W związku z tym Krajowy Komitet ds. Pandemii Grypy postanowił zmienić procedury działań w takich przypadkach. Pacjenci z lekkim przebiegiem powinni zgłaszać się do swoich lekarzy rodzinnych, a nie - jak do tej pory - do szpitali zakaźnych.
Oznacza to, że ci chorzy, którzy chorują łagodnie, nie będą umieszczani w szpitalach. – Większość przypadków może być leczona w domu, oczywiście pod nadzorem odpowiednich służb – podkreśla Wojtyła.
Źródło: PAP