Wydanie z 9.04.2021

Polska i Świat

Wydanie z 9.04.2021

Kwiaty przed Pałacem Buckingham, opuszczone do połowy masztu flagi - Brytyjczycy i świat żegnają księcia Filipa. Mąż królowej Elżbiety II zmarł na zamku w Windsorze w wieku 99 lat. W magazynie "Polska i Świat" ponadto o walce polskich szpitali z pandemią, o decyzji rządu dotyczącej masowych punktów szczepień w całym kraju, o słowach ministra Michała Wójcika, który zabrał głos w sprawie osób transpłciowych, a także o tym, kiedy tworzy się odporność po przyjęciu szczepionki przeciw COVID-19. W piątkowym wydaniu również o relacjach Turcji z Unią Europejską, o decyzji Parlamentu Europejskiego, który nakazał europosłowi PiS Ryszardowi Czarneckiemu zwrot pieniędzy za podróże służbowe oraz o zapowiadanej przez Antoniego Macierewicza publikacji raportu podkomisji smoleńskiej. Program prowadziła Katarzyna Zdanowicz.

Opis programu

Codzienny autorski program, który podsumowuje najważniejsze wydarzenia z kraju i z zagranicy. Dziennikarze poruszają sprawy budzące szczególne zainteresowanie wśród polskich obywateli.

 

"Polska i Świat" - prowadzący

 

Katarzyna Zdanowicz - swoją pracę dziennikarską zaczęła w "Gazecie Wyborczej" w Bydgoszczy. Potem przez kilka lat prowadziła program Mała Czarna w Radiu Gra. W TVN24 od 2012 roku. Na antenie zadebiutowała jako prowadząca serwisy informacyjne. Od 2014 jest gospodynią magazynu "Polska i Świat".

 

Program informacyjny "Polska i Świat" emitowany jest od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 o godzinie 21:00, a także w serwisie TVN24 GO.