Wydanie z 7.05.2021

Polska i Świat

Wydanie z 7.05.2021

Europejski Trybunał Praw Człowieka uznał, że Polska naruszyła prawo do sądu i rzetelnego procesu. A wszystko zaczęło się od dzików. Prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska uważa, że Strasburg przekroczył swoje kompetencje, rażąco naruszył prawo, i że jego decyzja nie ma żadnych skutków. W magazynie "Polska i Świat" było też o decyzji Naczelnego Sądu Administracyjnego, który uchylił dwie zaskarżone uchwały nowej KRS w sprawie powołań sędziów do Izby Cywilnej i Izby Karnej Sądu Najwyższego, nowych mutacjach koronawirusa i tym, czy szczepionki będą na nie skuteczne oraz o tym, jak zmieni się tryb pracy po pandemii. W programie było też o zielonych certyfikatach, które mają umożliwić swobodne podróżowanie po Europie, słowach Wiktora Orbana o Europie i Polsce oraz lekcji religii w liceum w Limanowej, gdzie ksiądz uczył o "leczeniu homoseksualizmu". Wydanie prowadziła Marta Kuligowska.

Opis programu

Codzienny autorski program, który podsumowuje najważniejsze wydarzenia z kraju i z zagranicy. Dziennikarze poruszają sprawy budzące szczególne zainteresowanie wśród polskich obywateli.

 

"Polska i Świat" - prowadzący

 

Katarzyna Zdanowicz - swoją pracę dziennikarską zaczęła w "Gazecie Wyborczej" w Bydgoszczy. Potem przez kilka lat prowadziła program Mała Czarna w Radiu Gra. W TVN24 od 2012 roku. Na antenie zadebiutowała jako prowadząca serwisy informacyjne. Od 2014 jest gospodynią magazynu "Polska i Świat".

 

Program informacyjny "Polska i Świat" emitowany jest od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 o godzinie 21:00, a także w serwisie TVN24 GO.