Policja szuka chłopca potrąconego na pasach. I publikuje nagranie ku przestrodze

TVN24 | Kraków

Autor:
ib/pm
Źródło:
TVN24
Chłopiec potrącony na pasach w Ostrowcu ŚwiętokrzyskimKPP Ostrowiec Świętokrzyski
wideo 2/4
KPP Ostrowiec ŚwiętokrzyskiChłopiec potrącony na pasach w Ostrowcu Świętokrzyskim

Na jednej z ulic w Ostrowcu Świętokrzyskim kierujący peugeotem potrącił przechodzącego przez przejście dla pieszych chłopca. Po zdarzeniu dziecko od razu pobiegło w kierunku osiedla. Szuka go policja.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, przed godziną 14, na ulicy Waryńskiego. Cała sytuacja została dokładnie zarejestrowana przez kamerkę zamontowaną w samochodzie kierującego autem 28-latka.

- Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze drogówki ustalili, że kierujący peugeotem, jadąc ulicą Waryńskiego w kierunku ulicy Sienkiewicza, potrącił przechodzącego przez przejście dla pieszych chłopca. Bezpośrednio po zdarzeniu chłopak podniósł się z jezdni i pobiegł w kierunku osiedla - informuje Ewelina Wrzesień, oficer prasowy policji w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Szukają chłopca

Funkcjonariuszom zależy na ustaleniu, kim jest chłopiec. Tamtego dnia ubrany był w czerwoną kurtkę z białym pasem, czapkę koloru szarego i spodnie jeansowe z przetarciami. Jak podkreślają policjanci, jest to istotne z punktu widzenia dalszych czynności w tej sprawie. Wszystkie osoby będące świadkami zdarzenia bądź rozpoznające chłopca po ubiorze, proszone są o kontakt z policją w Ostrowcu Świętokrzyskim.

- Chcemy ustalić, jakie chłopiec odniósł obrażenia - powyżej czy poniżej dni siedmiu, czy mamy do czynienia z kolizją, czy wypadkiem, oraz usłyszeć jego wersję zdarzenia. Wszczęte zostały czynności wyjaśniające. Po ich zakończeniu będziemy wiedzieli, kto zawinił - zaznacza Ewelina Wrzesień.

Nagranie ma pomóc w odnalezieniu chłopca, ale - jak podkreśla policjantka - publikowane jest także ku przestrodze, aby pokazać, jakie skutki może mieć niezachowanie ostrożności przez pieszego lub kierującego.

Źródło: TVN24

ib/pm