Najnowsze

Najnowsze

Materiały o wycieku danych osobowych około pięciu tysięcy policjantów trafiły z Komendy Głównej Policji do Prokuratury Krajowej, która ma ocenić czy doszło do przestępstwa - dowiedział się tvn24.pl. Błąd pracownika Rządowego Centrum Bezpieczeństwa doprowadził do największego w historii wycieku danych funkcjonariuszy, w tym pracujących w tajnych komórkach policji.

Pacjent szpitala w Bolesławcu (województwo dolnośląskie) od listopada był w śpiączce. Mężczyzna chorował na COVID-19, przeszedł cztery operacje, a lekarze nie ustawali w walce o jego życie. Pod koniec marca pana Mariana udało się wybudzić. Mężczyzna przyznaje, że nie zdawał sobie sprawy z tego, że był tak długo hospitalizowany. Teraz czeka go rehabilitacja, a lekarze przyznają, że jest on "ewenementem, który przeszedł przez piekło".

Dwa mecze, jedno zgrupowanie. Ważne dla Polaków daty przed startem Euro

Piłkarskie mistrzostwa Europy zbliżają się wielkimi krokami. Od piątku pozostanie równo 50 dni do ich rozpoczęcia, a w międzyczasie Polacy zagrają jeszcze dwa mecze sparingowe i wezmą udział w jednym zgrupowaniu. Wciąż nie jest jednak pewne, gdzie zamieszkają i zagrają w fazie grupowej turnieju.

Policjanci jechali na interwencję dotyczącą dziury w jezdni. Kiedy dojeżdżali na miejsce, nagle na drogę wybiegł mężczyzna. W ręku trzymał butelkę whisky, za nim biegł pracownik ochrony. - Mundurowi natychmiast zareagowali, wybiegli z radiowozu i zatrzymali uciekającego 24-latka – informuje policja. Wszystko zarejestrowała kamera samochodowa, policjanci udostępnili nagranie.

Federacja doceniła. Reprezentant Polski z interwencją tygodnia

Jednym z głównych architektów awansu Orlen Wisły Płock do Final Four Ligi Europejskiej był Adam Morawski. Znalazło to potwierdzenie w zestawieniu pięciu najładniejszych obron rewanżowych meczów ćwierćfinałowych. Ta w wykonaniu reprezentanta Polski wygrała klasyfikację.

"W coraz większej liczbie miejsc na Ziemi już teraz nie da się żyć"

22 kwietnia przypada Światowy Dzień Ziemi. Według Polskiej Akcji Humanitarnej nasza planeta staje się coraz mniej przyjazna do zamieszkania. Z powodu nasilających się niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych i kryzysu klimatycznego, więcej osób jest zmuszonych do emigracji i wymaga pomocy humanitarnej.