TVN24 | Kraków

Tragiczny pożar w Zakopanem, nie żyją trzy osoby

TVN24 | Kraków

Autor:
popi/wini/gp
Źródło:
TVN24 Kraków / Kontakt 24
W pożarze zginęły trzy osoby
W pożarze zginęły trzy osobyTVN24
wideo 2/5
pozar

Trzy osoby zginęły w pożarze opuszczonego domu w Zakopanem (Małopolska). Jak informuje straż pożarna, dwa dni wcześniej strażacy interweniowali w tym samym miejscu w związku ze zgłoszonym zadymieniem.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do zakopiańskiej straży pożarnej po godzinie czwartej nad ranem w sobotę. Palił się pustostan przy ulicy Witkiewicza. 

- Był to pożar budynku dwukondygnacyjnego z poddaszem użytkowym. Spaleniu uległa około jedna trzecia obiektu. Ogień zauważono około 4 nad ranem – przekazał redakcji Kontaktu 24 młodszy brygadier Krzysztof Leja, zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej PSP w Zakopanem.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

W pożarze zginęły trzy osobyKontakt 24

Trzy ofiary śmiertelne

Jak mówi Leja, w pożarze zginęły trzy osoby. Zostały odnalezione w jednym pomieszczeniu.

- Dwa dni temu byliśmy tam po zgłoszeniu, bo osoby postronne zauważyły zadymienie. W tym budynku przebywały osoby bezdomne – poinformował strażak. Minionej nocy temperatura w Zakopanem spadła do -10 stopni Celsjusza.

Jak dodał, w akcji brało udział 10 zastępów straży pożarnej z powiatu tatrzańskiego. Działania na miejscu trwają, strażacy przy pomocy wysięgnika starają się rozebrać część budynku. Przyczyny pożaru na razie nie są znane.

Zabytkowy pensjonat Chata jest wpisany do gminnej ewidencji zabytków. Budynek od lat był niezamieszkały.

Na początku lutego, również w centrum Zakopanego, w pożarze innej drewnianej, zabytkowej willi zginęło dwóch bezdomnych.

Autor:popi/wini/gp

Źródło: TVN24 Kraków / Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24

Pozostałe wiadomości