Najnowsze

Najnowsze

Polka w amerykańskim "Playboyu". "Hefner zmienił moje życie"

W wieku 91 lat zmarł w środę Hugh Hefner, założyciel "Playboya". - On zmienił moją karierę i moje życie - mówi polska modelka Sandra Kubicka, która nie miała okazji poznać go osobiście, ale wystąpiła w sesji dla "Playboya". - Będzie nam go brakować - dodaje. Kubicka opowiadała też o swoich zdjęciach dla magazynu i karierze.

Zawiódł Trumpa, naraził się obywatelom, złożył dymisję

Nie udało mu się doprowadzić do realizacji jednej ze sztandarowych zapowiedzi wyborczych Donalda Trumpa, a na dodatek mocno naraził się opinii publicznej, ponieważ korzystał ze służbowych samolotów w prywatnych podróżach. W efekcie musiał się pożegnać ze stanowiskiem. Tom Price, szef departamentu zdrowia, złożył rezygnację. To pierwszy taki przypadek w gabinecie Trumpa.

"Projekty prezydenta wychodzą bardzo daleko naprzeciw oczekiwaniom PiS-u"

- Prezydent będzie walczył o swój udział i swoje sprawstwo, ale te ustawy pokazują, że mentalnie jest z PiS-u - komentował Ludwik Dorn, który był gościem "Faktów po Faktach". Były wicepremier odniósł się w ten sposób do prezydenckich projektów ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa.

Do Barcelony wjechały traktory. Mobilizacja przed referendum

400 traktorów wjechało w piątek do centrum Barcelony, 500 do Tarragony i około 2 000 do kilkunastu innych miast Katalonii. Tak rolnicy, wśród nich członkowie spółdzielni katalońskich winiarzy, demonstrują poparcie dla referendum w sprawie niepodległości regionu.

"Prosta droga, żeby zabezpieczyć to, że nigdy się nie przegra żadnych wyborów"

Jedną z najważniejszych propozycji w ustawie o Sądzie Najwyższym, jaka powstała w kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy, jest powołanie izby kontroli nadzwyczajnej i spraw publicznych. Miałaby ona decydować na przykład o ważności wyborów i referendum. Opozycja twierdzi, że oznacza to "koniec wolnych wyborów" w Polsce. Materiał magazynu "Polska i świat".

Izba z wielkimi uprawnieniami

Opozycja alarmuje, że prezydenckie i PiS-owskie propozycje dotyczące reformy sądownictwa mogą za chwilę zmienić bardzo wiele. Co stanie się z izbą rozpatrującą ważność wyborów?

Nagroda Nike. Która książka ją zdobędzie?

Dwa tomiki wierszy, dwie powieści, reportaż i dwa zbiory esejów. Która z tych pozycji ma szansę na małego polskiego Nobla? Już w tę niedzielę poznamy tytuł książki, która została wyróżniona Nagrodą Literacką Nike.

"Ustawa o Sądzie Najwyższym zawiera kilka pułapek"

- Najgorsza jest ustawa o Sądzie Najwyższym - oceniła prof. Ewa Łętowska w "Faktach po Faktach". Zdaniem pierwszej rzecznik praw obywatelskich w Polsce i byłej sędzi Trybunału Konstytucyjnego projekt "zawiera kilka pułapek, które nie są ujawnione w tekście, gdy go czytamy".

Oprawca porwany, skazany

Morderca zza biurka - tym samym określeniem co Ericha Kocha z pewnością można opisać Adolfa Eichmana. Oczywiście z zastrzeżeniem, że Eichman zbrodnie popełniał na nieporównywalnie większą skalę, bo był głównym wykonawcą i koordynatorem Holocaustu. Za zbrodnie został ukarany śmiercią, wymierzenie sprawiedliwości nie było jednak łatwe, bo po wojnie uciekł do Argentyny i tam się ukrywał. Igor Sokołowski opowie głośną historię poszukiwań, porwania i skazania Adolfa Eichmana.

Nie żyje Juergen Roth

Wydawnictwo Heyne poinformowało o śmierci 71-letniego dziennikarza śledczego Juergena Rotha. Publicysta i autor filmów zajmował się tematyką przestępczości zorganizowanej i korupcji. Napisał dwie książki o katastrofie smoleńskiej.

Ze szczytu koncernu petrochemicznego do celi śmierci

Wietnamski sąd skazał w masowym procesie byłego prezesa państwowego koncernu petrochemicznego na karę śmierci, uznając go za winnego malwersacji finansowych na dużą skalę - podała agencja Kyodo. Na ławie oskarżonych zasiadło 51 osób.

Kariera runęła. "Pogwałcenie partyjnej dyscypliny"

Były sekretarz Komunistycznej Partii Chin (KPCh) w Chongqingu Sun Zhengcai, w którym do niedawna upatrywano kandydata na najwyższe stanowiska, został wydalony z partii, trzy tygodnie przed jej XIX krajowym zjazdem – podała komisja dyscyplinarna.

Dyplomaci głuchną. Amerykanie redukują personel

Stany Zjednoczone przestrzegły w piątek Amerykanów przed podróżowaniem na Kubę. Waszyngton polecił też ponad połowie personelu ambasady USA w Hawanie opuszczenie wyspy. Jest to reakcja na na tajemnicze "ataki", powodujące uszczerbek na zdrowiu dyplomatów USA na Kubie.

Sędzia Piwnik: złożę prośbę do ministra o dalsze pełnienie urzędu

Zgodnie ze zmianami, jakie nastąpiły w prawie, ja już jestem w stanie spoczynku - powiedziała w "Piaskiem po oczach" była minister sprawiedliwości i prokurator generalna sędzia Barbara Piwnik. Zapowiedziała, że w poniedziałek złoży prośbę o wyrażenie zgody przez ministra sprawiedliwości na dalsze pełnienie urzędu. - Nie wiem co zrobi minister, zobaczymy. Jak nie będę sędzią, nie będę mogła być przewodniczącym KRS - dodała. Odniosła się w ten sposób do nieoficjalnych informacji, które mówią, że sędzia Barbara Piwnik może zostać nowym szefem Krajowej Rady Sądownictwa.

Ścigany

Wydawca książek propagujących kłamstwo oświęcimskie pracujący w instytucji, która kłamstwo ma ścigać. Po tej kontrowersyjnej historii pokażemy to co w działalności IPN żadnych kontrowersji nie budzi - to próba ukarania ostatnich żyjących jeszcze zbrodniarzy z czasów II wojny światowej. Prokuratorzy IPN wysłali bowiem do USA wniosek o ekstradycję Michaela Karkocia, dowódcy ukraińskiego legionu samoobrony, którego podejrzewają o pacyfikację w czasie wojny dwóch wsi niedaleko Lublina. Jacek Tacik pokaże, jak udało się namierzyć i odnaleźć człowieka podejrzewanego o udział w zamordowaniu kilkudziesięciu Polaków.