Gdzie jest Jakub Bocheński? Młody polityk wyszedł w czwartek z hotelu w Krakowie i zaginął

Autor:
mag//rzw
Źródło:
tvn24.pl
Jakub Bocheński ostatni raz widziany był w czwartek
Jakub Bocheński ostatni raz widziany był w czwartek
wideo 2/4
Jakub Bocheński ostatni raz widziany był w czwartek

30-letni polityk Lewicy Jakub Bocheński ostatni raz widziany był w czwartek. Wtedy około południa wyszedł z hotelu w Krakowie i odtąd ślad po nim się urwał. Bocheńskiego szukają policjanci - w sobotę opublikowano komunikat - a także rodzina i znajomi. Jedna z organizacji uczestniczących w poszukiwaniach przekazała co prawda, że mężczyzna został odnaleziony, ale informacji tej policja jak dotąd nie potwierdza.

Małopolska policja w sobotę 24 września około południa opublikowała w mediach społecznościowych oraz na swojej stronie internetowej komunikat o zaginionym. "Jakub Bocheński 22 września 2022 roku między godziną 11 – 13 wyszedł z hotelu Hilton przy ul. Dąbskiej 5 w Krakowie i udał się w nieznanym kierunku" - czytamy w komunikacie.

Facebook

"Zaginął Kuba", ostatni raz był widziany w czwartek

Zaginiony jest politykiem Lewicy, ma 30 lat, pochodzi z Nowego Sącza. W sobotę, kilka godzin przed policyjnym komunikatem, informacja o poszukiwaniu Bocheńskiego pojawiła się na jego profilu facebookowym. Zamieścił ją administrator strony.

"Zaginął Kuba - ostatni raz był z nim kontakt w czwartek, od tego czasu nie mamy z nim żadnego kontaktu, jeżeli ktokolwiek z was ma jakieś informacje, które mogą pomóc napiszcie, lub zadzwońcie, lub skontaktujcie się bezpośrednio z Policją" - napisano na profilu Bocheńskiego.

Brat: mamy już bardzo pomocne informacje

Rodzina i znajomi szukają Bocheńskiego od czwartku. Jak przekazał nam zespół prasowy małopolskiej policji, funkcjonariusze dostali od rodziny zaginionego zgodę na publikację wizerunku i danych mężczyzny dopiero w piątek wieczorem.

Na Facebooku powstała grupa "Szukamy Kuby", założona przez starszych braci zaginionego. Publikują dużo jego zdjęć, fotografię i numer rejestracji samochodu, którym mógł się poruszać, drukują plakaty z prośbą o ich rozklejanie w mieście.

W sprawę zaangażowały się organizacje, które zajmują się poszukiwaniem zaginionych osób, między innymi Fundacja Na Tropie im. Janusza Szostaka. W sobotę kilka minut przed godziną 10, jeszcze przed komunikatem policji, fundacja ta podała, że poszukiwania zostały zakończone. "Mamy bezpośredni kontakt z bratem pana Jakuba. Zostaliśmy poproszeni o edytowanie postu" - przekazali nam przedstawiciele tej organizacji.

Post fundacji na naszą prośbę sprawdziła mł. asp. Anna Zbroja-Zagórska z zespołu prasowego małopolskiej policji. - Nie potwierdzam tej informacji, nadal poszukujemy Jakuba Bocheńskiego, sprawdzamy wszystkie ślady - powiedziała nam policjantka przed godziną 13.

W grupie "Szukamy Kuby" jego brat wyjaśnił natomiast we wpisie z 12.30: "Dziękujemy Wszystkim za odzew! Mamy już bardzo pomocne informacje przekazane dalej śledczym!"

Rysopis Jakuba Bocheńskiego

Policja publikuje zdjęcie i rysopis Bocheńskiego. Mężczyzna ma 180 - 182 cm wzrostu, włosy krótkie, ciemne, nos i uszy normalne, brodę, sylwetkę szczupłą W dniu zaginięcia ubrany był w spodnie jeansowe i ciemny sweter.

- Może poruszać się samochodem marki renault megane w kolorze grafitowym na sądeckich numerach rejestracyjnych - mówi Zbroja-Zagórska.

Osoby posiadające jakiekolwiek informacje o zaginionym proszone są o kontakt z Komisariatem Policji VIII w Krakowie pod numerem telefonu 47-83-52-910, 47-83-53-070 lub z numerem alarmowym 112.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mag//rzw

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Policja małopolska

Pozostałe wiadomości