Hanna Wehr

Getto. Rozmowy Magdy Łucyan

Hanna Wehr

- Na początku to była śmierć z głodu. Skupili na małym terenie bardzo dużo ludzi z mniejszych miejscowości, którzy nie mieli środków do życia. Nie mieli nic. Głód zabijał, bo ci ludzie nie mieli za co żyć. Głód był straszny - opowiadała Hanna Wehr w rozmowie z reporterką "Faktów" TVN Magdą Łucyan.

 

Hanna Wehr zmarła w 2022 roku. 

Opis programu

Przejmujące rozmowy reporterki "Faktów" TVN Magdy Łucyan z ostatnimi żyjącymi ocalałymi z getta warszawskiego.

 

Ciągle nas ubywało - mówią ci, którzy przeżyli to piekło. Ocalałych z warszawskiego getta warto posłuchać i warto pamiętać. Rozmawiała z nimi Magda Łucyan. Cykl rozmów powstał w związku z 76. rocznicą wybuchu powstania w getcie warszawskim, która przypadała 19 kwietnia 2019 roku.

 

 

Magda Łucyan - reporterka "Faktów" TVN. Zajmuje się tematyką polityczną, społeczną i klimatyczną. W 2021 roku dla "Czarno na białym" TVN24 przygotowała - razem z Katarzyną Górniak - reportaż "Taka twoja uroda" o kobietach chorujących na endometriozę w Polsce. W 2022 roku reportaż dostał złotą nagrodę w Kategorii Dokument, subkategoria: Zdrowie i Medycyna, na World Media Festival w Hamburgu. Na swoim koncie ma również publikacje książkowe - "Powstańcy. Ostatni świadkowie walczącej Warszawy" oraz "Dzieci getta. Ostatni świadkowie zagłady".