Co zdecydowało, czego zabrakło. Najważniejsze wnioski po wyborach

Źródło:
"The Hill", CNN
Trump: napisaliśmy dziś historię
Trump: napisaliśmy dziś historięReuters
wideo 2/20
Trump: napisaliśmy dziś historięReuters

Co zdecydowało o zwycięstwie Donalda Trumpa, czego zabrakło Kamali Harris, jak w ciągu ostatnich lat zmieniła się polityczna mapa Stanów Zjednoczonych? - na te pytania, podsumowując wtorkowe wybory w USA, starają się odpowiedzieć amerykańskie media. Oto sześć najważniejszych wniosków, które płyną z tych analiz. 

Zobacz też: Donald Trump 47. prezydentem Stanów Zjednoczonych

Donald Trump będzie kolejnym prezydentem USA - udało mu się przekroczyć wymaganą granicę 270 elektorów, co zapewnia mu powrót do Białego Domu. Poniżej przedstawiamy sześć najważniejszych wniosków, które płyną z wtorkowych wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych.

1. Zdecydowały te same stany

CNN zaznaczyło, że choć w kilku stanach wciąż trwa liczenie głosów, ostateczne zwycięstwo Donalda Trumpa przypieczętowały niemal te same stany, co w 2016 roku. Z siedmiu stanów wahających się w tegorocznych wyborach republikanin wygrał w pięciu (Georgia, Karolina Północna, Wisconsin, Michigan i Pensylwania), a prowadzi w dwóch kolejnych (Arizonie i Nevadzie). W 2016 roku jego łupem również padły wszystkie wyżej wymienione, poza Nevadą.

Zdobycie sześciu z siedmiu tych stanów (poza Karoliną Północną) w 2020 roku pozwoliło zwyciężyć również Joe Bidenowi.

2. Republikanie umacniają się w starych swing states

Amerykańskie media zwracają uwagę na utrwalenie się republikańskiego statusu dwóch stanów, które do niedawna uchodziły za wahające się - Florydy i Ohio.

Dwa lata po tym, gdy republikański gubernator Ron DeSantis odniósł przytłaczające, 19-punktowe zwycięstwo w walce o reelekcję, Trump przypieczętował status Florydy kolejną dwucyfrową wygraną GOP - 56 do 43 procent nad Kamalą Harris. W silnie latynoskim hrabstwie Miami-Dade - tradycyjnym rezerwuarze głosów demokratów - zmiany są wyraźnie widoczne. Podczas gdy w 2016 roku Hillary Clinton wygrała tu przewagą 29 punktów procentowych, w tym roku Trump osiągnął wynik o 11 punktów lepszy od swojej rywalki.

Sztab Donalda Trumpa w Palm Beach Convention Center na FlorydzieChip Somodevilla/Getty Images

Według "The Hill" pierwszym znakiem ostrzegawczym dla Kamali Harris po zamknięciu lokali wyborczych było stosunkowo szybkie wskazanie, że na Florydzie wygrywa Trump. "Sam wynik nie był szokiem - ale fakt, że Trump wygrał z około dwukrotnie większą przewagą niż sześć punktów, którą przewidywały średnie sondaże, był złowieszczy dla kandydatki demokratów" - czytamy.

CNN oceniło, że Floryda może stać się nowym Teksasem - gotowym na dekady republikańskiej dominacji, zbudowanej na koalicji starszych, niewykształconych wyborców, młodszych Latynosów i konserwatystów migrujących z innych stanów.

Ohio, kolejne tradycyjne prezydenckie pole bitwy, które w roku 2020 opowiedziało się za Trumpem, po raz pierwszy od 1964 roku nie "wskazując" wygranego w skali kraju, ponownie postawiło na republikanów. Trump w tym roku wygrał tam 11 punktami procentowymi.

Ponadto miejsce w Senacie na rzecz przedstawiciela Partii Republikańskiej Berniego Moreno stracił zasiadający w izbie wyższej od 2007 roku demokrata Sherrod Brown.

CZYTAJ WIĘCEJ: Cztery lata temu wygrał tam Biden. Te stany odbił Trump

3. Niespodzianka demograficzna

Wiele mediów przed dniem wyborów koncentrowało się na tym, czy Trump zdobędzie poparcie wśród czarnoskórych wyborców, zwłaszcza czarnoskórych mężczyzn, lub wśród młodszych wyborców. W rzeczywistości zmiany w tych grupach demograficznych były niewielkie - tak wynika z sondaży exit poll.

Niespodzianką jest jednak postawa latynoskich mężczyzn. W 2020 roku sondaże CNN pokazały, że ta grupa głosowała na Joe Bidena z 23-punktową przewagą - 59 do 36 procent - nad Donaldem Trumpem. Z tegorocznego badania CNN wynika, że Latynosi głosowali na Trumpa z 10-punktową przewagą (54 do 44 procent) nad Harris. Zaznaczono przy tym, że Latynoski tylko nieznacznie zmieniły swoje poparcie.

Donald TrumpCRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH/EPA/PAP

"The Hill" oceniło, że zmiana o 33 punkty procentowe na rzecz republikanów w ciągu czterech lat musi rodzić pytania w obozie demokratów.

Trump ma również przewagę pod względem liczby wszystkich otrzymanych głosów w skali całego kraju. Różnica wynosi obecnie około pięciu milionów i jeśli się utrzyma, polityk będzie pierwszym republikaninem od czasu George'a W. Busha w 2004 r., który wygra głosowanie powszechne.

4. Kwestia aborcji nie okazała się kluczowa

Demokraci liczyli, że czynnikiem motywującym kobiety do oddania głosu na Kamalą Harris - potencjalnie pierwszą kobietę na stanowisku prezydenta USA - będzie spór o prawo do przerywania ciąży, który wybuchł przed dwoma laty po wyroku Sądu Najwyższego uchylającym orzeczenie w sprawie Roe kontra Wade z 1973 r. Od tego czasu w wielu konserwatywnych stanach zaostrzono przepisy aborcyjne.

Tak się jednak nie stało. "The Hill" zwróciło uwagę, że choć większość kobiet opowiedziało się za Harris, to dotychczasowe sondaże exit poll wskazują, że jest to przewaga mniejsza niż cztery lata temu. W 2020 roku - według sondaży CNN - kobiety wybrały Bidena różnicą 15 punktów procentowych nad Trumpem. W tym roku Harris prowadzi wśród wyborczyń o zaledwie 10 punktów procentowych.

Zwolenniczki Kamali Harris w WaszyngtoniePAP/EPA/WILL OLIVER

5. Wyborcy z obszarów wiejskich są jeszcze potężniejszą siłą

CNN oceniło, że na powrót Trumpa do Białego Domu duży wpływ mają wiejskie hrabstwa. Według statystyk CNN, w 2020 roku Donald Trump zwyciężył na obszarach wiejskich przewagą 15 punktów procentowych, podczas gdy w 2024 roku różnica na korzyść republikanina wyniosła już 27 punktów. 

Choć Kamala Harris w dużych miastach osiągnęła nieco większą przewagę nad Trumpem niż Joe Biden (w 2020 roku różnica 22 pkt. proc., w 2024 roku różnica 23 pkt. proc.), to demokratce gorzej poszło na przedmieściach, gdzie w 2020 roku zwyciężył Joe Biden, uzyskując wynik o 2 punkty procentowe lepszy od Donalda Trumpa. W 2024 roku przewaga była podobnie niewielka, jednak tym razem triumfował republikanin. 

Wydaje się, że przewaga Trumpa na obszarach wiejskich była zbyt duża, by pozwolić Harris na zwycięstwo. "Małe liczby w większym schemacie tak skomplikowanych wyborów mogą wydawać się nieistotne - ale sumują się. We wtorek matematyka wydawała się być po stronie Trumpa" - podsumowało CNN.

Zwolennicy Donalda TrumpaPAP/EPA/CAROLINE BREHMAN

6. Republikanie mogą wziąć wszystko

Donald Trump będzie miał republikańską większość w Senacie i całkiem możliwe, że także w Izbie Reprezentantów.

CZYTAJ WIĘCEJ: Amerykanie wybrali nie tylko prezydenta. Jak zmieni się układ sił w Kongresie USA?

Zdobycie większości w Senacie przez GOP stało się pewne, gdy republikanin Bernie Moreno pokonał w Ohio sprawującego od 18 lat mandat Sherroda Browna. Zwycięstwo odniósł również Tim Sheehy nad senatorem demokratów Jonem Testerem w Montanie. Oznacza to trzeci przejęty przez republikanów mandat po tym, jak w Wirginii Zachodniej, zgodnie z przewidywaniami, wygrał Jim Justice, który obejmie miejsce po senatorze związanym z Partią Demokratyczną Joe Manchinie.

Jak donosi CNN, republikanie dotąd zapewnili sobie 204 miejsca w Izbie Reprezentantów, a demokraci 182 (do zdobycia większości w izbie potrzeba 218 mandatów).

Autorka/Autor:pp/ft

Źródło: "The Hill", CNN

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA/FRANCK ROBICHON

Pozostałe wiadomości

Donald Trump zdobył 291 głosów elektorskich i został prezydentem Stanów Zjednoczonych - wynika z sondaży CNN. Według nich republikański kandydat zgarnął pięć z siedmiu wahających się stanów. Kamala Harris zdobyła 223 głosy elektorskie i prowadzi w 18 stanach oraz w stołecznym Dystrykcie Kolumbii. Sztab kandydatki demokratów poinformował, że Harris zadzwoniła do Trumpa, by "pogratulować mu wygranej". Z Trumpem rozmawiał również obecny prezydent Joe Biden, który złożył mu gratulacje i zaprosił na spotkanie w Białym Domu. W TVN24 i w TVN24 GO trwa program "Czas decyzji. Ameryka wybiera". Wydarzenia z USA relacjonujemy również w tvn24.pl.

Telefony Harris i Bidena do Trumpa. Zaproszenie do Białego Domu

Telefony Harris i Bidena do Trumpa. Zaproszenie do Białego Domu

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, PAP, CNN, Reuters

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz zdymisjonował ministra finansów Christiana Lindnera. Portal Politico napisał, że rządząca koalicja, która składała się z trzech partii, właśnie się "rozpadła". Szef niemieckiego rządu przekazał, że w połowie stycznia zwróci się do parlamentu o udzielenie mu wotum zaufania, a to z kolei może doprowadzić do przyspieszonych wyborów w marcu.

Dymisja w niemieckim rządzie. Politico: koalicja się rozpadła

Dymisja w niemieckim rządzie. Politico: koalicja się rozpadła

Źródło:
PAP, ARD, Reuters

Koalicja rządząca "ma twardą legitymację, żeby prowadzić poważną polityczną dyskusję z każdym rządem w Ameryce" - powiedział w "Kropce nad i" w TVN24 Paweł Kowal z Koalicji Obywatelskiej, szef sejmowej komisji spraw zagranicznych, odnosząc się do wyboru Donalda Trumpa na prezydenta USA. Mówił także o działaniach, jakie przyszły gospodarz Białego Domu może podjąć wobec rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Co dalej z Ukrainą i Putinem? "Trump potrzebuje sekundę, żeby to zrozumieć"

Co dalej z Ukrainą i Putinem? "Trump potrzebuje sekundę, żeby to zrozumieć"

Źródło:
TVN24

- Wszyscy mówimy o taktyce, ale po prostu ta kadencja prezydenta Joe Bidena była niedobra. Amerykanie oceniają politykę ostatnich czterech lat jako porażkę - powiedział w TVN24 profesor Jacek Czaputowicz, minister spraw zagranicznych w latach 2018-2020. Jednocześnie ocenił, że "Kamala Harris dobrze wypadła na to, co mogła zrobić".

Czaputowicz: Kamala Harris nie mogła zrobić z wody wina

Czaputowicz: Kamala Harris nie mogła zrobić z wody wina

Źródło:
TVN24

Trwają prace nad zmianą przepisów dotyczących podatku od nieruchomości. Projekt ustawy w tej sprawie został w środę skierowany do dalszych prac w komisji finansów publicznych. Jak mówił w Sejmie wiceszef resortu finansów Jarosław Neneman, jest to mała nowelizacja i "pierwszy krok", a "opodatkowanie budynków mieszkalnych, szczególnie w dużych miastach, wymaga gruntownych zmian"

"To będzie duża zmiana" w podatku od nieruchomości

"To będzie duża zmiana" w podatku od nieruchomości

Źródło:
PAP

Bez zatrudnienia dodatkowych pracowników skrócenie czasu pracy musiałoby przełożyć się na niższą produkcję i niższe łączne dochody, a co za tym idzie, na niższe płace - oceniają analitycy Instytutu Badań Strukturalnych (IBS). W ich opinii przyjęcie takiego rozwiązania prowadziłoby do "poważnych problemów państwa z dostarczaniem usług publicznych".

Alarmujące skutki czterodniowego tygodnia pracy. "Poważne problemy"

Alarmujące skutki czterodniowego tygodnia pracy. "Poważne problemy"

Źródło:
PAP

Paczki, które w ostatnich miesiącach zapaliły się w magazynach firm logistycznych w Europie, były częścią spisku rosyjskiego wywiadu wojskowego - przekazał Kestutis Budrys, starszy doradca do spraw bezpieczeństwa narodowego prezydenta Litwy. W październiku komunikat w tej sprawie wydała Prokuratura Krajowa.

Pożary paczek w magazynach firm logistycznych w Europie. "Wiemy, kto stoi za tymi operacjami"

Pożary paczek w magazynach firm logistycznych w Europie. "Wiemy, kto stoi za tymi operacjami"

Źródło:
CNN, PAP, "Gazeta Wyborcza"

Sąd Okręgowy w Warszawie ponownie rozpatrzy sprawę aktorki Barbary Kurdej-Szatan, która jest oskarżona o zniesławienie funkcjonariuszy Straży Granicznej. Powrót sprawy to efekt decyzji Sądu Najwyższego, który uwzględnił skargę Zbigniewa Ziobry. Ten złożył ją jeszcze jako prokurator generalny.

Wraca sprawa wpisu Barbary Kurdej-Szatan. Decyzja Sądu Najwyższego po skardze Zbigniewa Ziobry

Wraca sprawa wpisu Barbary Kurdej-Szatan. Decyzja Sądu Najwyższego po skardze Zbigniewa Ziobry

Źródło:
PAP

Wybrany na 47. prezydenta Stanów Zjednoczonych Donald Trump jest - jak przypomina CNN - "skazanym przestępcą", który "oczekuje na wyrok w sprawie o łapówkę w Nowym Jorku i wciąż stara się uniknąć ścigania w innych sprawach stanowych i federalnych". Trump nie przyznał się do winy w żadnym z postawionych mu zarzutów. Co się teraz stanie z jego sprawami karnymi i cywilnymi?

Co się stanie ze sprawami karnymi i cywilnymi Donalda Trumpa

Co się stanie ze sprawami karnymi i cywilnymi Donalda Trumpa

Źródło:
CNN, tvn24.pl

Donald Trump będzie drugim prezydentem w historii Stanów Zjednoczonych, który wróci do Białego Domu po kadencji przerwy - donosi agencja Associated Press. Ostatnim politykiem, który na drugą kadencję zapracował dopiero po wcześniej przegranych wyborach, był demokrata Grover Cleveland, 22. i 24. prezydent USA. Rządził pod koniec XIX wieku.

Taka sytuacja zdarzyła się tylko raz w historii USA. Ponad 130 lat temu

Taka sytuacja zdarzyła się tylko raz w historii USA. Ponad 130 lat temu

Źródło:
AP

Główny Inspektorat Sanitarny opublikował ostrzeżenie dotyczące partii mąki żytniej razowej. "Może stwarzać ryzyko dla zdrowia konsumentów" - napisano w komunikacie.

Mąka wycofana ze sklepów. Ostrzeżenie

Mąka wycofana ze sklepów. Ostrzeżenie

Źródło:
tvn24.pl

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie stwierdził, że przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Maciej Świrski dopuścił się "bezczynności w zakresie przekazywania środków z opłat abonamentowych na realizację misji publicznej". Sąd zobowiązał szefa KRRiT do przekazania środków na rzecz Polskiego Radia i Radia Lublin. Oba wyroki są nieprawomocne.

Decyzja sądu w sprawie pieniędzy z abonamentu

Decyzja sądu w sprawie pieniędzy z abonamentu

Źródło:
PAP

Karolina Rozwód przestała pełnić funkcję dyrektorki Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i od tej decyzji nie ma odwołania - przekazano w komunikacie prasowym, jaki w środę pojawił się na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W informacji podkreślono, że wobec Rozwód PISF skierował zawiadomienie do prokuratury w sprawie "działań na szkodę Instytutu".

Ministerstwo kultury o byłej dyrektorce PISF: Przestała pełnić funkcję. Złożono zawiadomienie do prokuratury

Ministerstwo kultury o byłej dyrektorce PISF: Przestała pełnić funkcję. Złożono zawiadomienie do prokuratury

Źródło:
tvn24.pl, "Rzeczpospolita"

Jak ustalili śledczy, około 40-letnia kobieta, której ciało znaleziono pod koniec października w jednej z kamienic na Bałutach w Łodzi, zmarła na przełomie czerwca i lipca. Jej tożsamość pozostaje nieznana, ale śledczy podejrzewają, kim była.

Ciało kobiety w piwnicy. Wiedzą, kiedy zmarła. Podejrzewają, kim była

Ciało kobiety w piwnicy. Wiedzą, kiedy zmarła. Podejrzewają, kim była

Źródło:
PAP

Rada Polityki Pieniężnej utrzymała stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie - podał w komunikacie bank centralny. RPP ostatni raz obniżyła stopy procentowe w październiku 2023 roku. 

Jest decyzja w sprawie stóp procentowych

Jest decyzja w sprawie stóp procentowych

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Do częstochowskiego okna życia trafił noworodek. Chłopiec jest zdrowy, nie ma żadnych śladów przemocy. Policja sprawdza, czy dziecko nie zostało porwane. Przy niemowlęciu nie było żadnego listu.

Chłopczyk w oknie życia. "Urodził się ostatniej doby"

Chłopczyk w oknie życia. "Urodził się ostatniej doby"

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

W Sejmie odbyło się pierwsze czytanie kolejnego już projektu dotyczącego depenalizacji pomocy w aborcji. Wcześniejszy projekt w tej sprawie został odrzucony w lipcu. - To jest projekt bardzo zachowawczy, bardzo mocno zmieniony w stosunku do wyjściowej propozycji - przekonywała przewodnicząca klubu Lewicy Anna Maria Żukowska. Karina Bosak z Konfederacji stwierdziła, że to "radykalnie lewicowy projekt". Złożono wniosek o odrzucenie projektu w całości, ale głosowanie nad nim odbędzie się w piątek, podczas bloku głosowań.

"Zachowawczy" projekt, "likwidacja absurdów". W Sejmie o depenalizacji aborcji

"Zachowawczy" projekt, "likwidacja absurdów". W Sejmie o depenalizacji aborcji

Źródło:
PAP

Tragedia w Puchałach pod Pruszkowem. Nie żyje dwuletnie dziecko, które zostało porażone prądem - przekazała Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego "Meditrans" w Warszawie. Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie.

Świętowali jego urodziny, dwuletnie dziecko śmiertelnie poraził prąd. Wszczęto śledztwo

Świętowali jego urodziny, dwuletnie dziecko śmiertelnie poraził prąd. Wszczęto śledztwo

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Donald Trump wygrał wybory i będzie 47. prezydentem Stanów Zjednoczonych - poinformował CNN. Jak wynika z projekcji amerykańskiej stacji, kandydat republikanów zdobył poparcie, które zapewni mu wystarczającą liczbę głosów elektorskich.

Donald Trump 47. prezydentem Stanów Zjednoczonych

Donald Trump 47. prezydentem Stanów Zjednoczonych

Źródło:
TVN24, PAP, Reuters

Donald Trump będzie kolejnym prezydentem USA - podał CNN. Stanowisko wobec wygranej kandydata republikanów zabierają kolejni światowi przywódcy. Zareagowały też państwa, z którymi USA mają napięte relacje - Rosja, Chiny i Iran.

"Nasze warunki są niezmienne, w Waszyngtonie je znają". Rosja, Chiny i Iran reagują na wygraną Trumpa

"Nasze warunki są niezmienne, w Waszyngtonie je znają". Rosja, Chiny i Iran reagują na wygraną Trumpa

Źródło:
Reuters

Najmłodszy syn Donalda Trumpa, 18-letni Barron, stał obok ojca, świętując jego wybór na 47. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Jak odnotowały media, mierzący 206 cm wzrostu nastolatek "górował nad rodziną" i zgromadzonymi na scenie republikanami. Pozornie trzymający się z boku polityki "mały Donald" miał jednak odegrać pewną "zakulisową" rolę w kampanii ojca.

Ma 206 cm wzrostu, matka mówi o nim "mały Donald". Co wiadomo o Barronie Trumpie

Ma 206 cm wzrostu, matka mówi o nim "mały Donald". Co wiadomo o Barronie Trumpie

Źródło:
tvn24.pl

Donald Trump według sondaży CNN został 47. prezydentem Stanów Zjednoczonych. W trakcie walki o Biały Dom otrzymał on ogromne wsparcie od najbogatszego człowieka na świecie - Elona Muska. Biznesmen nie tylko przekazał setki milionów dolarów na jego kampanię, ale nawet zaangażował się w nią osobiście. Dlaczego? Jak zauważa stacja ABC, wybory prezydenckie miały istotne znaczenie dla biznesów Elona Muska.

"Niespotykane w historii" wsparcie najbogatszego człowieka dla Trumpa. Media: było ważne dla jego biznesów

"Niespotykane w historii" wsparcie najbogatszego człowieka dla Trumpa. Media: było ważne dla jego biznesów

Źródło:
tvn24.pl, New York Times, Politico, Reuters, ABC, NBC, Newsweek

Zwycięstwo Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA odbija się na rynkach. Rosną główne indeksy na Wall Street, a z pojedycznych spółek wyróżnia się kierowana przez Elona Muska Tesla. Zyskuje dolar, rośnie też kurs bitcoina. Wcześniej Musk i przedsiębiorcy z sektora kryptowalut poparli Trumpa w kampanii wyborczej.

Wall Street w górę. Inwestorzy rzucili się na akcje Tesli

Wall Street w górę. Inwestorzy rzucili się na akcje Tesli

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, PAP
Będzie drugim najpotężniejszym człowiekiem w Ameryce. A niedługo może numerem jeden

Będzie drugim najpotężniejszym człowiekiem w Ameryce. A niedługo może numerem jeden

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Ukraińskie wojsko uderzyło w rosyjską flotyllę na Morzu Kaspijskim. Prawdopodobnie trafione zostały co najmniej dwa okręty rakietowe - poinformowały media z powołaniem na źródła w ukraińskim wywiadzie. Atak miał zostać przeprowadzony z użyciem dronów.

Media: Ukraińcy uderzyli dronami w rosyjskie okręty rakietowe

Media: Ukraińcy uderzyli dronami w rosyjskie okręty rakietowe

Źródło:
PAP

W Katowicach odnotowano w październiku 50 procentowy spadek sprzedaży mieszkań w ujęciu rocznym, największy spośród siedmiu głównych ośrodków - wynika z danych Otodom Analytics. Najmniej sprzedaż spadła w Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu, gdzie nabywców znalazło o 20-25 procent mniej lokali.

Duże spadki na rynku mieszkaniowym

Duże spadki na rynku mieszkaniowym

Źródło:
PAP

Nie dajmy się oszukać cyberprzestępcom. Co drugi Polak co najmniej raz otrzymał wiadomość od osoby podszywającej się pod znajomego, członka rodziny lub fałszywego funkcjonariusza, a niemal co piąty padł ofiarą kradzieży wrażliwych danych lub pieniędzy. Materiał programu "Polska i Świat".

Co drugi Polak otrzymał taką wiadomość. Ten rok może być najgorszy w historii

Co drugi Polak otrzymał taką wiadomość. Ten rok może być najgorszy w historii

Źródło:
tvn24.pl

To będą wymagające godziny dla wielu poruszających się po drogach. Mgły będą utrudnieniem w podróżowaniu w wielu regionach Polski prawie do południa w czwartek. IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia. Ponadto za sprawą niskiej temperatury na drogach może tworzyć się szadź.

Ostrzeżenia IMGW niemal w całym kraju

Ostrzeżenia IMGW niemal w całym kraju

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW, tvnmeteo.pl

Marcin Wrona z West Palm Beach, Piotr Kraśko z Waszyngtonu, Katarzyna Kolenda-Zaleska z Filadelfii, Arleta Zalewska z Atlanty, Jan Pachlowski z Madison i Michał Sznajder wprost spod Białego Domu. Tak wysłannicy TVN24 i "Faktów" TVN relacjonowali wieczór wyborczy w Stanach Zjednoczonych.

"Jest tu cały świat, jesteśmy też my". Tak nasi wysłannicy relacjonowali wieczór wyborczy

"Jest tu cały świat, jesteśmy też my". Tak nasi wysłannicy relacjonowali wieczór wyborczy

Źródło:
TVN24

Antoni Macierewicz nie zrezygnował z zakupu samolotów tankujących w powietrzu, a Polska miała płacić za to, że będą one stacjonować w Holandii - twierdzi Jacek Sasin i broni decyzji rządu Zjednoczonej Prawicy. Jednak poprzedni szef MON wycofał się z programu międzynarodowego, w ramach którego latające cysterny miały stacjonować w Polsce. W rezultacie Wojsko Polskie wciąż ich nie ma.

Sasin: "nie zrezygnowaliśmy z zakupu latających cystern". Jak było naprawdę?

Sasin: "nie zrezygnowaliśmy z zakupu latających cystern". Jak było naprawdę?

Źródło:
Konkret24

Stacja TVN24 w październiku była najchętniej oglądanym kanałem informacyjnym w kraju z 5,83 procent udziału w widowni w grupie ogólnej (widzowie powyżej 4. roku życia) - wynika z danych Nielsen TV Audience Measurement. "Fakty" TVN były najchętniej wybieranym serwisem informacyjnym, a portal tvn24.pl najczęściej czytanym serwisem internetowym stacji telewizyjnej.

Świetne wyniki TVN24, tvn24.pl i "Faktów" TVN. Dziękujemy!

Świetne wyniki TVN24, tvn24.pl i "Faktów" TVN. Dziękujemy!

Źródło:
tvn24.pl