Tajemnicza kradzież. Olimpijski skarb Polski zniknął bez śladu...

W starym newsie

Tajemnicza kradzież. Olimpijski skarb Polski zniknął bez śladu...

Lech Wałęsa został kandydatem do pokojowej Nagrody Nobla, a komunistyczne władze ostrzegały, że w kraju zapanowała niezwykle złożona i groźna sytuacja. O tym pisał "Dziennik Łódzki" w 1981 roku. Pośród tych ważnych wiadomości niemal niezauważenie przemknęła informacja o kradzieży jednej z najcenniejszych relikwii polskiego sportu - złotego medalu olimpijskiego Janusza Kusocińskiego. Kradzieży, tak perfekcyjnej i tajemniczej, że najpewniej zorganizowanej na czyjeś zamówienie.

Opis programu

Sensacje i zbrodnie. Romanse i polityka. Dancingi i plotki. Przedwojenna Polska tętniła życiem, a ówczesna prasa pełna była historii i strasznych i śmiesznych. O czym donosiła w latach 20. i 30. minionego wieku? Czym pasjonowano się w kamienicach, czworakach i dworkach II Rzeczpospolitej? Jakie historie rozpalały wyobraźnię mieszkańców Warszawy, Krakowa, Wilna i Lwowa? O tym wszystkim dowiecie się z podcastu "W starym newsie". Zapraszamy na wyjątkowy przegląd prasy ze świata, którego dawno już nie ma…

 

Mariusz Nowik - dziennikarz i wydawca TVN24, z wykształcenia historyk. Autor książek "Palmiry. Zabić wszystkich Polaków" i "Zagłada Żydów na ziemi łomżyńskiej" oraz podcastu o tym, czym żyła prasa w Polsce w latach 20. i 30. XX wieku.

19.09.2023
Data premiery: 2023
Kraj produkcji: Polska