Prezydent wręczył odznaczenia państwowe oraz awanse generalskie funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej

Ważne wydarzenia

Prezydent wręczył odznaczenia państwowe oraz awanse generalskie funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej

Z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka w piątek w Pałacu Prezydenckim odbyły się uroczystości, podczas których prezydent Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe oraz awanse generalskie funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej. Prezydent podziękował strażakom za służbę i szczególną działalność w czasie pandemii oraz "reprezentowanie nas w miejscach na świecie, gdzie jest trudno". Wspomniał między innymi działania służb ratowniczych w Libanie po eksplozji w Bejrucie. - Jestem zdeterminowany do tego, aby nadal była realizowana modernizacja służb ratowniczych, w tym straży pożarnej - zapowiedział Andrzej Duda. Dodał, że wierzy, iż proces ten będzie realizowany pomimo kryzysu spowodowanego pandemią. - Wierzę w to, że z tego wyjdziemy i będziemy mogli te procesy realizować w dalszym ciągu - podkreślił.

 

Podczas piątkowej uroczystości w Pałacu Prezydenckim minutą ciszy uczczono pamięć zastrzelonego na służbie policjanta Michała Kędzierskiego.

Opis programu

Najważniejsze newsy z Polski i ze świata, konferencje prasowe, wywiady oraz transmisje między innymi z Sejmu i Senatu, które zostały wyemitowane na antenach TVN24 i TVN24 BiS, a także w kanałach GO. Oglądaj materiały VOD w serwisie TVN24 GO i bądź świadkiem tych wydarzeń.