Najnowsze

Najnowsze

"Wyglądamy na kraj niewiarygodnie kuriozalny"

- Myślę, że postawa rządu to wielki błąd, bo być może w traktatach nie jest to dokładnie napisane, że trzeba się podporządkować tego typu relokacji, ale wartości europejskie: solidarność, jakieś elementarne współczucie tutaj powinno zadziałać - powiedziała prof. Jadwiga Staniszkis. Wraz z prof. Magdaleną Środą komentowały w "Faktach po Faktach" między innymi decyzję Komisji Europejskiej o wszczęciu postępowania przeciwko Polsce z powodu nieprzyjmowania przez nas uchodźców.

Platynowe Lwy dla Jerzego Gruzy

Jerzy Gruza, polski reżyser i scenarzysta filmowy, otrzyma Platynowe Lwy za całokształt twórczości. Wyróżnienie przyznawane przez komitet organizacyjny Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni zostanie mu wręczone 23 września, podczas gali finałowej festiwalu.

Wykłady, koncerty i piknik. Memphis podbija Sopot

Memphis in Poland to festiwal promujący kulturę miasta, w którym rozpoczęła się kariera Elvisa Presleya czy Arethy Franklin. To tydzień koncertów, wystaw i wydarzeń kulturalnych przybliżających jedno z najbardziej muzycznych miast na świecie.

Sekretarz stanu USA: relacje z Rosją na historycznie najniższym poziomie

Pracujemy na wybranych kilku obszarach, by sprawdzić, czy istnieją podstawy do odbudowania jakiegoś rodzaju roboczych relacji z rządem Rosji - powiedział we wtorek sekretarz stanu USA Rex Tillerson. Przyznał, że relacje Stanów Zjednoczonych z Rosją są na "historycznie najniższym poziomie" i się pogarszają. Jako obecnie najpoważniejsze zagrożenie międzynarodowe dla USA wskazał Koreę Północną.

Dżihadyści twierdzą, że pokonali armię. Publikują nagranie z walk

Filipińska armia poniosła "całkowitą porażkę" przy próbie odbicia miasta Marawi - ogłosiło tak zwane Państwo Islamskie (IS). Armia zaprzeczyła tym twierdzeniom, nazywając je propagandą. Jednocześnie jednak przyznała, że w rękach dżihadystów znajduje się dużo większa część miasta, niż twierdzono wcześniej.

Hasła zakazane?

Warszawscy Licealiści zostali wykluczeni z Turnieju Debat Historycznych IPN, który odbywał się na terenie Sejmu. Straż Marszałkowska nie wpuściła ich do budynku, bo jak usłyszeli, mieli „groźne przypinki " - czyli znaczki z hasłami, między innymi: „Uchodźcy mile widziani”. Uczniowie mieli je zdjąć, ale nie złamali się i nie wyparli swoich poglądów. W programie Tak Jest, Julia Nowicka - jedna z niewpuszczonych do Sejmu uczennic - zaznaczała, że przypinki miały na celu jedynie zamanifestowanie solidarności z pewnymi grupami. Z kolei Karol Pęczek z Partii Wolność komentował, że gdyby znalazł się w takiej sytuacji, zastosowałby się do prośby organizatorów debaty.

Rozłam u koalicjanta, rząd nie upada

Kryzys rządowy jest zażegnany - oświadczył we wtorek premier Finlandii Juha Sipila. 21 posłów, którzy odeszli z partii Finowie, utworzy nowe ugrupowanie, razem z którym rząd będzie mieć większość.

Szef Pentagonu: Nie wygrywamy w Afganistanie. Naprawimy to

Nową strategię wojenną w Afganistanie zapowiedział we wtorek amerykański sekretarz obrony Jim Mattis. Powszechnie przypuszcza się, że ma to się wiązać z wysłaniem do tego kraju kolejnych tysięcy żołnierzy USA. Mattis przyznał, że obecnie Stany Zjednoczone nie wygrywają tej wojny, ale "naprawią to jak najprędzej".

Premier: będziemy bronić pozycji Republiki Czeskiej

Krótko przed ogłoszeniem we wtorek przez Komisję Europejską wszczęcia procedury wobec Polski, Czech i Węgier w związku z odrzuceniem kwot przyjmowania migrantów czeski premier Bohuslav Sobotka oświadczył, że jego kraj nie zmieni stanowiska w tej sprawie.

Wytatuowali 17-latkowi "jestem złodziejem". Jego matka: myśleli, że nic im się nie stanie

- To było tak, jakby mój syn nie miał rodziny - powiedziała matka 17-latka z Brazylii, któremu po nieudanej próbie kradzieży roweru dwóch mężczyzn wytatuowało na czole napis "Jestem złodziejem i frajerem". - Myślę, że to właśnie myśleli ci, którzy to zrobili, że on nikogo nie ma i nic im się nie stanie - dodała. Sprawcy, w wieku 29 i 27 lat, zostali zatrzymani przez policję i oskarżeni o tortury.

Wajrak: protest w puszczy pokazuje, że dzieje się tu olbrzymie barbarzyństwo

- Ci młodzi ludzie są szalenie dzielni. Dają przykład, jak należy bronić takich wspólnych wartości. A Puszcza Białowieska, taka dzika Puszcza Białowieska jest wspólną wartością nie tylko dla nas, Polaków, ale też dla wielu Europejczyków - powiedział Adam Wajrak. Ekolog i dziennikarz "Gazety Wyborczej" w rozmowie z TVN24 opowiadał o trwającym proteście przeciwko wycince drzew. Przed około godziną na miejscu protestu pojawili się przedstawiciele Straży Leśnej, którzy odgrodzili teren za pomocą taśmy.