TVN24 | Łódź

Ciało noworodka w śmietniku. "Wstępne oględziny wykazały widoczny uraz głowy"

TVN24 | Łódź

Autor:
gp/aa
Źródło:
TVN24/PAP
Sprawę wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury
Sprawę wyjaśnia policja pod nadzorem prokuraturyTVN24 Łódź
wideo 2/6
TVN24 ŁódźSprawę wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury

Ciało noworodka zawinięte w żółtą reklamówkę znaleziono w śmietniku. Wstępne oględziny wykazały widoczny uraz głowy. Biegły określił czas śmierci na kilka do kilkunastu godzin przed znalezieniem ciała. Policja szuka matki dziecka.

1 stycznia 2022 roku około godziny 12 przypadkowa osoba odkryła, w śmietniku przy ul. Maratońskiej 39 w Łodzi, ciało noworodka. Owinięte było w żółtą reklamówkę. Przeprowadzone do tej pory czynności nie doprowadziły do ustalenia matki dziecka oraz innych osób, które mogą być związane z tą sprawą.

Apel do świadków

- To chłopczyk, urodzony w 8-9 miesiącu. Czynności między innymi z udziałem psa tropiącego nie pomogły w wyjaśnieniu sprawy. Zwracamy się z apelem do wszystkich, które widziały kogoś kręcącego się z żółtą reklamówką koło tych śmietników o kontakt z policją, bezpośrednio z III komisariatem w Łodzi telefon. 47 841 23 50 lub 49. Zapewniamy anonimowość – mówi mł. insp. Joanna Kącka, oficer prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Pomocne może okazać się, jeśli ktoś zapamiętał osobę kręcącą się z żółtą reklamówką w okolicy śmietników przy ul. Maratońskiej. Nadal monitorujemy szpitale, czekamy też na sygnały od osób, które mogą podejrzewać kogoś o popełnienie tego przestępstwa - przypominam, że była to zaawansowana ciąża, najprawdopodobniej widoczna dla otoczenia.

"Uraz głowy"

- Chłopiec miał odciętą pępowinę. Wstępne oględziny wykazały widoczny uraz głowy, więcej będzie wiadomo po sekcji, która najwcześniej przeprowadzona zostanie jutro - mówi Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi. - Prawdopodobne jest, że dziecko padło ofiarą przestępstwa, biegły określił czas śmierci na kilka do kilkunastu godzin przed znalezieniem zwłok. Ciało chłopca było zawinięte w czarny worek na śmieci i włożone do żółtej reklamówki. Wyjaśnieniem sprawy zajmuje się Prokuratura Łódź-Polesie, do której mogą zgłaszać się osoby, których informacje mogłyby pomóc w śledztwie - dodaje.

Autor:gp/aa

Źródło: TVN24/PAP

Źródło zdjęcia głównego: Łódzka policja

Pozostałe wiadomości