Wydanie z 22.06.2021

Polska i Świat

Wydanie z 22.06.2021

Zalane szpitale, szkoły i ulice to efekt gwałtownej nawałnicy, która przeszła nad Poznaniem. Strażacy odebrali ponad 1500 zgłoszeń. O sytuacji burzowej w kraju na początek magazynu "Polska i Świat". Ponadto o coraz dłuższych falach upałów, braku porozumienia w negocjacjach polsko-czeskich w sprawie kopalni w Turowie i wariancie Delta koronawirusa. Nowe mutacje sprawiły, że odporność zbiorową zapewni nam zaszczepienie aż 90 procent społeczeństwa. Było też o policyjnych pilotach, którzy dostarczyli serce do przeszczepu z województwa zachodniopomorskiego do Wrocławia oraz drugim w Polsce sklepie socjalnym dla najbardziej potrzebujących. Na koniec magazynu o dużym zainteresowaniu ogródkami działkowymi w miastach oraz meczu Polska-Szwecja na Euro 2020. Kto ma szansę na wygraną? O tym trener klubu AIK Fotboll Bartosz Grzelak rozmawiał z Dawidem Rydzkiem. Wtorkowe wydanie prowadziła Marta Kuligowska.

Opis programu

Codzienny autorski program, który podsumowuje najważniejsze wydarzenia z kraju i z zagranicy. Dziennikarze poruszają sprawy budzące szczególne zainteresowanie wśród polskich obywateli.

 

"Polska i Świat" - prowadzący

 

Katarzyna Zdanowicz - swoją pracę dziennikarską zaczęła w "Gazecie Wyborczej" w Bydgoszczy. Potem przez kilka lat prowadziła program Mała Czarna w Radiu Gra. W TVN24 od 2012 roku. Na antenie zadebiutowała jako prowadząca serwisy informacyjne. Od 2014 jest gospodynią magazynu "Polska i Świat".

 

Program informacyjny "Polska i Świat" emitowany jest od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 o godzinie 21:00, a także w serwisie TVN24 GO.