Wydanie z 15.10.2021

Polska i Świat

Wydanie z 15.10.2021

Być albo nie być w Unii Europejskiej. Polacy nie chcą opuszczać Unii i dlatego premier zapewnia, że rząd też nie chce. Co prawda co innego sugerowali niedawno ważni politycy PiS. A sugerowali tak bardzo, że kierownictwo partii podjęło specjalną uchwałę zaprzeczającą wychodzeniu, ale teraz Mateusz Morawiecki twierdzi, że polexit to wymysł opozycji i fake news. O tym na początku magazynu "Polska i świat". W programie także o znacznym wzroście zatrudnienia w Centralnym Porcie Komunikacyjnym, zaporze na granicy z Białorusią i kryzysie migracyjnym. Było też o zawiadomieniu do prokuratury w sprawie afery mailowej, rosnącej inflacji oraz zmianach w programie 500 plus. Wnioski będą przyjmowane tylko online, a wypłata wpłynie jedynie na konto. Ponadto o wieloukładowym zespole zapalnym – PIMS. Może pojawić się u dzieci po przebyciu COVID-19. W magazynie także o psach przewodnikach dla osób niewidomych oraz trenujących urzędnikach. Władze Rybnika proponują takie rozwiązanie na razie na próbę. Taka przerwa w pracy ma zmniejszyć stres i dodać energii. Wydanie prowadził Piotr Jacoń.

Opis programu

Codzienny autorski program, który podsumowuje najważniejsze wydarzenia z kraju i z zagranicy. Dziennikarze poruszają sprawy budzące szczególne zainteresowanie wśród polskich obywateli.

 

"Polska i Świat" - prowadzący

 

Katarzyna Zdanowicz - swoją pracę dziennikarską zaczęła w "Gazecie Wyborczej" w Bydgoszczy. Potem przez kilka lat prowadziła program Mała Czarna w Radiu Gra. W TVN24 od 2012 roku. Na antenie zadebiutowała jako prowadząca serwisy informacyjne. Od 2014 jest gospodynią magazynu "Polska i Świat".

 

Program informacyjny "Polska i Świat" emitowany jest od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 o godzinie 21:00, a także w serwisie TVN24 GO.