Okradziono skarbony w trzech kościołach

Podejrzany o kradzieże został zatrzymany
Mszana Dolna (woj. małopolskie)
Źródło: Google Earth

38-latek z powiatu oświęcimskiego usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem do kościelnych skarbon. Mężczyzna został zatrzymany na parkingu przed świątynią.

Jak podaje małopolska policja, na początku stycznia 2025 roku doszło do trzech włamań do kościołów. Skradziono w sumie 3600 zł z kościelnych skarbon. Ofiarą rabusia padły kościoły w gminach Kamienica, Łącko oraz Mszana Dolna.

Podejrzany został w środę, 15 stycznia, zatrzymany przez policjantów z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej.

Podejrzany o kradzieże został zatrzymany
Podejrzany o kradzieże został zatrzymany
Źródło: Małopolska policja

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem do kościelnych skarbon, grozi mu do 10 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec 38-latka środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju.

TVN24 HD
Dowiedz się więcej:

TVN24 HD

Czytaj także: