Wydanie z 26.02.2021

Polska i Świat

Wydanie z 26.02.2021

Od soboty czekają nas nowe obostrzenia. W ostatniej chwili rozporządzenie opublikowano w Dzienniku Ustaw. O głównych zmianach na początek piątkowego wydania magazynu "Polska i Świat". W programie także o taśmach prawdy Daniela Obajtka, decyzji Sądu Apelacyjnego w sprawie sędziego Igora Tuleyi, a także całodobowym hostelu interwencyjnym. Mogą się w nim schronić m.in. nastolatkowie LGBT. Z danych wynika, że aż 70 procent z nich ma myśli samobójcze. Są ofiarami przemocy w szkołach, w internecie, a nawet we własnych domach. Były też pytania o bezpieczeństwo boeingów i o to, co zmieniła pandemia. Jak będą wyglądały miasta? Gdzie będziemy mieszkać i pracować? Wydanie prowadziła Katarzyna Zdanowicz.

Opis Programu

Codzienny autorski program, który podsumowuje najważniejsze wydarzenia z kraju i z zagranicy. Dziennikarze poruszają sprawy budzące szczególne zainteresowanie wśród polskich obywateli.

 

"Polska i Świat" - prowadzący

 

Katarzyna Zdanowicz - swoją pracę dziennikarską zaczęła w "Gazecie Wyborczej" w Bydgoszczy. Potem przez kilka lat prowadziła program Mała Czarna w Radiu Gra. W TVN24 od 2012 roku. Na antenie zadebiutowała jako prowadząca serwisy informacyjne. Od 2014 jest gospodynią magazynu "Polska i Świat".

 

Program informacyjny "Polska i Świat" emitowany jest od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 o godzinie 21:00, a także w serwisie TVN24 GO.