TVN24 | Łódź

Łódź. Spłonęła lodówka społeczna łódzkiej Caritas

TVN24 | Łódź

Autor:
MAK//rzw
Źródło:
TVN24
Spłonęła lodówka społeczna przy siedzibie Caritasu Archidiecezji Łódzkiej
Spłonęła lodówka społeczna przy siedzibie Caritasu Archidiecezji ŁódzkiejTVN24
wideo 2/3
TVN24Podpalenie lodówki społecznej przy siedzibie Caritasu Archidiecezji Łódzkiej

Spłonęły lodówka społeczna i regał stojące przy siedzibie Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Pracownicy są przekonani, że było to podpalenie. Z tego miejsca korzystały osoby potrzebujące pomocy. Mogły znaleźć tam jedzenie i ubranie. Sprawa została zgłoszona na policję.

Pożar pojawił się około godziny 4 w nocy z soboty na niedzielę. Spłonęła lodówka społeczna, która od lipca 2021 roku stała przy siedzibie Caritas Archidiecezji Łódzkiej, od strony ulicy Kopernika 13 w Łodzi. Oprócz lodówki spłonął regał, w którym można było zostawić odzież i obuwie oraz wiata, która chroniła oba obiekty przez warunkami atmosferycznymi.

Lodówka służyła potrzebującym

- Lodówka była otwarta 24 godziny na dobę we wszystkie dni tygodnia i rzeczywiście służyła tym, który potrzebują posiłku - mówi Tomasz Kopytowski, rzecznik prasowy Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Dodaje, że z rzeczy wykładanych w towarzyszącym jej regale korzystali ci, "który potrzebują wziąć coś ciepłego, jakaś kurtkę, czapkę, rękawiczki". - Różne rzeczy tutaj były przynoszone, zarówno z odzieży, jak i z pożywienia - informuje.

Wyjaśnia, że zaopatrzenie pochodziło od osób, które chciały podzielić się różnymi rzeczami z potrzebującymi. - To były prywatne osoby, często nasi sąsiedzi, restauratorzy łódzcy, którzy przywozili tutaj posiłki. Również my sami, ponieważ tu funkcjonuje kuchnia społeczna, część posiłków zostawialiśmy dla tych, którzy nie zdążyli dotrzeć na porę wydawania posiłków - stwierdza Kopytowski.

Myślą, że było to podpalenie

Informację o pożarze Caritas Archidiecezji Łódzkiej przekazała w niedzielę w mediach społecznościowych. Jak poinformowali jej pracownicy, ich zdaniem było to podpalenie. Dodali, że już tydzień temu była jedna próba podpalenia, wtedy jednak niewielki pożar udało się ugasić.

Na miejscu jest monitoring, nie obejmuje on jednak miejsca, w którym stała lodówka. Zdecydowano się na to, aby zapewnić anonimowość osobom, które korzystały z pomocy .

Sprawa domniemanego podpalenia została zgłoszona na policję.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Autor:MAK//rzw

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Pozostałe wiadomości