Wydanie z 5.03.2021

Polska i Świat

Wydanie z 5.03.2021

W magazynie "Polska i Świat" o powrocie lockdownu w województwie pomorskim i utrzymaniu go w warmińsko-mazurskim oraz o ograniczeniu teleporad, które zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Poza tym o uroczystym otwarciu wschodniej obwodnicy Wrześni w Wielkopolsce, przerwanym przez pojawienie się rolników, którzy chcieli rozmawiać z premierem. Interweniowała policja. W programie również o gminie Trzciel, która - jako kolejna po Szprotawie - przyjęła deklarację solidarności z osobami LGBT+. Ponadto o Rzeczniku Praw Obywatelskich, który chce uchylenia decyzji o przejęciu Polska Press przez PKN ORLEN, o różnych wizjach polityków na ekologiczną Polskę oraz o tym, czy wilki czeka odstrzał. Wydanie prowadziła Katarzyna Zdanowicz.

Opis Programu

Codzienny autorski program, który podsumowuje najważniejsze wydarzenia z kraju i z zagranicy. Dziennikarze poruszają sprawy budzące szczególne zainteresowanie wśród polskich obywateli.

 

"Polska i Świat" - prowadzący

 

Katarzyna Zdanowicz - swoją pracę dziennikarską zaczęła w "Gazecie Wyborczej" w Bydgoszczy. Potem przez kilka lat prowadziła program Mała Czarna w Radiu Gra. W TVN24 od 2012 roku. Na antenie zadebiutowała jako prowadząca serwisy informacyjne. Od 2014 jest gospodynią magazynu "Polska i Świat".

 

Program informacyjny "Polska i Świat" emitowany jest od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 o godzinie 21:00, a także w serwisie TVN24 GO.