Wydanie z 1.12.2020

Polska i Świat

Wydanie z 1.12.2020

Nadal nie widać porozumienia i groźba weta wisi w powietrzu. Polska i Węgry czekają na propozycję prezydencji niemieckiej. Tymczasem Holandia domaga się ukarania Polski za podważanie panujących w Unii Europejskiej zasad praworządności – o czym na początek magazynu "Polska i Świat". W programie także o kulisach otwarcia zamkniętych wyciągów narciarskich, aplikacji dla ratowników, za pomocą której mogą otwierać szlabany i klatki schodowe, oskarżeniu o mobbing i nadużycia seksualne byłego dyrektora krakowskiego teatru Bagatela, rozprawie przed TSUE w sprawie nieuznawanej przez Sąd Najwyższy Izby Dyscyplinarnej, a także o tym, że koronawirus nie oznacza, iż inne choroby poszły na urlop. Według specjalistów, podczas pandemii niemal zaprzestaliśmy diagnozowania raka płuc. Wydanie prowadził Krzysztof Górlicki.

Opis Programu
Polska i Świat - o programie

Codzienny autorski program, który podsumowuje najważniejsze wydarzenia z kraju i z zagranicy. Dziennikarze poruszają sprawy budzące szczególne zainteresowanie wśród polskich obywateli.

 

Polska i Świat - prowadzący

Katarzyna Zdanowicz - swoją pracę dziennikarską zaczęła w „Gazecie Wyborczej” w Bydgoszczy. Potem przez kilka lat prowadziła program Mała Czarna w Radiu Gra. W TVN24 od 2012 roku. Na antenie zadebiutowała jako prowadząca serwisy informacyjne. Od 2014 jest gospodynią magazynu „Polska i Świat".

Polska i Świat - gdzie i kiedy obejrzeć?

Program informacyjny "Polska i Świat" emitowany jest codziennie na antenie TVN24 o godzinie 21:15, a także w serwisie VOD TVN24 GO.