Wydanie z 11.06.2021

Polska i Świat

Wydanie z 11.06.2021

To byłby rok ich ślubu, budowy wspólnego domu, świętowania dziesięciolecia związku. Pandemia COVID-19 sprawiła, że tego już nigdy nie będzie. W magazynie "Polska i Świat" historia dziewczyny, której narzeczony zmarł na koronawirusa w wieku 28 lat. Cała rozmowa tylko w TVN24 GO. W programie było też o tym, jak wygląda sytuacja pandemiczna w Polsce na tle pozostałych krajów europejskich oraz obietnicach rządu w sprawie budowy polskich promów. Ponadto o tym, jak uchronić się przed atakiem hakerskim i szczycie państw G7. W programie także o rosnącej liczbie pracujących dzieci w wieku od 5 do 11 lat, awansie Igi Świątek do finału debla we French Open i rozpoczynających się piłkarskich Mistrzostwach Europy. Na koniec magazynu o kobietach chorujących na nowotwory ginekologiczne i akcji "Niech każda z nas poczuje się jak księżniczka" Fundacji Onkocafe. Wydanie prowadziła Katarzyna Zdanowicz.

Opis programu

Codzienny autorski program, który podsumowuje najważniejsze wydarzenia z kraju i z zagranicy. Dziennikarze poruszają sprawy budzące szczególne zainteresowanie wśród polskich obywateli.

 

"Polska i Świat" - prowadzący

 

Katarzyna Zdanowicz - swoją pracę dziennikarską zaczęła w "Gazecie Wyborczej" w Bydgoszczy. Potem przez kilka lat prowadziła program Mała Czarna w Radiu Gra. W TVN24 od 2012 roku. Na antenie zadebiutowała jako prowadząca serwisy informacyjne. Od 2014 jest gospodynią magazynu "Polska i Świat".

 

Program informacyjny "Polska i Świat" emitowany jest od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 o godzinie 21:00, a także w serwisie TVN24 GO.