Koparka uszkodziła gazociąg. Ewakuowano mieszkańców

Przez wyciek gazu ewakuowano około 400 osób
Przez wyciek gazu ewakuowano około 400 osób
Źródło: mapa.targeo.pl

Około 400 osób ewakuowanych przez wyciek gazu w Bielsku-Białej (woj. śląskie) wkrótce wróci do swoich mieszkań. Jak informuje dyżurny straży pożarnej udało się znaleźć i zabezpieczyć miejsce wycieku gazu.

Do zdarzenia doszło przed południem na skrzyżowaniu ulic Poniatowskiego i Gałczyńskiego.

- Podczas prac ziemnych koparka uszkodziła gazociąg. Ewakuowano około 400 osób z dwóch bloków, w pobliżu których trwały prace. Znaleziono już źródło wycieku i przeciągu godziny lokatorzy powinni wrócić do swoich mieszkań – informuje dyżurny wojewódzkiej straży pożarnej.

Na miejscu nadal pracują służby, które zabezpieczają teren.

Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Zamknięty jest przejazd między ul. Leszczyńską a Żywiecką.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, pokazać go w niekonwencjonalny sposób - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: ejas/b / Źródło: TVN24 Katowice

Czytaj także: