Wydanie z 26.07.2021

Polska i Świat

Wydanie z 26.07.2021

Kolejne kraje decydują się na wprowadzenie certyfikatu covidowego dla chcących wejść do restauracji, muzeów czy kin. W Polsce odgórne decyzje jeszcze nie zapadły, ale są miejsca, gdzie wejdą tylko zaszczepieni. To akademiki Uniwersytetu Śląskiego i festiwal Pol'and'Rock - o tym na początek magazynu "Polska i Świat". W programie także o niedzielnym ataku antyszczepionkowców na punkt szczepień w Grodzisku Mazowieckim, wymiarze finansowym Polskiego Ładu i proteście przed Ministerstwem Edukacji i Nauki. Do bramy przypięła się trójka nastolatków - aktywistów z młodzieżowego forum LGBT+, a wśród nich siostrzeniec premiera Mateusza Morawieckiego. Było też o tym, jak plastik zalewa świat, oraz o szybkiej akcji polskiej policji w związku z rosyjskim wnioskiem do Interpolu. Zatrzymanym okazał się prześladowany w Rosji obrońca praw człowieka Jewgienij Chasojew. Został zwolniony do domu, ale i tak będzie musiał stanąć przed sądem ekstradycyjnym. Obrońcy praw człowieka alarmują, że kraje autorytarne coraz częściej wykorzystują międzynarodową organizację policji do ścigania swoich przeciwników. Wydanie prowadziła Marta Kuligowska.

Opis programu

Codzienny autorski program, który podsumowuje najważniejsze wydarzenia z kraju i z zagranicy. Dziennikarze poruszają sprawy budzące szczególne zainteresowanie wśród polskich obywateli.

 

"Polska i Świat" - prowadzący

 

Katarzyna Zdanowicz - swoją pracę dziennikarską zaczęła w "Gazecie Wyborczej" w Bydgoszczy. Potem przez kilka lat prowadziła program Mała Czarna w Radiu Gra. W TVN24 od 2012 roku. Na antenie zadebiutowała jako prowadząca serwisy informacyjne. Od 2014 jest gospodynią magazynu "Polska i Świat".

 

Program informacyjny "Polska i Świat" emitowany jest od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 o godzinie 21:00, a także w serwisie TVN24 GO.