Wybite szyby, urwane lusterka. "Niszczył auta kuchennym tłuczkiem". Zatrzymany 19-latek

Kraków

Jeden z uszkodzonych samochodówGoogle Earth
wideo 2/6

Policjanci z Tarnobrzega (Podkarpackie) zatrzymali 19-latka. Mężczyzna odpowie za zdewastowanie kuchennym tłuczkiem dziewięciu samochodów.

Uszkodzone samochody były zaparkowane przy ulicy Kopernika w Tarnobrzegu. Policję zaalarmował świadek.

- Z przekazanych informacji wynikało, że agresywny młody mężczyzna, bez żadnego racjonalnego powodu, przy pomocy kuchennego tłuczka, zdewastował zaparkowane na parkingach samochody. Następnie uciekł w nieznanym kierunku - relacjonuje Beata Jędrzejewska-Wrona, rzeczniczka tarnobrzeskiej policji.

Wybite szyby, urwane lusterka

Policjanci namierzyli na jednej z ulic mężczyznę odpowiadającego rysopisowi poszukiwanego. Na widok radiowozu 19-latek zaczął uciekać, jednak funkcjonariusze go dogonili. Jak podaje policja, nastolatek najprawdopodobniej był pod wpływem narkotyków.

- Efektem działania wandala były wybite przednie szyby samochodów, urwane i uszkodzone lusterka oraz uszkodzone elementy karoserii, między innymi pokrywy silnika i drzwi pojazdów – wylicza rzeczniczka. Policjanci ustalili, że 19-latek przy pomocy kuchennego tłuczka uszkodził dziewięć samochodów, wartość strat oszacowano na ponad siedem tysięcy złotych.

Na razie 10 zarzutów

Okazało się też, że 19-latek już wcześniej wszedł w konflikt z prawem i był poszukiwany listem gończym. Tym razem usłyszał 10 zarzutów dotyczących zniszczenia mienia. Policjanci zaznaczają jednak, że sprawa jest rozwojowa.

Jeden z uszkodzonych samochodówKPP Tarnobrzeg

Autor: wini/b/kwoj / Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: KPP Tarnobrzeg