Polska

Agent Tomek odchodzi z Sejmu. "Zamierzam zająć się żoną i dziećmi"

Polska

TVN24Kaczmarek chce się rozstać z Wiejską

Na rozpoczętym dziś posiedzeniu Sejmu Tomasz Kaczmarek ma oddać poselski mandat. Jak twierdzi, chce się poświęcić rodzinie.

W rozmowie z "Faktem" oznajmił, że chce się poświęcić wychowaniu narodzonej w niedzielę córeczki Niny i dwójki dzieci swojej żony z jej pierwszego małżeństwa.

- Odchodzę z Sejmu. Zamierzam zająć się żoną i dziećmi. Będę mieszkał w Olsztynie - powiedział dziennikarzom Kaczmarek.

Już wcześniej były agent CBA rozstał się z klubem PiS. Stało się to po tym, jak media opisały obyczajowy skandal z jego udziałem. Kaczmarek miał grozić ówczesnemu mężowi swojej obecnej żony, powołując się przy tym na wpływowych przyjaciół z CBA i CBŚ. Jako bezpartyjny, były agent CBA nie miałby szans, aby znaleźć się na liście wyborczej PiS.

W grudniu 2014 r. Kaczmarek został został oskarżony przez warszawską prokuraturę o przekroczenie uprawnień przy wykonywaniu czynności służbowych. Miał złamać prawo m.in. podczas operacji CBA, która dotyczyła sprawy "willi Kwaśniewskich".

Kto obejmie mandat?

Kaczmarek został posłem w 2011 r., kiedy dostał się do Sejmu z ostatniego miejsca na liścia Prawa i Sprawiedliwości w okręgu świętokrzyskim. Był tam tzw. "spadochroniarzem". Kto teraz może objąć po nim poselski mandat? Pierwszy w kolejności jest wójt gminy Piekoszów Zbigniew Piątek. Kolejny to radny sejmiku województwa Bogdan Latosiński, a następna była posłanka Halina Olendzka.

Autor: MAC/kka / Źródło: Fakt, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości