Wydanie z 21.04.2021

Polska i Świat

Wydanie z 21.04.2021

W "Polska i Świat" o oczekiwaniu na decyzję w sprawie wniosku o przymusowe doprowadzenie do prokuratury sędziego Igora Tulei. Nieuznawana przez Sąd Najwyższy Izba Dyscyplinarna zdecydowała 18 listopada 2020 roku o zawieszeniu Tulei w czynnościach służbowych i obniżeniu o 25 procent jego uposażenia. Po tym orzeczeniu sędzia Tuleya został odsunięty od orzekania, a rozpoznawane przez niego sprawy w Sądzie Okręgowym w Warszawie zostały zdjęte z wokandy. W magazynie "Polska i świat" było też o zmianach w obowiązujących restrykcjach, wycieku danych ponad 20 tysięcy polskich funkcjonariuszy oraz kryzysie w obozie Zjednoczonej Prawicy. Ponadto o protestach w Rosji w obronie Aleksieja Nawalnego i orędziu prezydenta Władimira Putina oraz o tym, jak świat radzi sobie z ochroną klimatu. Wydanie prowadziła Marta Kuligowska.

Opis programu

Codzienny autorski program, który podsumowuje najważniejsze wydarzenia z kraju i z zagranicy. Dziennikarze poruszają sprawy budzące szczególne zainteresowanie wśród polskich obywateli.

 

"Polska i Świat" - prowadzący

 

Katarzyna Zdanowicz - swoją pracę dziennikarską zaczęła w "Gazecie Wyborczej" w Bydgoszczy. Potem przez kilka lat prowadziła program Mała Czarna w Radiu Gra. W TVN24 od 2012 roku. Na antenie zadebiutowała jako prowadząca serwisy informacyjne. Od 2014 jest gospodynią magazynu "Polska i Świat".

 

Program informacyjny "Polska i Świat" emitowany jest od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 o godzinie 21:00, a także w serwisie TVN24 GO.