Wydanie z 24.09.2021

Polska i Świat

Wydanie z 24.09.2021

Korespondent TVN24 Marcin Wrona spotkał się w Nowym Jorku z prezydentem Andrzejem Dudą. Rozmawiano między innymi o ewentualnym przedłużeniu stanu wyjątkowego na granicy z Białorusią. Tymczasem posłowie Prawa i Sprawiedliwości proponują zmianę w przepisach. W magazynie "Polska i Świat" również o kolejnym zgonie przy pograniczu z Białorusią. Mężczyzna jest czwartym migrantem, który zmarł po polskiej stronie. Ponadto o fałszywych wiadomościach SMS o nałożeniu kwarantanny. Oszuści za pośrednictwem linku w wiadomości przechwytywali dane do bankowości elektronicznej. W magazynie również o zmianach podatkowych związanych z Polskim Ładem oraz o pytaniach odnośnie do finansowania kampanii Michała Dworczyka. To dalszy ciąg tak zwanej "afery mailowej". Na zakończenie o Andżelice Borys i Andrzeju Poczobucie, którzy od pół roku czekają na proces w białoruskim areszcie. Wydanie prowadziła Katarzyna Zdanowicz.

Opis programu

Codzienny autorski program, który podsumowuje najważniejsze wydarzenia z kraju i z zagranicy. Dziennikarze poruszają sprawy budzące szczególne zainteresowanie wśród polskich obywateli.

 

"Polska i Świat" - prowadzący

 

Katarzyna Zdanowicz - swoją pracę dziennikarską zaczęła w "Gazecie Wyborczej" w Bydgoszczy. Potem przez kilka lat prowadziła program Mała Czarna w Radiu Gra. W TVN24 od 2012 roku. Na antenie zadebiutowała jako prowadząca serwisy informacyjne. Od 2014 jest gospodynią magazynu "Polska i Świat".

 

Program informacyjny "Polska i Świat" emitowany jest od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 o godzinie 21:00, a także w serwisie TVN24 GO.