Wydanie z 29.07.2021

Polska i Świat

Wydanie z 29.07.2021

Bardzo mocny apel tysięcy polskich prawników o stosowanie w Polsce europejskiego prawa. To licznie podpisany list w tej sprawie, między innymi przez sędziów Sądu Najwyższego i ponad trzystu prokuratorów. Wszyscy domagają się wykonania ostatniego postanowienia TSUE w sprawie nieuznawanej Izby Dyscyplinarnej. O tym na początek magazynu "Polska i Świat". W programie także zarzutach i kłamliwych oskarżeniach wobec TVN, które padły pod adresem stacji na sejmowej komisji kultury i środków przekazu. Było też o groźnych pożarach w Turcji. W pobliżu miasta Manavgat zginęły trzy osoby, a wielu turystów musiało zostać ewakuowanych. Ponadto o rosnącej temperaturze w Bałtyku, która rośnie z roku na rok, "wielkim zielonym murze" z drzew, który ma zatrzymać nadmierne pustynnienie Afryki oraz o tym, kto w Polsce będzie miał obowiązek zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi. Na koniec magazynu o ludzkich historiach w TVN24. Dwudziestolecie stacji to okazja, by do niektórych bohaterów wrócić i sprawdzić, jak wygląda ich życie teraz. Życie pana Dariusza Fidyka było na granicy, po ataku nożownika był częściowo sparaliżowany. Lekarze postawili na nowatorską metodę i dzięki temu postawili go na nogi. Wydanie prowadził Piotr Jacoń.

Opis programu

Codzienny autorski program, który podsumowuje najważniejsze wydarzenia z kraju i z zagranicy. Dziennikarze poruszają sprawy budzące szczególne zainteresowanie wśród polskich obywateli.

 

"Polska i Świat" - prowadzący

 

Katarzyna Zdanowicz - swoją pracę dziennikarską zaczęła w "Gazecie Wyborczej" w Bydgoszczy. Potem przez kilka lat prowadziła program Mała Czarna w Radiu Gra. W TVN24 od 2012 roku. Na antenie zadebiutowała jako prowadząca serwisy informacyjne. Od 2014 jest gospodynią magazynu "Polska i Świat".

 

Program informacyjny "Polska i Świat" emitowany jest od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 o godzinie 21:00, a także w serwisie TVN24 GO.