TVN24 | Kultura i styl

Zmarł Chadwick Boseman. Aktor znany z "Czarnej Pantery"

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
js/b
Źródło:
PAP
ReutersNie żyje aktor Chadwick Boseman

W wieku 43 lat zmarł w Los Angeles aktor filmowy i telewizyjny Chadwick Boseman - poinformowała jego agentka Nicki Fioravante. Boseman był znany z roli Czarnej Pantery w serii filmów wytwórni Marvel Studios. Przyczyną śmierci była choroba nowotworowa.

Boseman początkowo grywał epizody w pojedynczych odcinkach różnych seriali, debiutując w 2003 w "Brygadzie ratunkowej". Zajmował się także pisaniem scenariuszy spektakli teatralnych.

Pierwszą główną rolę w filmie kinowym otrzymał w 2013 w "42 - Prawdziwa historia amerykańskiej legendy" z udziałem m.in. Harrisona Forda. Zagrał w nim Jackiego Robinsona, pierwszego czarnoskórego baseballistę, który występował w najważniejszej lidze baseballu MLB.

Bohater filmów Marvel Studios

Szerzej znany został po tym jak w 2014 roku wytwórnia Marvel Studios powierzyła mu rolę Czarnej Pantery, planując pięć filmów z jego udziałem.

Po raz pierwszy wcielił się w tę postać w produkcji "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów" z 2016 roku, a następnie w filmach "Czarna Pantera" oraz "Avengers: Wojna bez granic".

Autor:js/b

Źródło: PAP