"Staliśmy się ofiarą dobrobytu i powszechności szczepień"

Polska i Świat

"Staliśmy się ofiarą dobrobytu i powszechności szczepień"

O szczepieniach przeciwko COVID-19 słyszymy ostatnio najwięcej i najczęściej, ale to wcale nie oznacza, że zniknęły inne choroby zakaźne i szczepienia dla najmłodszych. Rodzice ciągle mają obowiązek zaszczepić swoje dzieci między innymi przeciwko odrze, różyczce i śwince, ale coraz częściej tego nie robią. UNICEF alarmuje, że już straciliśmy przez to odporność zbiorową na odrę, więc rodziców trzeba zachęcać do szczepień wszystkimi możliwymi sposobami. W tej kwestii organizacja liczy na działania ze strony Ministerstwa Zdrowia.

Opis programu

Codzienny autorski program, który podsumowuje najważniejsze wydarzenia z kraju i z zagranicy. Dziennikarze poruszają sprawy budzące szczególne zainteresowanie wśród polskich obywateli.

 

"Polska i Świat" - prowadzący

 

Katarzyna Zdanowicz - swoją pracę dziennikarską zaczęła w "Gazecie Wyborczej" w Bydgoszczy. Potem przez kilka lat prowadziła program Mała Czarna w Radiu Gra. W TVN24 od 2012 roku. Na antenie zadebiutowała jako prowadząca serwisy informacyjne. Od 2014 jest gospodynią magazynu "Polska i Świat".

 

Program informacyjny "Polska i Świat" emitowany jest od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 o godzinie 21:00, a także w serwisie TVN24 GO.