Wydanie z 30.07.2021

Polska i Świat

Wydanie z 30.07.2021

Jest drogo i będzie coraz drożej. Tak wysokiej inflacji nie było od 10 lat. Samorządy mogą mieć za chwilę jeszcze jeden kłopot. Jeżeli Polski Ład wejdzie w życie to stracą miliardy. Zbigniew Ziobro chce, żeby Trybunał Konstytucyjny Julii Przyłębskiej zajął się Europejską konwencją praw człowieka. Tłem są tak zwani dublerzy w Trybunale Konstytucyjnym i odszkodowania dla sędziów. Natomiast Badacze z Wrocławia sprawdzili, jak pandemia wpłynęła na zdrowie medyków. Niestety wielu z nich z powodu przewlekłego stresu walczy z zaburzeniami lękowymi, bezsennością, bólami głowy i brakiem motywacji. W magazynie "Polska i Świat" również o drugim dniu Pol’and’Rock festival, a także o tym, jak wygląda praca prezentera w TVN24. Wydanie prowadził Krzysztof Górlicki.

Opis programu

Codzienny autorski program, który podsumowuje najważniejsze wydarzenia z kraju i z zagranicy. Dziennikarze poruszają sprawy budzące szczególne zainteresowanie wśród polskich obywateli.

 

"Polska i Świat" - prowadzący

 

Katarzyna Zdanowicz - swoją pracę dziennikarską zaczęła w "Gazecie Wyborczej" w Bydgoszczy. Potem przez kilka lat prowadziła program Mała Czarna w Radiu Gra. W TVN24 od 2012 roku. Na antenie zadebiutowała jako prowadząca serwisy informacyjne. Od 2014 jest gospodynią magazynu "Polska i Świat".

 

Program informacyjny "Polska i Świat" emitowany jest od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 o godzinie 21:00, a także w serwisie TVN24 GO.