Wydanie z 6.05.2021

Polska i Świat

Wydanie z 6.05.2021

Polskie przepisy o odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów są sprzeczne z prawem Unii Europejskiej – to opinia Rzecznika Generalnego TSUE. Natomiast nieuznawana przez Sąd Najwyższy Izba Dyscyplinarna odroczyła bez terminu dalsze rozpatrywanie wniosku o uchylenie immunitetu sędziemu SN Włodzimierzowi Wróblowi. W magazynie "Polska i Świat" również o cenie za niezależność. Jak ustalił OKO.press Prokuratura Krajowa złożyła przeciwko szefowej Lex Super Omnia pozew cywilny o ochronę dóbr osobistych i domaga się od niej 250 tysięcy złotych. Żądanie jest wysokie, bo kwota - zdaniem niezależnych prokuratorów - ma przestraszyć Katarzynę Kwiatkowską i zniechęcić ją do dalszej krytyki prokuratury Zbigniewa Ziobry i Bogdana Święczkowskiego. Następnie o Kanadzie, która jako pierwsza zezwala na stosowanie szczepionki przeciw COVID-19 u nastolatków między 12. a 15. rokiem życia i kontrowersjach w podręczniku wydanym przez Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Transpłciowość oraz społeczność LGBTQ+ umieszczono w nim w kontekście patologii takich jak narkomania, prostytucja i sekty. W programie także o problemach z alkoholem w pandemii, o tym, jak Polacy widzą powrót do "normalności", a także kwitnącym przemycie rasowych szczeniąt. Jednym z liderów jest niestety Polska. Było też o przyszłości epaliwa. Wydanie prowadziła Marta Kuligowska.

Opis programu

Codzienny autorski program, który podsumowuje najważniejsze wydarzenia z kraju i z zagranicy. Dziennikarze poruszają sprawy budzące szczególne zainteresowanie wśród polskich obywateli.

 

"Polska i Świat" - prowadzący

 

Katarzyna Zdanowicz - swoją pracę dziennikarską zaczęła w "Gazecie Wyborczej" w Bydgoszczy. Potem przez kilka lat prowadziła program Mała Czarna w Radiu Gra. W TVN24 od 2012 roku. Na antenie zadebiutowała jako prowadząca serwisy informacyjne. Od 2014 jest gospodynią magazynu "Polska i Świat".

 

Program informacyjny "Polska i Świat" emitowany jest od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 o godzinie 21:00, a także w serwisie TVN24 GO.