Polityczne romanse

To był temat!

Polityczne romanse

Miłość nie wybiera. Strzała amora może dosięgnąć nas wszędzie - w biurze, na dyskotece, na sejmowym korytarzu, a nawet w samolocie lecącym na Maderę. Polityka od zawsze romansami stoi, ale polityczna miłość – po chwilach uniesień – potrafi być bardzo niebezpieczna. Przekonało się o tym wielu polityków, których romanse kosztowały dobrze zapowiadające się (lub nie) kariery. O najgłośniejszych romansach politycznych ostatnich 30 lat opowiadają Dominika Długosz z "Newsweeka", Marek Tejchman z "Dziennika Gazety Prawnej" i Marcin Zaborski, dziennikarz TVN24.

 

Opis programu

Wielkie afery, głośne przestępstwa, polityczne trzęsienia ziemi – tymi wydarzeniami żyła kiedyś cała Polska. Tygodniami nie schodziły z czołówek serwisów informacyjnych, portali i gazet. Dyskutowano o nich w kolejkach i autobusach, spierano się przy rodzinnych stołach. A potem życie pomknęło dalej, media podchwyciły nową historię i wszystko zaczęło się od nowa… W programie "To był temat" wracamy do wydarzeń, które kiedyś rozpalały wyobraźnię Polaków.

 

Dziennikarze TVN24, Faktów TVN i innych redakcji przypominają tamte historie z pierwszych stron gazet - opowiadają nieznane dotąd anegdoty ze świata mediów, odsłaniają kulisy swojej pracy i wspominają początki swoich dziennikarskich karier. Każdy odcinek ilustrowany jest materiałami filmowymi z archiwum TVN24 – lekko i z przymrużeniem oka.

19.01.2023
Data premiery: 2023
Kraj produkcji: Polska