Wydanie z 15.04.2021

Polska i Świat

Wydanie z 15.04.2021

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie kadencji Rzecznika Praw Obywatelskich oraz powołanie przez Sejm Bartłomieja Wróblewskiego na stanowisko RPO, które musi jeszcze zaakceptować Senat – to niektóre tematy magazynu "Polska i Świat". W programie ponadto o sankcjach nałożonych przez USA na Rosję za atak hakerski i ingerencję w proces wyborczy w 2020 roku, o skazaniu Lubow Sobol, prawniczki fundacji walki z korupcją Aleksieja Nawalnego, na rok karnych robót, o zawieszeniu dyrektora łódzkiego liceum, w którym zakazano uczniom używania między innymi czerwonej błyskawicy Strajku Kobiet na awatarach, a także o przedłużeniu obowiązujących w Polsce pandemicznych obostrzeń i szczepieniu ozdrowieńców przeciw COVID-19. Czwartkowe wydanie prowadziła Katarzyna Zdanowicz.

Opis programu

Codzienny autorski program, który podsumowuje najważniejsze wydarzenia z kraju i z zagranicy. Dziennikarze poruszają sprawy budzące szczególne zainteresowanie wśród polskich obywateli.

 

"Polska i Świat" - prowadzący

 

Katarzyna Zdanowicz - swoją pracę dziennikarską zaczęła w "Gazecie Wyborczej" w Bydgoszczy. Potem przez kilka lat prowadziła program Mała Czarna w Radiu Gra. W TVN24 od 2012 roku. Na antenie zadebiutowała jako prowadząca serwisy informacyjne. Od 2014 jest gospodynią magazynu "Polska i Świat".

 

Program informacyjny "Polska i Świat" emitowany jest od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 o godzinie 21:00, a także w serwisie TVN24 GO.