Wydanie z 13.05.2021

Polska i Świat

Wydanie z 13.05.2021

Poseł PiS Bartłomiej Wróblewski nie będzie Rzecznikiem Praw Obywatelskich. Jego kandydatura nie spotkała się z poparciem senatorów. Natomiast Marian Banaś przedstawił miażdżący raport w sprawie przygotowań wyborów kopertowych z 10 maja, które kosztowały nas wszystkich ponad 76 mln złotych. W magazynie "Polska i Świat" wracamy również do przerażającej historii maltretowanego chłopca. 10-latek w nocy spał na podłodze, nie mógł sam otwierać lodówki. Na ciele miał siniaki. Wychodząc z domu, zostawił kartkę z napisem: "Mamo, żałuję, że mnie urodziłaś". Następnie udał się na komisariat policji. W czwartkowym programie było też o wakacjach z paszportem covidowym, raporcie o kobietach w czasie pandemii, a także decyzji Konferencji Episkopatu Polski, który zdecydował, że nie przekaże kościelnych akt państwowej komisji ds. pedofilii. Może się to skończyć tym, że ostatecznie to od papieża Franciszka będzie zależało, czy kościelne dokumenty zostaną przekazane komisji. Wydanie prowadziła Marta Kuligowska.

Opis programu

Codzienny autorski program, który podsumowuje najważniejsze wydarzenia z kraju i z zagranicy. Dziennikarze poruszają sprawy budzące szczególne zainteresowanie wśród polskich obywateli.

 

"Polska i Świat" - prowadzący

 

Katarzyna Zdanowicz - swoją pracę dziennikarską zaczęła w "Gazecie Wyborczej" w Bydgoszczy. Potem przez kilka lat prowadziła program Mała Czarna w Radiu Gra. W TVN24 od 2012 roku. Na antenie zadebiutowała jako prowadząca serwisy informacyjne. Od 2014 jest gospodynią magazynu "Polska i Świat".

 

Program informacyjny "Polska i Świat" emitowany jest od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 o godzinie 21:00, a także w serwisie TVN24 GO.