Wydanie z 14.05.2021

Polska i Świat

Wydanie z 14.05.2021

Posłowie Paweł Zalewski i Ireneusz Raś zostali wydaleni z Platformy Obywatelskiej. Rzecznik prasowy partii Jan Grabiec decyzję Krajowego Zarządu określił jako „wiosenne porządki” – o szczegółach w magazynie „Polska i Świat”. W programie także o raporcie przygotowanym na zlecenie Światowej Organizacji Zdrowia, z którego wynika, że można było zapobiec części dramatycznych konsekwencji pandemii, o byłym zastępcy Zbigniewa Ziobry Łukaszu Piebiaku, który ze stanowiska odchodził w atmosferze skandalu, a teraz szykuje się na awans, a także o przygotowaniach do częściowego otwierania lokali gastronomicznych, jak i o zapowiedzi „Polskiego Ładu”, czyli nowego programu Prawa i Sprawiedliwości, który partia przedstawi w sobotę. Wydanie prowadziła Marta Kuligowska.

Opis programu

Codzienny autorski program, który podsumowuje najważniejsze wydarzenia z kraju i z zagranicy. Dziennikarze poruszają sprawy budzące szczególne zainteresowanie wśród polskich obywateli.

 

"Polska i Świat" - prowadzący

 

Katarzyna Zdanowicz - swoją pracę dziennikarską zaczęła w "Gazecie Wyborczej" w Bydgoszczy. Potem przez kilka lat prowadziła program Mała Czarna w Radiu Gra. W TVN24 od 2012 roku. Na antenie zadebiutowała jako prowadząca serwisy informacyjne. Od 2014 jest gospodynią magazynu "Polska i Świat".

 

Program informacyjny "Polska i Świat" emitowany jest od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 o godzinie 21:00, a także w serwisie TVN24 GO.