Wydanie z 12.05.2021

Polska i Świat

Wydanie z 12.05.2021

Rząd podjął decyzję o szczepieniu 16- i 17-latków, przybliżono także termin otwierania kin, teatrów i innych obiektów kultury, o czym w magazynie „Polska i Świat”. W środowym programie także o powrocie szpitali do trybu pracy sprzed pandemii, o kampaniach zachęcających Polaków do szczepień, a także o niejasnej sytuacji prawnej w Trybunale Konstytucyjnym po wyroku europejskiego Trybunału Praw Człowieka po wyroku w sprawie tak zwanych sędziów dublerów oraz o starciach militarnych na Bliskim Wschodzie. Wydanie prowadziła Marta Kuligowska.

Opis programu

Codzienny autorski program, który podsumowuje najważniejsze wydarzenia z kraju i z zagranicy. Dziennikarze poruszają sprawy budzące szczególne zainteresowanie wśród polskich obywateli.

 

"Polska i Świat" - prowadzący

 

Katarzyna Zdanowicz - swoją pracę dziennikarską zaczęła w "Gazecie Wyborczej" w Bydgoszczy. Potem przez kilka lat prowadziła program Mała Czarna w Radiu Gra. W TVN24 od 2012 roku. Na antenie zadebiutowała jako prowadząca serwisy informacyjne. Od 2014 jest gospodynią magazynu "Polska i Świat".

 

Program informacyjny "Polska i Świat" emitowany jest od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 o godzinie 21:00, a także w serwisie TVN24 GO.