Wydanie z 15.06.2021

Polska i Świat

Wydanie z 15.06.2021

Już po raz piąty posłowie podjęli próbę wyboru Rzecznika Praw Obywatelskich. Sejm większością 231 głosów poparł kandydatkę PiS senator Lidię Staroń. W magazynie "Polska i świat" było też o wyjazdowym posiedzeniu klubu Prawa i Sprawiedliwości, konflikcie z Czechami w sprawie kopalni Turów i zaplanowanym na środę niejawnym posiedzeniu Sejmu w sprawie cyberataków. Ponadto o zbliżającym się spotkaniu Joe Bidena z Władimirem Putinem w Genewie, zakazie "promowania homoseksualizmu" na Węgrzech, porażce reprezentacji Polski w meczu ze Słowacją i raporcie "Nature" w sprawie ocieplających się wód w jeziorach. Program prowadziła Marta Kuligowska.

Opis programu

Codzienny autorski program, który podsumowuje najważniejsze wydarzenia z kraju i z zagranicy. Dziennikarze poruszają sprawy budzące szczególne zainteresowanie wśród polskich obywateli.

 

"Polska i Świat" - prowadzący

 

Katarzyna Zdanowicz - swoją pracę dziennikarską zaczęła w "Gazecie Wyborczej" w Bydgoszczy. Potem przez kilka lat prowadziła program Mała Czarna w Radiu Gra. W TVN24 od 2012 roku. Na antenie zadebiutowała jako prowadząca serwisy informacyjne. Od 2014 jest gospodynią magazynu "Polska i Świat".

 

Program informacyjny "Polska i Świat" emitowany jest od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 o godzinie 21:00, a także w serwisie TVN24 GO.