Wydanie z 23.09.2021

Polska i Świat

Wydanie z 23.09.2021

TVN24 z polską rekoncesją na nadawanie. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji czekała z decyzją 19 miesięcy i podjęła ją w ostatniej chwili. Przyjęła też ustawę zbieżną z projektem ustawy anty-TVN – o tym na początek magazynu "Polska i Świat". W programie także o bijącym liczniku w sprawie kopalni Turów. Każdy dzień jej działania to pół miliona euro strat dla polskiego budżetu. Licznik można by zatrzymać, gdyby Polska porozumiała się z Czechami. I była taka szansa - na najwyższym szczeblu. Natomiast Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów apeluje do klientów, którzy myślą o kredycie na mieszkanie czy dom, by lepiej wszystko dobrze policzyć. Niskie dziś raty mogą drastycznie wzrosnąć, a ceny mieszkań spaść. W tym roku kredyt hipoteczny ma wziąć rekordowa liczba Polaków. W czwartkowym wydaniu również pytanie o bilans ekonomiczny naszej obecności w Unii Europejskiej i stanowczy głos samorządów w sprawie Polskiego Ładu. Miliardy, które według zapewnień rządu mają zostać w kieszeni obywateli, wyjęto z budżetów miast, powiatów i wsi. Na koniec podsumowanie działań Angeli Merkel na stanowisku kanclerza i roli, jaką w tym czasie odegrała w relacjach z Polską. Już w najbliższą niedzielę wybory parlamentarne w Niemczech. Pierwsze od 16 lat bez obecnej kanclerz. Wydanie prowadziła Małgorzata Kukuła.

Opis programu

Codzienny autorski program, który podsumowuje najważniejsze wydarzenia z kraju i z zagranicy. Dziennikarze poruszają sprawy budzące szczególne zainteresowanie wśród polskich obywateli.

 

"Polska i Świat" - prowadzący

 

Katarzyna Zdanowicz - swoją pracę dziennikarską zaczęła w "Gazecie Wyborczej" w Bydgoszczy. Potem przez kilka lat prowadziła program Mała Czarna w Radiu Gra. W TVN24 od 2012 roku. Na antenie zadebiutowała jako prowadząca serwisy informacyjne. Od 2014 jest gospodynią magazynu "Polska i Świat".

 

Program informacyjny "Polska i Świat" emitowany jest od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 o godzinie 21:00, a także w serwisie TVN24 GO.