Festiwal Pol’and’Rock na żywo? Tak, ale tylko dla zaszczepionych

TVN24 | Łódź

Autor:
Źródło:
TVN24 Łódź
Emocjonalny apel Owsiaka na zakończenie Pol'and'Rock. "Nie ma na to zgody"Fakty TVN
wideo 2/3
Fakty TVNEmocjonalny apel Owsiaka na zakończenie Pol'and'Rock. "Nie ma na to zgody"

Trzeba się zaszczepić, kupić wejściówkę i - na "dzień dobry" - zrobić sobie test. Taką ścieżkę będą musieli przejść chętni na festiwal Pol’and’Rock, organizowany przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Takie rozwiązania pozwolą na to, żeby na żywo wydarzenie mogło oglądać - mimo pandemicznej rzeczywistości - nawet dwadzieścia tysięcy osób.

Festiwal po raz pierwszy odbędzie się na lotnisku Makowice-Płoty (Zachodniopomorskie). Dwadzieścia tysięcy osób będzie mogło cieszyć się imprezą od 29 do 31 lipca. Po raz pierwszy uczestnicy będą musieli kupić wejściówki - do sprzedaży trafiło ich na razie 10 tysięcy. Koszt jednej to 49 złotych. 

Dzięki tym środkom organizator ma pokryć koszt zabezpieczenia w związku z pandemią: chodzi między innymi o koszt szybkich testów wykonywanych wszystkim, którzy będą wchodzić na teren festiwalu.

- Naszych oponentów chcemy przekonać, że ten festiwal będzie bezpieczny, że jest świetnie zorganizowany, że dokładamy wszystkich starań, a także dajemy jeszcze dodatkowe testy - podkreśla Jurek Owsiak, twórca Pol’and’Rock Festival.

Dodaje, że wszystko to ma sprawić, żeby uczestnicy wydarzenia czuli się fantastycznie i byli bezpieczni.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Kto wejdzie, a kto nie

W związku z rozporządzeniem Rady Ministrów w imprezach może obecnie uczestniczyć 250 osób plus osoby zaszczepione. Tę pulę organizator ma przeznaczyć dla tych, którzy nie mogą się zaszczepić: chodzi przede wszystkim o osoby poniżej 12. roku życia i gości z zagranicy, których kalendarz szczepień nie obejmuje. 

"Organizator jest w kontakcie z osobami, które zakupiły wejściówki w pierwszej turze - przed wprowadzeniem rozporządzenia - by móc zweryfikować ile spośród nich zamierza się zaszczepić" – czytamy na stronie Pol’and’Rock Festival.

Jedna osoba zakupić może do 4 imiennych wejściówek, dodatkowo bezpłatnie dystrybuowane będą wejściówki na samochód, camper i przyczepę. A co z tymi, którzy spóźnią się z zakupem?

- Pamiętajcie, że gramy dla wszystkich, dzielimy się tą transmisją, będziemy wszystko filmowali! Pomóżcie nam, aby ten koncert zrobić jak najlepiej – mówi Jurek Owsiak.

Nie wszystkim się podoba

Twórca festiwalu podkreśla, że nie wszystkim nowe rozwiązania muszą się podobać i to doskonale rozumie:

- Takie jest wasze prawo. Ale nie przeszkadzajcie, dajcie nam ten festiwal zorganizować – zaznaczył Owsiak w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej. 

Wśród krytyków organizowania koncertów tylko dla zaszczepionych jest między innymi festiwalowa legenda, zespół Kult. Artyści przekazali na swoim profilu na Facebooku, że nie będą uczestniczyli w wydarzeniach organizowanych tylko dla tych, którzy przyjęli szczepionkę.

"Apartheidowi mówimy zdecydowanie NIE. Chcemy łączyć, a nie dzielić" – zaznaczyli muzycy.

*** Pol'and'Rock Festival (do 2017 roku impreza nazywała się Przystanek Woodstock) to jedno z najważniejszych i największych wydarzeń muzycznych w Polsce. Jest organizowane przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dzięki środkom od sponsorów, sprzedaży gadżetów i darowizn. W założeniu jest podziękowaniem dla wolontariuszy za pomoc w zbieraniu pieniędzy podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zeszłoroczna edycja odbyła się w sieci. Miłośnicy muzyki pod sceną pojawią się pierwszy raz od lata 2019 roku.

Autor:

Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24