Wydanie z 19.01.2021

Polska i Świat

Wydanie z 19.01.2021

48 godzin - tyle czasu otrzymało sześciu prokuratorów Stowarzyszenia Lex Super Omnia na przeorganizowanie swojego życia i rozpoczęcie pracy w nowym miejscu, często oddalonym setki kilometrów od dotychczasowego. To główny temat magazynu "Polska i Świat". W programie także o ostatnich chwilach Donalda Trumpa w Białym Domu i ostatnich przygotowaniach do zaprzysiężenia Joe Bidena na 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Poza tym o mieście bez ulic, którego projekt powstaje w Arabii Saudyjskiej oraz o coraz większej rzeszy cyklistów, którym nie przeszkadza mróz i śnieg. Na koniec cud narodzin, czyli o przyjściu na świat w Poznaniu pięcioraczków. Wydanie prowadziła Katarzyna Zdanowicz.

Opis Programu

Codzienny autorski program, który podsumowuje najważniejsze wydarzenia z kraju i z zagranicy. Dziennikarze poruszają sprawy budzące szczególne zainteresowanie wśród polskich obywateli.

 

"Polska i Świat" - prowadzący

 

Katarzyna Zdanowicz - swoją pracę dziennikarską zaczęła w "Gazecie Wyborczej" w Bydgoszczy. Potem przez kilka lat prowadziła program Mała Czarna w Radiu Gra. W TVN24 od 2012 roku. Na antenie zadebiutowała jako prowadząca serwisy informacyjne. Od 2014 jest gospodynią magazynu "Polska i Świat".

 

Program informacyjny "Polska i Świat" emitowany jest od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 o godzinie 21:15, a także w serwisie TVN24 GO.