Wydanie z 21.09.2021

Polska i Świat

Wydanie z 21.09.2021

Licznik już bije. Polska ma płacić 500 tysięcy euro dziennie kary za działalność kopalni Turów. Premier nie zamierza wstrzymywać prac kopalni i twierdzi, że wyrok nie jest sprawiedliwy. Tyle, że czasu na rozwiązanie sporu z Czechami było sporo. Stąd oburzenie opozycji i mieszkańców Bogatyni. O tym na początek magazynu "Polska i Świat". W programie także briefing prezydenta Andrzeja Dudy, który przebywa w USA z okazji 76. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Prezydent, pytany o współpracę z Joe Bidenem, wymieniał wzajemne zaproszenia na szczyty międzynarodowe, w tym szczyt klimatyczny i szczyt Trójmorza, w których obaj brali udział. Potwierdził, że nie jest to tak bliska współpraca, jak z administracją byłego prezydenta Donalda Trumpa. Było też o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej oraz ewentualnym przedłużeniu stanu wyjątkowego. Ponadto o szczepieniach przeciw COVID-19 wśród dzieci i młodzieży. Granica wieku dopuszczenia dzieci do szczepień może zostać obniżona. W programie również o atakach na lekarzy, podwyżkach cen gazu oraz decyzji prokuratury, która odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie wyborów kopertowych. Wydanie prowadziła Katarzyna Zdanowicz.

Opis programu

Codzienny autorski program, który podsumowuje najważniejsze wydarzenia z kraju i z zagranicy. Dziennikarze poruszają sprawy budzące szczególne zainteresowanie wśród polskich obywateli.

 

"Polska i Świat" - prowadzący

 

Katarzyna Zdanowicz - swoją pracę dziennikarską zaczęła w "Gazecie Wyborczej" w Bydgoszczy. Potem przez kilka lat prowadziła program Mała Czarna w Radiu Gra. W TVN24 od 2012 roku. Na antenie zadebiutowała jako prowadząca serwisy informacyjne. Od 2014 jest gospodynią magazynu "Polska i Świat".

 

Program informacyjny "Polska i Świat" emitowany jest od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 o godzinie 21:00, a także w serwisie TVN24 GO.