TVN24 | Kultura i styl

Zmarł Andy "Fletch" Fletcher z Depeche Mode

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
ft/tr
Źródło:
tvn24.pl
Zmarł Andy "Fletch" Fletcher
Zmarł Andy "Fletch" Fletcher

Andy "Fletch" Fletcher, brytyjski muzyk grupy Depeche Mode, nie żyje. O jego śmierci poinformował zespół w mediach społecznościowych. Artysta miał 60 lat. Grał na instrumentach klawiszowych i gitarze basowej.

O śmierci Andy'ego "Fletcha" Fletchera poinformowała w mediach społecznościowych grupa Depeche Mode. "Jesteśmy wstrząśnięci i przepełnieni smutkiem z powodu przedwczesnej śmieci naszego drogiego przyjaciela, członka rodziny, kolegi z zespołu Andy'ego 'Fletcha' Fletchera" – napisano w oświadczeniu zespołu. 

"'Fletch' miał prawdziwe złote serce i był zawsze, gdy potrzebowałeś wsparcia, żywej rozmowy, śmiechu lub zimnego kufla" - dodano. W komunikacie zaapelowano o uszanowanie prywatności rodziny zmarłego.

Przyczyny śmierci muzyka nie są znane.

"Fletch" urodził się w 1961 roku w Nottingham, a następnie przeniósł się do Basildon, gdzie pod koniec lat 70. wraz z Martinem Gore'em i Vince'em Clarkiem założył zespół Composition Of Sound. Po dołączeniu wokalisty Dave'a Gahana grupa zmieniła nazwę na Depeche Mode – napisał brytyjski "The Guardian". 

Fletcher wystąpił na wszystkich 14 albumach studyjnych Depeche Mode, w tym na "Songs Of Faith And Devotion" z 1993 roku oraz na "Ultra" z 1997 roku, które dotarły na pierwsze miejsca brytyjskiej listy przebojów.

W 2020 roku Depeche Mode zostało włączone do Rock And Roll Hall Of Fame.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ft/tr

Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości