Najnowsze

Najnowsze

Joanna Kulig zagra w serialu u twórcy "La La Land"

Joanna Kulig dołączyła do obsady serialu "The Eddy", który reżyserować będzie zdobywca Oscara Damien Chazelle - reżyser takich filmów jak "La La Land"czy "Whiplash". Gwiazda "Zimnej wojny" zagra jedną z głównych ról, a jej partnerem będzie André Holland, znany między innymi z oscarowego filmu "Moonlight".

Eksplozja miny pułapki. Nie żyją amerykańscy żołnierze

Trzej żołnierze USA i pracownik kontraktowy sił zbrojnych zginęli w poniedziałek w wybuchu pułapki minowej koło bazy lotniczej Bagram na wschodzie Afganistanu - podało amerykańskie dowództwo afgańskiej misji NATO - operacji Resolute Support.

Michał Dworczyk w "Rozmowie Piaseckiego"

Namawiamy cały czas dwie centrale związkowe, żebyśmy usiedli z powrotem do stołu i żebyśmy - mając propozycje rządu przed oczami i oczekiwania nauczycieli - próbowali wypracować kompromis - mówił w "Rozmowie Piaseckiego" szef KPRM, Michał Dworczyk.

Unia szykuje rewolucję w przepisach. Dziesięć zakazanych produktów

Unijna dyrektywa plastikowa jest wymierzona głównie w dziesięć produktów jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych najczęściej znajdowanych na europejskich plażach czy w morzach - informuje w analizie firma PwC, która przeanalizowała projekt unijnych regulacji w tej sprawie.

"Nasz szef spieprzył tę robotę na maksa". Działacze "S" w terenie mówią o "zniesmaczeniu"

Strajk podzielił oświatową Solidarność. Ryszard Proksa, szef tego związku podpisał porozumienie z rządem, ale szeregowi działacze w wielu miejscach Polski dołączyli do nauczycielskiego protestu, a niejeden z nich na swoim liderze nie pozostawia suchej nitki. Padają mocne słowa o niekompetencji, służalczości wobec rządzących lub sabotażu. Materiał programu "Czarno na białym" TVN24.

18. pretendent do amerykańskiej prezydentury. Rocznik 1980

Kalifornijski kongresmen Eric Swalwell zapowiedział, że będzie ubiegał się o nominację Partii Demokratycznej w wyborach prezydenckich w USA w 2020 roku. Swalwell jest jednym z najmłodszych kandydatów walczących o nominację demokratów.

Strzały, chaos, niejasna rola wojska. Protesty przeciw Baszirowi nie ustają

Podczas wtorkowej demonstracji w stolicy Sudanu słychać było strzały - donosi agencja Reutera. Protestujący twierdzą, że służby bezpieczeństwa użyły siły, by zdusić ich manifestacje. W poniedziałek prezydent Omar Baszir odrzucił apele o zrezygnowanie z urzędu. Jego dymisji od miesięcy domagają się tysiące Sudańczyków.

Rząd May zobowiązany do opóźnienia brexitu. "Ustawa pomaga uniknąć najgorszego"

Zaproponowana przez grupę posłów ustawa zmuszająca premier Theresę May do opóźnienia brexitu, aby uniknąć bezumownego opuszczenia Wspólnoty w dniu 12 kwietnia, została przyjęta w poniedziałek przez obie izby brytyjskiego parlamentu i weszła w życie. Brytyjski rząd potwierdził natomiast, że ewentualne wybory do Parlamentu Europejskiego, gdyby Wielka Brytania nadal pozostawała członkiem Unii, odbędą się w czwartek 23 maja.

Głosuje się na partię, nie na ludzi. Kto walczy o władzę?

W wyborach parlamentarnych w Izraelu szanse na zdobycie największej liczby mandatów ma zarówno rządzący prawicowy Likud premiera Benjamina Netanjahu, jak i powstały niedawno centrolewicowy Niebiesko-Biały sojusz polityczny byłego szefa sztabu generalnego Benny'ego Ganca.

Pomysły na opiekę nad dziećmi w czasie strajku

Strajk nauczycieli dla rodziców oznacza jedno: wyzwanie, bo ktoś musi zająć się dziećmi. Część poprosiła o pomoc babcie, dziadków lub znajomych. Niektórzy po prostu nie poszli do pracy. Dawali dzieciom indywidualne lekcje z wiedzy o społeczeństwie na temat strajku.

Anna Zalewska. Pierwszoplanowa postać kryzysu w oświacie

Solidarność oświatowa nie zdała egzaminu - oceniają swojego lidera sami związkowcy. Podobnie jak nauczyciele oceniają minister edukacji i jej szkolną reformę. "Spowodowała chaos i zostawiła nas z bałaganem" - tak o Annie Zalewskiej mówi wprost jej dawna koleżanka z pracy w szkole w rodzinnych Świebodzicach. O minister, która odegrała pierwszoplanową rolę w wywołaniu kryzysu, a teraz, co znaczące, pozostaje gdzieś na drugim planie - Tomasz Marzec.

"Strona rządowa nie ma woli, widać potrzeba jej więcej czasu na przemyślenia"

Trwa drugi dzień bezterminowego strajku nauczycieli. Najczęściej padają pytania o egzaminy. Jako pierwsze, już w środę, rozpoczną się sprawdziany gimnazjalistów. Po godzinie 16.30 Beata Szydło oświadczyła, że propozycje rządu zostały odrzucone. - Oferta porozumienia jest wciąż aktualna, jesteśmy gotowi do dalszych rozmów - dodała.

Abp Jędraszewski o kardynale Pellu: w imię pewnych reguł prawnych łamie się podstawowe prawa człowieka

Chrześcijaństwo zawsze było związane z koniecznością z jednej strony dawania świadectwa, a z drugiej strony było prześladowane - powiedział arcybiskup Marek Jędraszewski podczas Europejskiego Kongresu Samorządów w Krakowie. Metropolita krakowski wziął udział w panelu "Czy religia jest jeszcze człowiekowi potrzebna?". - Spójrzmy na to, co wiemy o sytuacji kardynała George'a Pella z Australii. Straszne rzeczy, które mają tam miejsce. W imię pewnych reguł prawnych łamie się podstawowe prawa człowieka - mówił.

Obietnice Kaczyńskiego, które przelały czarę goryczy nauczycieli

Jedną z przyczyn wzrostu napięcia pomiędzy rządem a nauczycielami stały się ostatnie obietnice wyborcze Prawa i Sprawiedliwości. Jarosław Kaczyński, zabiegając o głosy rolników, całkowicie pominął nauczycieli i zaczął obiecywać unijne pieniądze na dopłaty do zwierząt hodowlanych. Wielu nauczycieli walczących o podwyżki takie słowa - jak mówią - upokorzyły i mimo że wcześniej rozważali czy strajkować, czy nie, to po konwencji PiS już nie mieli wątpliwości.

OECD o polskich nauczycielach

Nauczyciele w Polsce zarabiają mniej niż mogą zarobić ich uczniowie - możemy wyczytać w raporcie OECD. Rząd powołując się na ten sam dokument, zwraca uwagę na małą - jego zdaniem - liczbę godzin, jakie muszą przepracować polscy nauczyciele. Przy dokładnym wczytaniu się ze zrozumieniem w raport, pojawiają się wnioski, jakie powinno się z tego dokumentu wyciągnąć.