Przyczepa z węglem uderzyła w auto. Trzy osoby nie żyją

Aktualizacja:
Autor:
mag/
tam
Źródło:
TVN24 Katowice
W wypadku w Boronowie zginęły trzy osoby
W wypadku w Boronowie zginęły trzy osobyPSP Lubliniec
wideo 2/7
PSP LubliniecW wypadku w Boronowie zginęły trzy osoby

Przyczepa odczepiła się od samochodu ciężarowego i uderzyła w auto, którym podróżowało trzech mężczyzn. Wszyscy zginęli. Samochód osobowy znalazł się w rowie pod przyczepą, z której wysypało się kilkanaście ton miału węglowego. Droga wojewódzka nr 905 między Boronowem a Olszyną pod Lublińcem (woj. śląskie) była zablokowana przez kilka godzin.

Do tragicznego wypadku doszło około godziny 6 rano we wtorek na drodze wojewódzkiej numer 905 w miejscowości Boronów nieopodal Lublińca. Jak przekazała Ewelina Paruzel, oficer prasowy policji w Lublińcu, w wypadku brały udział dwa samochody: ciężarowe volvo i osobowy volkswagen. Kierowca volvo jechał od strony Lublińca, zaś volkswagena - w przeciwnym kierunku, od Częstochowy.

- Samochodem osobowym podróżowały trzy osoby. Niestety poniosły śmierć na miejscu - mówi Paruzel. Wiadomo, że byli to trzej mężczyźni w wieku 38, 39 i 52 lat, mieszkańcy powiatu lublinieckiego. Jechali do pracy.

Przyczepa odczepiła się, wysypało się 17 ton miału

- Najprawdopodobniej przyczyną zdarzenia było uszkodzenie zaczepu w samochodzie ciężarowym. Przyczepa wypięła się samochodu i uderzyła w nadjeżdżający z przeciwka samochód osobowy - relacjonował młodszy brygadier Wojciech Kwapień, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu,

Jak dodał, na przyczepie było około 17 ton miału węglowego, który wysypał się na drogę i pobocze. Wskutek uderzenia volkswagen znalazł się w rowie, pod przyczepą, która przygniotła auto.

Ciała trzech ofiar wypadku wydobyto z wraku dopiero po godzinie 10.

W wypadku w Boronowie zginęły trzy osobyPSP Lubliniec

Okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci. Jak przekazała Paruzel, nie wykluczają żadnej wersji, w tym wypięcia się przyczepy, ale na tym etapie dochodzenia nie mogą tego potwierdzić.

- Kierowca ciężarówki był trzeźwy - informuje Paruzel. Dodaje, że w momencie zdarzenia panowały trudne warunki pogodowe.

Droga była zablokowana przez kilka godzin

Droga wojewódzka nr 905 przebiega w tej części województwa śląskiego równolegle do autostrady A1 na zachód od niej, łącząc miejscowości Herby i Piasek. Po wypadku odcinek między Boronowem a Olszyną został zablokowany. Wyznaczono objazdy. Czynności policji trwały do godziny 15.

Rzecznik Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej Karol Kierzkowski poinformował, że do działań skierowano dziewięć jednostek straży pożarnej.

DLACZEGO TO NA POLSKICH DROGACH CODZIENNIE GINIE 7 OSÓB? OGLĄDAJ W TVN24 GO >>> 

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mag/ tam

Źródło: TVN24 Katowice

Źródło zdjęcia głównego: PSP Lubliniec

Pozostałe wiadomości