Najnowsze

Najnowsze

Były zastępca premiera Irlandii Północnej Seamus Mallon, jeden z architektów porozumienia wielkopiątkowego z 1998 roku, zmarł w piątek w wieku 83 lat. O jego śmierci poinformowało jego ugrupowanie Socjaldemokratyczna Partia Pracy (SDLP).

Komisja Europejska jest wspólnotą prawa i nie może nie reagować na zagrożenia, jakie wynikają dla sędziów - mówił szef Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce Marek Prawda po spotkaniu z wiceministrem spraw zagranicznych Pawłem Jabłońskim. Został on wezwany w związku z "niedopuszczalną" - zdaniem przedstawicieli resortu - piątkową wypowiedzią rzecznika Komisji Europejskiej Christiana Wiganda na temat praworządności w Polsce.

W piątek Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen, szef Rady Europejskiej Charles Michel i premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson podpisali porozumienie dotyczące wyjścia Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej. Wydarzenie to na Twitterze skomentował również Donald Tusk, były przewodniczący Rady Europejskiej.

Prościej, taniej i sensowniej jest pozostać w domu - wynika z raportu dotyczącego sytuacji Polek, które nie podejmują pracy, by móc wychowywać dzieci. To w dużej mierze wynik tego, że praca, jaką mogą znaleźć, nie gwarantuje im godzenia różnych ról i często nie pozwala na pokrycie kosztów opieki. W ten sposób może dochodzić do uzależniania Polek od ich partnerów. Materiał magazynu "Polska i Świat".

W stolicy Iraku Bagdadzie odbyły się w piątek dwie manifestacje. Podczas antyrządowego protestu doszło do starć, w wyniku których zginęły dwie osoby, a 25 zostało rannych. Z dala od miejsca tej manifestacji kilkadziesiąt tysięcy osób przemaszerowało przeciwko obecności żołnierzy USA w Iraku.