Wydanie z 19.04.2021

Polska i Świat

Wydanie z 19.04.2021

Chcemy, żeby każdy dorosły obywatel do 10 maja dostał skierowanie na szczepienie i od 10 maja mógł się na nie zapisać - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Z kolei szczepionkami, które potencjalnie mogą się zmarnować, od wtorku będzie mógł zostać zaszczepiony każdy chętny. W magazynie "Polska i Świat" również o niedopuszczeniu sędziego Pawła Juszczyszyna do orzekania, mimo korzystnego dla niego wyroku sądu dotyczącego powrotu do pracy, o przewiezieniu rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego do szpitala na terenie owianej złą sławą kolonii karnej we Włodzimierzu oraz o obchodach 78. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. Na koniec o Superlidze, której powstanie potwierdziło dwanaście czołowych europejskich klubów piłkarskich oraz o pierwszym locie helikoptera na Marsie. Wydanie prowadziła Marta Kuligowska.

Opis programu

Codzienny autorski program, który podsumowuje najważniejsze wydarzenia z kraju i z zagranicy. Dziennikarze poruszają sprawy budzące szczególne zainteresowanie wśród polskich obywateli.

 

"Polska i Świat" - prowadzący

 

Katarzyna Zdanowicz - swoją pracę dziennikarską zaczęła w "Gazecie Wyborczej" w Bydgoszczy. Potem przez kilka lat prowadziła program Mała Czarna w Radiu Gra. W TVN24 od 2012 roku. Na antenie zadebiutowała jako prowadząca serwisy informacyjne. Od 2014 jest gospodynią magazynu "Polska i Świat".

 

Program informacyjny "Polska i Świat" emitowany jest od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 o godzinie 21:00, a także w serwisie TVN24 GO.