"Usłyszałam głos lekarza. Potem poczułam, jak rozcina mi brzuch. Umierałam z bólu". Obudziła się podczas "cesarki"?

"To było jak tortury"
"To było jak tortury"
TVN24 Łódź
TVN24 Łódź"To było jak tortury"

- Czułam każde cięcie, umierałam z bólu. To najgorszy koszmar - opowiada tvn24.pl pani Bernarda, która - jak twierdzi - obudziła się podczas cesarskiego cięcia. Kobieta, według jej relacji, choruje na padaczkę, dlatego rodziła w znieczuleniu ogólnym. Szpital w Opocznie (woj. łódzkie) twierdzi, że wersja pacjentki to "opowieści dziwnej treści". A mąż pani Bernardy zgłosił sprawę prokuraturze. Pierwszą informację o sprawie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Pani Bernarda w czwartek została po raz drugi matką. Tak jak 14 lat wcześniej, teraz też do porodu przez cesarskie cięcie miało dojść w całkowitym znieczuleniu, bo kobieta choruje na padaczkę. Tym razem - jak opowiada - przeżyła koszmar.

- Usłyszałam głos lekarza. Potem poczułam, jak chirurg rozcina mi brzuch. Umierałam z bólu - płacze 31-letnia kobieta.

Według jej wersji była świadoma przez cały czas - od pierwszego cięcia, przez wyciąganie córeczki z brzucha, aż do zaszywania. Miała też słyszeć pierwszy krzyk swojego dziecka.

- Nie mogłam otworzyć oczu. Przez leki zwiotczające mogłam poruszyć tylko palcem wskazującym i delikatnie ruszać nogami - opowiada.

"Jak na torturach"

Pani Bernarda nie mogła nic powiedzieć, bo była zaintubowana. Liczyła, że ktoś zauważy, jak rusza palcami.

- W pewnym momencie pielęgniarka zauważyła, że coś jest nie tak. Lekarze jednak kontynuowali. Czułam się jak na torturach - opowiada kobieta.

O tym, przez co przeszła powiedziała pielęgniarkom jeszcze na sali operacyjnej. Jak mówi, oczy otworzyła niedługo po tym, jak ją zaszyto.

- Moja żona wyjechała zapłakana z sali operacyjnej. Myślałem, że jeszcze będzie w narkozie, dlatego od razu wiedziałem, że coś poszło nie tak - podkreśla pan Dariusz, mąż kobiety.

Na szczęście nowonarodzona córeczka jest zdrowa; lekarze przyznali jej maksymalną liczbę punktów w skali Apgar.

"Opowieści dziwnej treści"

W wersję pani Bernardy nie wierzą przedstawiciele szpitala w Opocznie.

- Operacja przebiegła normalnie. To, co opowiada pacjentka, to opowieści dziwnej treści. Nie mają nic wspólnego z rzeczywistością - mówi dr Jerzy Filipecki, dyrektor placówki.

Dodaje przy tym, że na temat czwartkowej operacji rozmawiał z anestezjologiem, który znieczulał pacjentkę. Ten miał podkreślać, że kobieta była wprowadzona w narkozę poprawnie i bez żadnych komplikacji.

- Jeżeli pacjentka coś pamięta z sali operacyjnej to, co najwyżej są to chwile już po operacji. Musieliśmy ją wybudzać nieco dłużej, żeby jej oddech się unormował - twierdzi dyrektor.

Zdaniem Filipeckiego, pacjentka nie miała prawa pamiętać, jak lekarz wyciąga jej dziecko z brzucha. Kiedy przez telefon poprosiliśmy go o rozmowę przed kamerą, dyrektor kategorycznie odmówił.

Sprawa dla prokuratora

Niewykluczone, że działania lekarzy zbada prokuratura. Doniesienie w czwartek złożył mąż pacjentki.

- W najbliższym czasie podjęte zostaną czynności sprawdzające pod kątem ewentualnego narażenia pacjenta na utratę zdrowia lub życia - mówi tvn24.pl Sławomir Mamrot z piotrkowskiej prokuratury.

Polski kodeks za takie przestępstwo przewiduje do pięciu lat więzienia.

To nie pierwszy przypadek przebudzenia się podczas operacji. Zobacz materiał "Faktów" TVN:

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: bż/i / Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Łódź

Pozostałe wiadomości