Kobiety na świecie solidarne z Polkami

Polska i Świat

Kobiety na świecie solidarne z Polkami

W każdym kraju Międzynarodowy Dzień Kobiet to okazja do walki z problemami, z którymi na co dzień borykają się kobiety. W Polsce najważniejszą kwestią w tym wyjątkowym dniu był zakaz aborcji w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu. Chociaż inne kraje mają swoje poważne problemy - jak wynikające z pandemii bezrobocie i przemoc wobec kobiet - nie zapomniały o Polsce. Na protestach w Berlinie czy Rzymie wybrzmiewały hasła o konieczności wyboru dla Polek. Jak Polskę widzą kobiety z innych europejskich krajów? O tym w materiale reporterki magazynu "Polska i Świat" Marii Mikołajewskiej.

Opis Programu

Codzienny autorski program, który podsumowuje najważniejsze wydarzenia z kraju i z zagranicy. Dziennikarze poruszają sprawy budzące szczególne zainteresowanie wśród polskich obywateli.

 

"Polska i Świat" - prowadzący

 

Katarzyna Zdanowicz - swoją pracę dziennikarską zaczęła w "Gazecie Wyborczej" w Bydgoszczy. Potem przez kilka lat prowadziła program Mała Czarna w Radiu Gra. W TVN24 od 2012 roku. Na antenie zadebiutowała jako prowadząca serwisy informacyjne. Od 2014 jest gospodynią magazynu "Polska i Świat".

 

Program informacyjny "Polska i Świat" emitowany jest od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 o godzinie 21:00, a także w serwisie TVN24 GO.