Wydanie z 23.07.2021

Polska i Świat

Wydanie z 23.07.2021

Marian Banaś kilka godzin po zatrzymaniu syna wyszedł do dziennikarzy i oświadczył, że "zaistniała sytuacja nie wpłynie na dalszą pracę Najwyższej Izby Kontroli". Na lotnisku agencji CBA zatrzymali jego syna. Jakub Banaś jest społecznym doradcą w NIK. Prokuratura chce też zgody Sejmu na postawienie zarzutów samemu prezesowi Najwyższej Izby Kontroli. W magazynie "Polska i Świat" również o powołaniu Karola Nawrockiego na prezesa Instytutu Pamięci Narodowej, słowach premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie Izby Dyscyplinarnej, który przyznał, że nie spełnia ona wszystkich oczekiwań, oraz Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Mamy awans do finału polskich wioślarzy i wioślarek, i 30 szans medalowych. Natomiast Iran chce walczyć ze spadkiem liczby urodzeń. By promować małżeństwa, władze uruchomiły specjalną aplikację randkową. Było też o obronie obecnej dyrektor Zachęty Hanny Wróblewskiej. Umowy nie chce przedłużyć minister Piotr Gliński, któremu placówka podlega. Zarzut? Dyrektor za długo jest na stanowisku. Wydanie prowadziła Marta Kuligowska.

Opis programu

Codzienny autorski program, który podsumowuje najważniejsze wydarzenia z kraju i z zagranicy. Dziennikarze poruszają sprawy budzące szczególne zainteresowanie wśród polskich obywateli.

 

"Polska i Świat" - prowadzący

 

Katarzyna Zdanowicz - swoją pracę dziennikarską zaczęła w "Gazecie Wyborczej" w Bydgoszczy. Potem przez kilka lat prowadziła program Mała Czarna w Radiu Gra. W TVN24 od 2012 roku. Na antenie zadebiutowała jako prowadząca serwisy informacyjne. Od 2014 jest gospodynią magazynu "Polska i Świat".

 

Program informacyjny "Polska i Świat" emitowany jest od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 o godzinie 21:00, a także w serwisie TVN24 GO.