Wydanie z 20.04.2021

Polska i Świat

Wydanie z 20.04.2021

W "Polsce i Świecie" o rozporządzeniu dotyczącym wykorzystania dawek szczepionek przeciw COVID-19, które mogłyby się zmarnować oraz o rządowej obietnicy przyspieszenia szczepień. W programie także o opinii Europejskiej Agencji Leków w sprawie szczepionki Johnson&Johnson, która stwierdza, że korzyści z przyjęcia preparatu przewyższają ryzyko. Ponadto o decyzji marszałek Sejmu Elżbiety Witek o nieprzeprowadzeniu we wtorek głosowania nad projektem dotyczącym likwidacji OFE oraz o tuszowaniu niebezpiecznego incydentu z prezydentem Andrzejem Dudą na pokładzie samolotu, o którym napisała Wirtualna Polska. W wydaniu również o sporze wokół opłat za wywóz śmieci w Warszawie, o leku na samotność w czasie pandemii w postaci lateksowych rękawiczek napełnionych ciepłą wodą oraz o osiedlach tylko dla singli czy par bez dzieci. Wydanie prowadziła Marta Kuligowska.

Opis programu

Codzienny autorski program, który podsumowuje najważniejsze wydarzenia z kraju i z zagranicy. Dziennikarze poruszają sprawy budzące szczególne zainteresowanie wśród polskich obywateli.

 

"Polska i Świat" - prowadzący

 

Katarzyna Zdanowicz - swoją pracę dziennikarską zaczęła w "Gazecie Wyborczej" w Bydgoszczy. Potem przez kilka lat prowadziła program Mała Czarna w Radiu Gra. W TVN24 od 2012 roku. Na antenie zadebiutowała jako prowadząca serwisy informacyjne. Od 2014 jest gospodynią magazynu "Polska i Świat".

 

Program informacyjny "Polska i Świat" emitowany jest od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 o godzinie 21:00, a także w serwisie TVN24 GO.