Wydanie z 16.04.2021

Polska i Świat

Wydanie z 16.04.2021

W magazynie "Polska i Świat" o tym, co dalej z ustawą w sprawie Rzecznika Praw Obywatelskich, o uzasadnieniu sądu w sprawie zwolnienia z aresztu Sławomira Nowaka, do którego dotarł dziennikarz portalu tvn24.pl oraz o decyzji Sądu Rejonowego w Bydgoszczy dotyczącej przywrócenia do pracy sędziego Pawła Juszczyszyna. Poza tym o wydaleniu przez Rosję pięciu polskich dyplomatów, o obraźliwych mailach i pogróżkach pod adresem pracowników sanepidu oraz o rezygnacji kolejnych osób z zasiadania w Radzie Muzeum Auschwitz-Birkenau po dołączeniu Beaty Szydło do tego gremium. Na koniec o ostatnich przygotowaniach do pogrzebu księcia Filipa, męża brytyjskiej królowej Elżbiety II. W sobotę od godziny 14 program specjalny w TVN24 GO, a od 15 w TVN24 i TVN24 BiS. Wydanie prowadziła Katarzyna Zdanowicz.

Opis programu

Codzienny autorski program, który podsumowuje najważniejsze wydarzenia z kraju i z zagranicy. Dziennikarze poruszają sprawy budzące szczególne zainteresowanie wśród polskich obywateli.

 

"Polska i Świat" - prowadzący

 

Katarzyna Zdanowicz - swoją pracę dziennikarską zaczęła w "Gazecie Wyborczej" w Bydgoszczy. Potem przez kilka lat prowadziła program Mała Czarna w Radiu Gra. W TVN24 od 2012 roku. Na antenie zadebiutowała jako prowadząca serwisy informacyjne. Od 2014 jest gospodynią magazynu "Polska i Świat".

 

Program informacyjny "Polska i Świat" emitowany jest od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 o godzinie 21:00, a także w serwisie TVN24 GO.