Wydanie z 16.06.2021

Polska i Świat

Wydanie z 16.06.2021

W środę odbyło się niejawne posiedzenie Sejmu ws. cyberataków. Krzysztof Gawkowski z Lewicy mówił, że było ono kpiną, rzecznik rządu miał jednak inne zdanie. W magazynie "Polska i Świat" także o spotkaniu Joe Bidena z Władimirem Putinem. Spotkanie, które miało potrwać pięć pięć godzin, trwało niespełna trzy. W programie również o kontrowersjach wokół słów prezydenta Andrzeja Dudy dotyczących spadku liczby zakażeń koronawirusem w Polsce, karach finansowych dla Polski w związku z działalnością kopalni Turów, propozycjach zmian w prawie oświatowym, wycince drzew, wyborach na Rzecznika Praw Obywatelskich oraz o historycznym locie "Iskierki" ze Stanów Zjednoczonych do Polski. To pierwszy raz, kiedy samolot PZL M26 Iskierka przeleci przez Atlantyk. Paweł Łukasik opowiedział o przygotowaniach polskiej kadry do meczu z Hiszpanią, a Jakub Błaszczykowski został odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Wydanie prowadziła Marta Kuligowska. 
 
Opis programu

Codzienny autorski program, który podsumowuje najważniejsze wydarzenia z kraju i z zagranicy. Dziennikarze poruszają sprawy budzące szczególne zainteresowanie wśród polskich obywateli.

 

"Polska i Świat" - prowadzący

 

Katarzyna Zdanowicz - swoją pracę dziennikarską zaczęła w "Gazecie Wyborczej" w Bydgoszczy. Potem przez kilka lat prowadziła program Mała Czarna w Radiu Gra. W TVN24 od 2012 roku. Na antenie zadebiutowała jako prowadząca serwisy informacyjne. Od 2014 jest gospodynią magazynu "Polska i Świat".

 

Program informacyjny "Polska i Świat" emitowany jest od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 o godzinie 21:00, a także w serwisie TVN24 GO.