Najnowsze

Najnowsze

"Nosił się po chłopsku, mówił po chłopsku, czuł się chłopem"

Wincenty Witos był "patriotą oddanym do końca" Polsce, nigdy się na nią nie obraził, choć jego życie nie było usłane różami – stwierdził Janusz Skicki z muzeum poświęconego politykowi w jego rodzinnych Wierzchosławicach. Kim był Witos i jak sięgnął po najważniejsze funkcje w państwie? Program "100 lat niepodległości" TVN24.

"Boję się pomyśleć, co by się działo w Parlamencie Europejskim, gdyby miał miejsce taki protest"

- To jest coś obrzydliwego, co marszałek wyprawia w Sejmie - mówił w "Faktach po Faktach" Tomasz Cimoszewicz (Platforma Obywatelska). - To jest budynek parlamentu, w którym odbywa się Zgromadzenie Parlamentarne NATO - odpowiedział eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości Karol Karski. Politycy dyskutowali o kolejnych ograniczeniach w związku z trwającym od 39 dni protestem. Gościem drugiej części programu była sędzia Beata Morawiec.

Przy szlaku na Rysy znaleziono ciało turysty

Ciało turysty odnaleziono w sobotę przy szlaku na najwyższy polski szczyt w Tatrach. Zwłoki zauważyli turyści w rejonie Buli pod Rysami, o czym powiadomili ratowników Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

26.05 Babilon

W dzisiejszym programie dyskusja o trwającym 39. dzień proteście osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie. Gośćmi programu były: Anna Krupka, Róża Thun, Urszula Pasławska, Aleksandra Śniegocka-Goździk i Anna Błaszczyk.

"Chcielibyśmy, żeby ta okupacja skończyła się jak najszybciej". Politycy PiS o proteście

- To jest bardzo trudna i przykra sprawa. Te osoby wykorzystywane są przez polityków do czystej akcji politycznej - tak marszałek Sejmu Marek Kuchciński, skomentował protest niepełnosprawnych i ich opiekunów. Jego wystąpienie wielokrotnie przerywali okrzykami przeciwnicy rządu. Z kolei marszałek Senatu Stanisław Karczewski zapewniał, że protestujący "mają wszelkie warunki do tego, żeby w Sejmie w sposób bezpieczny przebywać".

"Zamaluję hejt". Poznaniacy usuwają wulgaryzmy ze ścian

Mają dość wyzwisk, wulgaryzmów i obraźliwych grafik na poznańskich murach. Zdecydowali, że trzeba je usunąć. Grupa poznaniaków skrzyknęła się i razem z prezydentem Jackiem Jaśkowiakiem rozpoczęła zamalowywanie przekleństw w różnych punktach miasta.

Księżna Laurencja dla tvn24.pl: stwarzamy ludziom możliwość przekraczania granic

Wszystkich laureatów Europejskiej Nagrody Kultury Księżniczki Margriet łączy odwaga. Mają odwagę, żeby wyjść poza swoją bańkę i łączą ludzi, robią coś dobrego dla społeczeństwa. Są odważni, ponieważ ciężko pracują poza światłem reflektorów dla zjednoczenia Europejczyków - mówi w rozmowie z tvn24.pl księżna Niderlandów Laurencja. Po raz pierwszy w historii nagrodzono Polaków.

Kilkanaście godzin walki z ogniem. Pożar składowiska odpadów

Około 250 strażaków walczy od kilkunastu godzin z pożarem wysypiska śmieci w Zgierzu (województwo łódzkie). Akcja gaśnicza może potrwać jeszcze kilka dni, ale pożar jest pod kontrolą. Jest zlokalizowany i nie rozprzestrzenia się - mówił w sobotę wojewoda łódzki Zbigniew Rau.

Życzenia dla matek od prezydenta i marszałka

Politycy obozu rządzącego złożyli na Twitterze życzenia z okazji przypadającego w sobotę Dnia Matki. "Jesteście wspaniałe i niezastąpione!" - napisał prezydent Andrzej Duda. Marszałek Sejmu Marek Kuchciński napisał, że "bycie matką to jedna z najniezwyklejszych życiowych ról".

"Zadzwonił telefon, ktoś mówi: tu Pałac Kensington. Myślałem, że kumpel robi mi kawał"

Czekałem w szpitalu, gdzie operowana była moja mama, a w wiadomościach mówiono, że Harry i Meghan zaręczyli się. Po 10 godzinach zadzwonił telefon i ktoś powiedział: "Czy to Alexi? Tu Pałac Kensington". Byłem zszokowany. Myślałem, że jakiś kumpel robi mi kawał. Już miałem coś niegrzecznie odpowiedzieć - opowiadał w "Dzień Dobry TVN" Alexi Lubomirski, który był oficjalnym fotografem na ślubie księcia Harry'ego i Meghan Markle. W rozmowie z Kingą Rusin zdradził, jak pracowało mu się z młodą parą.