Wydanie z 21.01.2021

Polska i Świat

Wydanie z 21.01.2021

Paulo Sousa został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. W przeszłości był trenerem między innymi klubów FC Basel czy Fiorentina. Reprezentacja Polski to będzie jego pierwsza kadra narodowa - o tym na początek czwartkowego magazynu "Polska i Świat". W programie też o problemach z dostawami szczepionek, kontrowersjach wokół nowej Krajowej Rady Sądownictwa po odwołaniu jej przewodniczącego, a także pieniądzach na psychiatrię dziecięcą. Po tym, jak Prawo i Sprawiedliwość zablokowało inicjatywę opozycji przewidującą dodatkowe środki, rząd wychodzi z własną propozycją. W dalszej części wydania było o przejściu Joanny Muchy do Polski 2050 Szymona Hołowni, odcinkowym pomiarze prędkości na A1, rządowej pomocy dla wybranych, a także nowej pierwszej damie USA. Jill Biden od lat uczy języka angielskiego w publicznych uczelniach. Pracy nie zamierza rzucać. Wydanie prowadził Krzysztof Górlicki.

Opis programu

Codzienny autorski program, który podsumowuje najważniejsze wydarzenia z kraju i z zagranicy. Dziennikarze poruszają sprawy budzące szczególne zainteresowanie wśród polskich obywateli.

 

"Polska i Świat" - prowadzący

 

Katarzyna Zdanowicz - swoją pracę dziennikarską zaczęła w "Gazecie Wyborczej" w Bydgoszczy. Potem przez kilka lat prowadziła program Mała Czarna w Radiu Gra. W TVN24 od 2012 roku. Na antenie zadebiutowała jako prowadząca serwisy informacyjne. Od 2014 jest gospodynią magazynu "Polska i Świat".

 

Program informacyjny "Polska i Świat" emitowany jest od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 o godzinie 21:15, a także w serwisie TVN24 GO.