach. – Większość przypadków może być leczona w domu, oczywiście pod nadzorem odpowiednich służb – podkreśla Wojtyła.

Źródło: PAP

Czytaj także: