Wydanie z 3.08.2021

Polska i Świat

Wydanie z 3.08.2021

Niezwyciężona Anita Włodarczyk. Już na trzecich z rzędu igrzyskach staje na najwyższym podium i zdobywa złoto w rzucie młotem. To nie jedyny sukces podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio, którym dzisiaj możemy się cieszyć. W magazynie "Polska i Świat" również o koncesji dla TVN24. "Dziennik Gazeta Prawna" dotarł do opinii prawnej w sprawie sprzedaży udziałów w spółce, którą sporządziło w 2015 roku biuro prawne Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. I nie ma tam żadnych zastrzeżeń i wątpliwości co do prawa do nadawania na terenie Polski. Następnie o tym, ile mogą stracić nauczyciele kontraktowi po wejściu Polskiego Ładu, o śmierci białoruskiego opozycjonisty Witala Szyszoua i przyśpieszającej katastrofie klimatycznej. W ciągu jednej doby na Grenlandii stopniało 8,5 miliarda ton lodu. To jest tyle, ile wystarczyłoby na pokrycie amerykańskiej Florydy pięciocentymetrową warstwą wody. Na koniec walka Chin z grami wideo, które nazywają "duchowym opium" i "elektronicznymi narkotykami". Wydanie prowadził Krzysztof Górlicki.

Opis programu

Codzienny autorski program, który podsumowuje najważniejsze wydarzenia z kraju i z zagranicy. Dziennikarze poruszają sprawy budzące szczególne zainteresowanie wśród polskich obywateli.

 

"Polska i Świat" - prowadzący

 

Katarzyna Zdanowicz - swoją pracę dziennikarską zaczęła w "Gazecie Wyborczej" w Bydgoszczy. Potem przez kilka lat prowadziła program Mała Czarna w Radiu Gra. W TVN24 od 2012 roku. Na antenie zadebiutowała jako prowadząca serwisy informacyjne. Od 2014 jest gospodynią magazynu "Polska i Świat".

 

Program informacyjny "Polska i Świat" emitowany jest od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 o godzinie 21:00, a także w serwisie TVN24 GO.