Sharenting i bezpieczeństwo wizerunku dziecka w sieci

Polska i Świat

Sharenting i bezpieczeństwo wizerunku dziecka w sieci

Co czwarty rodzic udostępnia w internecie informacje o swoim dziecku częściej niż raz w tygodniu. Każde zdjęcie i film pozostawia cyfrowy ślad, o którym dziecko może nawet nie wiedzieć w przyszłości. Jakie zagrożenia płyną dla rodziców oraz ich dzieci, którzy upubliczniają zbyt dużo szczegółów ze swojego życia? Czy podzielenie się jednym zdjęciem za dużo może prowadzić do tragicznych konsekwencji? Kim jest niewidzialna publiczność po drugiej stronie ekranu? Aby zapobiec możliwym zagrożeniom, wystarczy przestrzegać kilku zasad - więcej w materiale Macieja Zalewskiego.

Opis programu

Codzienny autorski program, który podsumowuje najważniejsze wydarzenia z kraju i z zagranicy. Dziennikarze poruszają sprawy budzące szczególne zainteresowanie wśród polskich obywateli.

 

"Polska i Świat" - prowadzący

 

Katarzyna Zdanowicz - swoją pracę dziennikarską zaczęła w "Gazecie Wyborczej" w Bydgoszczy. Potem przez kilka lat prowadziła program Mała Czarna w Radiu Gra. W TVN24 od 2012 roku. Na antenie zadebiutowała jako prowadząca serwisy informacyjne. Od 2014 jest gospodynią magazynu "Polska i Świat".

 

Program informacyjny "Polska i Świat" emitowany jest od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 o godzinie 21:00, a także w serwisie TVN24 GO.