Wydanie z 1.03.2021

Polska i Świat

Wydanie z 1.03.2021

Chińska szczepionka w Polsce? Były w tej sprawie rozmowy, są obietnice, że będzie. Szczepionka Sinopharm jest już podawana na Węgrzech. To jedyny kraj Unii Europejskiej, który zatwierdził rosyjskie i chińskie szczepionki niezatwierdzone jeszcze przez Brukselę. Czy idziemy tym torem? W magazynie "Polska i Świat" również o długo oczekiwanym Narodowym Planie Chorób Rzadkich, nowym klipie z premierem Mateuszem Morawieckim w roli głównej, wniosku o komisję śledczą w 10. Rocznice śmierci Jolanty Brzeskiej i o tym, jak dyplomowany lekarz zarabia na chorych na raka. Sąd lekarski zajmuje się lekarzem, prokuratura bada sprawę i pojawiają się pytania, dlaczego tego procederu nie można ukrócić. Na koniec o skazaniu Nicolasa Sarkozy'ego. Były prezydent Francji został uznany za winnego korupcji i nadużywania wpływów politycznych i usłyszał wyrok trzech lat więzienia, w tym dwóch w zawieszeniu. Wyrok będzie mógł wykonać w areszcie domowym. Wydanie prowadziła Marta Kuligowska.

Opis Programu

Codzienny autorski program, który podsumowuje najważniejsze wydarzenia z kraju i z zagranicy. Dziennikarze poruszają sprawy budzące szczególne zainteresowanie wśród polskich obywateli.

 

"Polska i Świat" - prowadzący

 

Katarzyna Zdanowicz - swoją pracę dziennikarską zaczęła w "Gazecie Wyborczej" w Bydgoszczy. Potem przez kilka lat prowadziła program Mała Czarna w Radiu Gra. W TVN24 od 2012 roku. Na antenie zadebiutowała jako prowadząca serwisy informacyjne. Od 2014 jest gospodynią magazynu "Polska i Świat".

 

Program informacyjny "Polska i Świat" emitowany jest od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 o godzinie 21:00, a także w serwisie TVN24 GO.