Tłumy w Tatrach, emocje i szarpanina na parkingu

TVN24 | Kraków

Autor:
wini/gp
Źródło:
TVN24 Kraków / PAP
Bójka na parkingu, powodem wolne miejsceTygodnik Podhalański
wideo 2/6
Tygodnik PodhalańskiBójka na parkingu, powodem wolne miejsce

"Tygodnik Podhalański" opublikował film z parkingu przy wejściu na jeden z tatrzańskich szlaków. Doszło tam do szarpaniny, a powodem miało być wolne miejsce parkingowe.

Na filmie widać, jak mężczyzna w zielonej koszulce podbiega do zaparkowanego samochodu i szarpie prawdopodobnie pasażera. Po chwili podbiega do nich kierowca i razem kładą napastnika na ziemi. Uczestnicy bójki i gapie przekrzykują się, pytając leżącego na ziemi mężczyznę, czy zamierza się uspokoić.

"Kierowcy wszczęli bójkę o wolne miejsce do parkowania" – wskazuje "Tygodnik Podhalański".

"Zostali pouczeni"

Roman Wieczorek, oficer prasowy zakopiańskiej policji, potwierdza, że zgłoszenie o bójce wpłynęło. – Uczestnicy zostali pouczeni o swoich prawach, mogą ich dochodzić – informuje. Jak dodał, w zdarzeniu nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Roman Wieczorek, oficer prasowy zakopiańskiej policji: zostawiajcie samochody, korzystajcie z komunikacjiTVN24

- Długi weekend czerwcowy to oczywiście bardzo wielu turystów w Zakopanem i innych miejscowościach turystycznych pod Tatrami. Dziś około godziny 10 wszystkie parkingi wokół Krupówek zostały zapełnione – relacjonuje Wieczorek. Jak dodaje, w minionych dniach parkingi przy wejściach do tatrzańskich dolinek były niemal całkowicie zapełnione już około godziny 8, a policjanci wpuszczali na nie tylko osoby, które wcześniej kupiły bilety przez internet.

Rzecznik zauważa, że kupienie biletu na zaplanowane atrakcje zawczasu może oszczędzić wiele czasu i stresu. - Radzę i proszę, by samochód zostawiać pod pensjonatem i korzystać ze świetnie zorganizowanej komunikacji miejskiej lub innych przewoźników – przekonuje Wieczorek.

Rezerwacje internetowe

W ubiegłym roku Tatrzański Park Narodowy uruchomił internetową rezerwację miejsc parkingowych na Palenicy Białczańskiej i Łysej Polanie, gdzie rozpoczyna się popularny szlak do Morskiego Oka. W sezonie turystycznym często brakowało tam miejsc, a turyści pozostawiali samochody wzdłuż drogi, blokując przejazd.

Rezerwacji parkingu można dokonywać za pośrednictwem strony tpn.pl. Władze parku rekomendują także zakup e-biletu uprawniającego do wejścia na szlaki. Bilety wstępu do TPN można także nabywać drogą elektroniczną w aplikacjach SkyCash i mPay.

Bilet wstępu oraz potwierdzenie zakupu miejsca parkingowego należy zapisać w pamięci telefonu lub wydrukować.

Morskie Oko to najbardziej popularny kierunek turystyczny w Tatrach. Każdego roku na ten szlak wchodzi ponad milion turystów.

Autor:wini/gp

Źródło: TVN24 Kraków / PAP

Źródło zdjęcia głównego: Tygodnik Podhalański