12 osób rannych w zderzeniu tramwajów

 
Dwa tramwaje zderzyły się na przystanku
Źródło: internauta Michał

Dwa tramwaje zderzyły się na przystanku przy skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Alei Grunwaldzkiej w Gdańsku. W wypadku lekko rannych zostało 12 osób.

Informację i zdjęcia z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy od naszych internautów na platformę Kontakt TVN24.

Zderzenie na przystanku

- Do wypadku doszło przy skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Alei Grunwaldzkiej - poinformował kpt. Rajmund Darga, dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa w Gdańsku. Według niego, tramwaj linii nr 12 uderzył w tył stojącego na przystanku tramwaju linii nr 11.

Rannych zostało 12 osób, ale życiu żadnej z nich nie zagraża niebezpieczeństwo. Poszkodowanych cztery karetki rozwiozły do szpitali. Skutki wypadku usuwają trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej.

Tory zablokowane

Trasa tramajowa z Wrzeszcza do Oliwy jest obecnie zablokowana. Gdański ZKM informuje, że utrudnienia mogą potrwać do godz. 16.30. W zamian na trasie z Wrzeszcza do Oliwy uruchomiona została zastępcza komunikacja autobusowa.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że obaj motorniczy byli trzeźwi.

ŁUD//kdj

Lekko rannych zostało 12 osób / Zdj. internauta Michał
Lekko rannych zostało 12 osób / Zdj. internauta Michał
Wypadek spowodował poważne utrudnienia w ruchu tramwajowym / Zdj. internauta Andrzej
Wypadek spowodował poważne utrudnienia w ruchu tramwajowym / Zdj. internauta Andrzej
Czytaj także: