TVN24 | Łódź

Wypadek wozu strażackiego w czasie wyjazdu do pożaru. Czterech poszkodowanych

TVN24 | Łódź

Autor:
pp/adso
Źródło:
PAP, TVN24
TVN24Wypadek wozu strażackiego w Rosanowie

W niedzielę wieczorem w Rosanowie w powiecie zgierskim (województwo łódzkie) wóz strażacki uderzył w drzewo w trakcie wyjazdu do pożaru. W wyniku zdarzenia czterech strażaków zostało poszkodowanych.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

W niedzielę wczesnym wieczorem w miejscowości Rosanów (województwo łódzkie) podczas jazdy alarmowej do pożaru budynku mieszkalnego doszło do wypadku samochodu strażackiego.

"Drugi zastęp zatrzymał się i udzielił pomocy strażakom"

Młodszy brygadier Michał Mirowski z Komendy Powiatowej PSP w Zgierzu przekazał, że "w trakcie dojazdu na miejsce pożaru pierwszy z pojazdów ratowniczo-gaśniczych na oblodzonej drodze wpadł w poślizg i uderzył najpierw w jedno, a potem w drugie drzewo". - Drugi zastęp zatrzymał się i udzielił pomocy strażakom. Po stwierdzeniu u nich niewielkich obrażeń udał się na miejsce pożaru. Ten został opanowany - dodał.

Młodszy aspirant Robert Borowski z Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu przekazał, że przyczyną wypadku było "niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze". - W wyniku tego zdarzenia wszyscy uczestnicy zostali przewiezieni do szpitala z podejrzeniem urazu głowy i kończyn oraz ogólnymi potłuczeniami - przekazał.

W czwartek wóz strażacki zderzył się z ciężarówką, dwoje strażaków zginęło

W czwartek rano do tragicznego wypadku doszło na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 10 z ulicą Słowackiego w Czernikowie koło Torunia. Strażacy z OSP Czernikowo jechali do pożaru we wsi Liciszewy. Wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, zderzyli się z samochodem ciężarowym jadącym w kierunku Warszawy.

Na miejscu zginął 62-letni kierowca i siedząca obok niego 29-letnia druhna. Siedzący za nimi trzej druhowie zostali ranni i trafili do szpitali w Toruniu i Lipnie. Dwóch z nich już zostało wypisanych do domów.

W sprawie wypadku śledztwo wszczęła prokuratura w Lipnie.

Autor:pp/adso

Źródło: PAP, TVN24

Pozostałe wiadomości