Wydanie z 22.04.2021

Polska i Świat

Wydanie z 22.04.2021

Czy sędzia Igor Tuleya zostanie siłą doprowadzony do prokuratury? Kolejny dzień w nieuznawanej przez Sąd Najwyższy i Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej Izbie Dyscyplinarnej odbywa się niejawne posiedzenie prowadzone przez sędziego Adama Rocha. Sędziego Tuleyę wspiera Rzecznik Praw Obywatelskich oraz obywatele protestujący przed Sądem Najwyższym, o czym w magazynie „Polska i Świat”. W programie także o danych przekazanych przez WHO, według których Polska jest na czele umieralności z powodu COVID-19, o kontrowersjach związanych ze stanowiskiem szefa Instytutu Pamięci Narodowej, zapowiedzi wycofania rosyjskich wojsk stacjonujących obecnie na granicy z Ukrainą, o prawie do przyjmowania szczepionek na koronawirusa przez osoby bezdomne oraz o zaangażowaniu poszczególnych państw w ratowanie planety przed katastrofą klimatyczną, szczególnie widocznym podczas organizowanego przez Stany Zjednoczone szczytu klimatycznego. Wydanie prowadziła Katarzyna Zdanowicz.

Opis programu

Codzienny autorski program, który podsumowuje najważniejsze wydarzenia z kraju i z zagranicy. Dziennikarze poruszają sprawy budzące szczególne zainteresowanie wśród polskich obywateli.

 

"Polska i Świat" - prowadzący

 

Katarzyna Zdanowicz - swoją pracę dziennikarską zaczęła w "Gazecie Wyborczej" w Bydgoszczy. Potem przez kilka lat prowadziła program Mała Czarna w Radiu Gra. W TVN24 od 2012 roku. Na antenie zadebiutowała jako prowadząca serwisy informacyjne. Od 2014 jest gospodynią magazynu "Polska i Świat".

 

Program informacyjny "Polska i Świat" emitowany jest od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 o godzinie 21:00, a także w serwisie TVN24 GO.