"Czy Kościół wspiera polską demokrację?". Debata "Arena Idei" w TVN24

[object Object]
Arena Idei: Czy Kościół wspiera polską demokrację?tvn24
wideo 2/13

Czy w Polsce sprawdza się model relacji państwo-Kościół? Czy świeckie państwo musi być wrogiem religii? Między innymi na te pytania odpowiadali goście "Areny Idei" podczas debaty w bibliotece Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. Tak relacjonowaliśmy tę dyskusję.

20:46

Zakończyła się "Arena Idei" w TVN24.

20:45

Szeląg: Jako społeczeństwo nie jesteśmy obojętni. Film "Kler" w jakimś sensie był misyjny, zainteresowanie tym tematem i ta debata mówią o nas nie najgorzej.

20:44

Hołownia: Ludzie muszą zobaczyć miłość, wolność, szacunek, dbanie o godność w bardzo konkretnym wydaniu.

20:42

Radacz: Jesteśmy powołani do troski o wolność, pokój, godność człowieka, sprawiedliwość, równość wobec prawa i poszanowanie mniejszości.

20:39

Hołownia: Żyjemy w bardzo trudnych, podniecających czasach. My zostaliśmy wybrani, żeby przeprowadzić całą sytuację w czasy zupełnie nowe - to jest ekscytujące.

20:38

Radacz: Warto przytoczyć słowa arcybiskupa Rysia - wszyscy powinniśmy przeżyć przewrót kopernikański i zamiast kręcić się wokół siebie, zacząć się kręcić wokół Chrystusa.

20:35

Szeląg: Przed Kościołem jest wielkie zadanie, żeby być wiarygodną i czytelną wspólnotą.

20:33

Hołownia: Bóg przygotował nam czas oczyszczenia.

20:33

Kloch: Kościół w przyszłości będzie społecznościami bardzo małymi. Mam nadzieję, że nie będzie na wysokim "C", ale na Franciszkowym poziomie - idący do ludzi, pomagający im.

20:30

Hołownia: Żyjemy w czasach przełomowych. Za 20 lat ten Kościół nie będzie przypominał tego, jaki pamiętam za czasów, gdy byłem ministrantem.

20:29

Hołownia: Chcę by Kościół wspierał demokrację w ten sposób, żeby mnie uczyli przykładowo: jak nie ulegać ordynarnej manipulacji w temacie uchodźców?

20:27

Hołownia: Znam księży, których tylko zachowanie celibatu powstrzymuje przed wyrażeniem większej miłości do partii rządzącej.

20:25

Szeląg: Kościół wymaga od społeczeństwa pewnej przejrzystości. Kościół przez 30 lat nie skonstruował transparentnych narzędzi pokazujących sposoby funkcjonowania finansów w Kościele.

20:24

Szeląg: Kościół wyraża żal, ból wobec ofiar przemocy seksualnej. Na czwartkowej konferencji zabrakło informacji, ilu osobom udzielono pomoc.

20:23

Szeląg: Język i deklaracje trzeba przełożyć na konkretne działania.

20:21

Szeląg: Kościół ma pewien znaczący problem komunikacyjny - język, jakim hierarchowie się posługują. I sposób, w jaki przekładają słowa w praktyce.

20:20
Hołownia: patrząc na debatę o aborcji mam wrażenie, że niektórzy zostawiają na haku swoje sumienie
Hołownia: patrząc na debatę o aborcji mam wrażenie, że niektórzy zostawiają na haku swoje sumienietvn24
20:19

Radacz: Jeśli ciągle będziemy mieli tematy tabu - to za każdym razem wyrośnie nam kolejny "taki kwiatek". Należy nazywać rzeczy po imieniu. Seksualność jest darem Bożym, darem który jak wiele innych darów wymaga odpowiedzialności - jak człowiek ma nad nim panować, kiedy nastolatek nic o tym nie wie?

20:18

Radacz: Znam przypadek rodziny, która ukrywała Żydów, ale napiętnowani teraz nie są ci, którzy ich zabili, ale ta rodzina, która ich ukrywała.

20:15

Radacz: Warto by nastąpiło przerwanie spirali przemocy i niemocy. Kościoły są nauczycielami społeczeństw od tysiąca lat i chyba źle poprowadziliśmy te lekcje - jeśli ludzie mimo wezwania biskupów mówią "nie chcemy obcych" to chyba gdzieś popełniono błąd.

20:14
Szeląg: Kościół w minionych latach pokazał co jest mu bliskie, a co nie
Szeląg: Kościół w minionych latach pokazał co jest mu bliskie, a co nietvn24
20:14

Kloch: Niech każdy polityk kieruje się prostym dekalogiem - i wystarczy.

20:12
Radacz: bardzo trudne jest wspieranie demokracji przez Kościół jako instytucję
Radacz: bardzo trudne jest wspieranie demokracji przez Kościół jako instytucjętvn24
20:12

Hołownia: Kościół ma prawo formułować swoje poglądy na tematy aborcji, eutanazji itp., ale niedociążona jest wiarygodność z drugiej strony. Powstaje takie wrażenie, że coś za tym stoi.

20:11

Kloch: Każda społeczność ma prawo zgłosić uwagi i każda społeczność, między innymi Konferencja Biskupów Polskich. Proszę się nie dziwić, że w kwestiach etycznych wypowiada się Kościół.

20:09

Kloch: Okazuje się, że Kościół instytucjonalny miał dobre idee (w kontekście przyjmowania uchodźców), a wierni mieli odmienny stosunek.

20:08

Hołownia: Zostanie grupka ludzi, która będzie miała taki entuzjazm, że to zapoczątkuje nową wiosnę dla Kościoła.

20:08

Szeląg: Polski Episkopat jest zjawiskiem muzealnym. Idzie ścieżką, która nigdzie nie prowadzi.

20:07

Szeląg: Spadek frekwencji w Kościele to także szansa sprawdzenia, jaki rodzaj związku to był - czy kulturowy, czy duchowy.

20:06

Szeląg: Jeśli jest jakaś nadzieja - to Kościół w obecnej formule obumrze - ten proces jest przed nami.

20:06

Szeląg: Nadzieją jest odrodzenia się Kościoła, który wróci do pierwotnych założeń.

20:06
Kloch: demokracja jest zagadnieniem bezpośrednio związanym z polityką
Kloch: demokracja jest zagadnieniem bezpośrednio związanym z politykątvn24
20:05

Hołownia: Tysiąc lat nas uformowało, ale musimy patrzeć w przyszłość.

20:03

Hołownia: Poziom odpowiedzialności, jakiej wymaga się od nas za nasze chrześcijaństwo, jest dużo wyższy.

20:01

Kloch: Spotkanie z poszkodowanymi robi wrażenie potężne, zmienia się kompletnie myślenie, jak im pomóc. Rzeczą istotną jest pomyśleć o tych, którzy są pokrzywdzeni - mnie brakuje w Kościele konkretnych środków pomocy poszkodowanym.

20:00

Radacz: Znam trochę zasady funkcjonowania przemocy - ona potrzebuje pomocy z zewnątrz, bo jej samej trudno jest tę przemoc przełamać. Film "Kler" smutny w swym obrazie, czy konferencja Episkopatu - są dla mnie takim wejściem elementu zewnętrznego żeby przełamać tę przemoc.

19:59

Radacz: Jeśli to jest hierarchia, która głównie włada i zarządza, to bardzo łatwo wprowadza się tam przemoc strukturalna, ekonomiczna, seksualna i duchowa.

19:58
Czy Kościół wspiera demokrację? Odpowiedzi przed debatą
Czy Kościół wspiera demokrację? Odpowiedzi przed debatą tvn24
19:58

Radacz: Każdy duchowny musi sobie odpowiedzieć na pytania, czy mam upoważnienie do działania od pana Boga. Czy ja mam reprezentować urząd i władać, czyja mam służyć?

19:55
Hołownia: zadaję sobię pytanie "Czy Jezus Chrystus wspierał demokrację?"
Hołownia: zadaję sobię pytanie "Czy Jezus Chrystus wspierał demokrację?"tvn24
19:55

Radacz: W Polsce nie mamy przypadków (pedofilii). Kilka lat temu w północnej części Niemiec, duchowny protestancki skazany za przemoc wobec dzieci i pani biskup oddała się do dyspozycji synodu, ponieważ czuła się odpowiedzialna za to, że nie była w stanie uchronić tego dziecka przed tragedią. Inaczej się z tym obchodzimy.

19:53

Hołownia: mamy różne kościoły wewnątrz kościoła. Nie wiem, który przeważa. Wiem, w jakim kościele w Polsce, ja jako chrześcijanin, mogę znaleźć paszę.

19:51

Kloch: Kompletnie nie rozumiem pewnych wypowiedzi np. związanych z krytyką "zero tolerancji".

19:50

Hołownia: Skończył się centralny Kościół - skończyły się czasy wielkich hierarchów kościelnych.

19:48

Hołownia: W nowym rozdaniu musimy sobie jasno powiedzieć, że nie ma polskiego kościoła, jaki my pamiętamy.

19:46

Hołownia: Kościół tworzy niekontrolowane przez demokrację procedury wpływania na prawodawstwo i na to, co się w kraju dzieje.

19:45

Szeląg: Prezydent Warszawy przedstawia kartę LGBT+, Kościół w reakcji wyraża swój pogląd. W innym mieście na ulice wychodzą nacjonaliści - Kościół milczy.

19:44
Czy Kościół wspiera demokrację? Odpowiedzi przed debatątvn24
19:44

Szeląg: Kościół ma szereg narzędzi wpływu. Jednym z nich jest świadectwo. Kościół w minionych latach pokazuje, co jest mu bliskie, a co nie.

19:43
Szeląg: demokracja jest wciąż budowana
Szeląg: demokracja jest wciąż budowanatvn24
19:43

Radacz: Kościół, czy katolicki, luterański czy prawosławny - jeśli chce być wiarygodnym kościołem - musi nie tylko mówić o przywracaniu godności, ale to robić.

19:42

Radacz: Wszystko, co jest publiczne - jest polityczne. Bardzo trudno jest wspierać demokrację przez Kościół tak zwanym przykładem.

19:41

Kloch: Z jednej strony słyszę "niech się kościół odczepi od polityki". A tutaj słyszę: niech się włączy do polityki. Demokracja jest zagadnieniem bezpośrednio związanym z polityką.

19:40
Kloch: Demokracja sobie dziś sama w państwie poradzi
Kloch: Demokracja sobie dziś sama w państwie poradzitvn24
19:39

Kloch: Każdy z polityków, który jest ochrzczony, niech poważnie traktuje dziesięć przykazań Bożych.

19:36

Hołownia: Doszliśmy do momentu przesilenia, po których już nic nie będzie takie, jak było.

19:36

Zachęcamy do udziału w prowadzonej na portalu tvn24.pl sondzie.

19:33

Hołownia: Czy Jezus Chrystus wspierał demokrację? Czy budował strukturę polityczną, państwową czy społeczną? Jezus Chrystus zostawił nam bardzo jasne wskazówki - nasze miejsce, chrześcijan, jest zawsze z tymi, których biją, którzy się źle mają.

19:32

Szeląg: Mit pewnej wiarygodnej przejrzystej instytucji się zawalił.

19:32
Radacz: każdy powinien być traktowany z szacunkiem. Taką demokrację powinien wspierać każdy, kto się mieni chrześcijaninem
Radacz: każdy powinien być traktowany z szacunkiem. Taką demokrację powinien wspierać każdy, kto się mieni chrześcijaninemtvn24
19:31

Szeląg: Kościół na micie wspieranym przez Jana Pawła II, zabezpieczył swój interes przez różne regulacje prawne.

19:30

Szeląg: Jak popatrzymy na rolę hierarchów w kościele polskim, to widzimy, że sprawnie udało się im zadbać o interes instytucjonalny.

19:29

Szeląg: Widzimy różnego rodzaju tendencje, reakcje grup społecznych na te tendencje. Musimy dbać o tę polską demokrację. Kościół jest pragmatyczny.

19:28

Kloch: Demokracja sobie dziś sama w państwie poradzi.

19:27

Kloch: W pytaniu głównym bardziej chodzi o Kościół instytucjonalny. Jesteśmy w kolebce "Solidarności" i doskonale wiemy, jak wówczas Kościół służył ludziom w trakcie strajku i później. Dziś trzeba demokrację zostawić samą sobie.

19:26

Radacz: Każdy powinien być traktowany z równym szacunkiem. Taką demokrację powinien wspierać każdy, kto się mieni chrześcijaninem.

19:25

Radacz: Po tym rozpoznajemy poziom demokratycznego państwa, jak traktowani są inni, niepełnosprawni, słabsi ekonomicznie, społecznie czy mentalnie.

19:24

W dyskusji biorą udział: Szymon Hołownia (dziennikarz, publicysta, pisarz), ks. Józef Kloch (teolog, medioznawca, były rzecznik Episkopatu Polski), Halina Radacz (teolog, pastor ewangelicki), Piotr Szeląg (prawnik, kanonista, konsultant filmu "Kler").

W dyskusji biorą udział: Szymon Hołownia (dziennikarz, publicysta, pisarz), ks. Józef Kloch (teolog, medioznawca, były rzecznik Episkopatu Polski), Halina Radacz (teolog, pastor ewangelicki), Piotr Szeląg (prawnik, kanonista, konsultant filmu "Kler"). (http://www.tvn24.pl)

19:22

Rozpoczęła się "Arena Idei" w TVN24.

19:21

Program jest podzielony na trzy segmenty: Prezentacje, Polemiki i Konkluzje. Przed programem na tvn24.pl internauci uczestniczyli w sondzie.

Czy Kościół wspiera polską demokrację? - sonda przed programemtvn24

W debacie w ramach "Areny Idei" 17 marca goście zastanawiali się, "czy Kościół wspiera polską demokrację". Dyskusję prowadziła dziennikarka "Faktów" TVN i TVN24 Katarzyna Kolenda-Zaleska.

W dyskusji wzięli udział: Szymon Hołownia (dziennikarz, publicysta, pisarz), ks. Józef Kloch (teolog, medioznawca, były rzecznik Episkopatu Polski), Halina Radacz (teolog, pastor ewangelicki), Piotr Szeląg (prawnik, kanonista, konsultant filmu "Kler").

Czy w Polsce sprawdza się model relacji państwo-Kościół? Kiedy państwo przestaje być świeckie? Czy świeckie państwo musi być wrogiem religii? Czy dobra ustawa może zastąpić Dobrą Nowinę - między innymi takie pytania padły podczas debaty.

CZY KOŚCIÓŁ WSPIERA POLSKĄ DEMOKRACJĘ? GŁOSUJ W TRAKCIE PROGRAMU:

Autor: asty//now / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości

Wybory w USA, w których o prezydenturę rywalizują Kamala Harris i Donald Trump, trwają. Spływają pierwsze, cząstkowe wyniki i sondaże. Według stacji CNN Kamala Harris zdobyła stan Vermont, Massachusetts, Maryland i Dystrykt Kolumbia, co daje jej 27 głosów elektorskich. Donald Trump zdobył Kentucky, Indianę, Wirginię Zachodnią, Florydę, Tennessee, Alabamę, Missouri i Oklahomę i ma w tej chwili 90 głosów elektorskich. W TVN24 i w TVN24 GO trwa całonocny program "Czas decyzji. Ameryka wybiera". Wydarzenia z USA relacjonujemy również w tvn24.pl.

Wybory w USA. Pierwsze sondaże i wyniki. CNN: 90 głosów elektorskich dla Trumpa, 27 dla Harris

Wybory w USA. Pierwsze sondaże i wyniki. CNN: 90 głosów elektorskich dla Trumpa, 27 dla Harris

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, PAP, CNN, Reuters

O rezultacie tegorocznych wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych rozstrzygną prawdopodobnie wyniki z siedmiu swing states, czyli stanów wahających się. To Pensylwania, Michigan, Wisconsin, Karolina Północna, Georgia, Arizona i Nevada. Łącznie do zgarnięcia w nich są 93 głosy elektorskie. Na bieżąco będziemy tu prezentowali spływające z tych stanów sondażowe wyniki.

Od nich mogą zależeć losy prezydentury. Siedem stanów, aż 93 głosy elektorskie. Kto tu wygra?

Od nich mogą zależeć losy prezydentury. Siedem stanów, aż 93 głosy elektorskie. Kto tu wygra?

Źródło:
TVN24, CNN

Ostrożny optymizm – takie nastroje panują w sztabach wyborczych republikanów i demokratów, wynika z relacji reporterek CNN Pauli Newton i Karin Caify, które połączyły się ze studiem TVN24 po godzinie 23, by widzom w Polsce opisać sytuację w USA w ostatnich godzinach głosowania.

Reporterki CNN dla TVN24: w obu sztabach "ostrożny optymizm"

Reporterki CNN dla TVN24: w obu sztabach "ostrożny optymizm"

Źródło:
TVN24

Kamala Harris zaapelowała do Amerykanów o udział w wyborach prezydenckich. - Zachęcam wszystkich do wyjścia z domu - powiedziała w wywiadzie dla stacji radiowej z Georgii. To jeden z wahających się i kluczowych dla wyniku wyborów stanów.

Kamala Harris zabrała głos w dniu wyborów. Mówi o "punkcie zwrotnym"

Kamala Harris zabrała głos w dniu wyborów. Mówi o "punkcie zwrotnym"

Źródło:
PAP

110-letnia Viola Ford Fletcher oddała w Oklahomie swój głos na Kamalę Harris - poinformowało CNN. Kobieta jest najstarszą znaną osobą, która przeżyła masakrę rasową w Tulsie w 1921 roku.

Najstarsza ocalała z masakry rasowej w 1921 roku oddała głos w wyborach

Najstarsza ocalała z masakry rasowej w 1921 roku oddała głos w wyborach

Źródło:
CNN

Miliarder Elon Musk przekazał, że spędzi wieczór wyborczy w Mar-a-Lago na Florydzie, gdzie Donald Trump i jego sztab będą oczekiwać na wyniki wyborów. Właściciel Tesli, SpaceX i platformy X bardzo aktywnie wspierał republikanina w jego kampanii.

Musk spędzi wieczór wyborczy w sztabie Trumpa

Musk spędzi wieczór wyborczy w sztabie Trumpa

Źródło:
PAP

Andrzej Morozowski rozmawiał w "Tak jest" w TVN24 ze swoimi gośćmi na temat wyborów w Stanach Zjednoczonych. Profesor Roman Kuźniar, politolog, przyznał, że "nie da się absolutnie powiedzieć, kto ma większe szanse na zwycięstwo". Wybory z Pensylwanii relacjonowała reporterka Katrzyna Kolenda-Zaleska.

Takiej sytuacji nie było "nigdy w historii", kluczowy stan "podzielony pół na pół"

Takiej sytuacji nie było "nigdy w historii", kluczowy stan "podzielony pół na pół"

Źródło:
TVN24

Policja zatrzymała przy Kapitolu mężczyznę, który miał pochodnię i rakietnicę. "Śmierdział benzyną" - podały służby. W Georgii tymczasowo wstrzymano głosowanie w związku z groźbami zamachów bombowych pochodzącymi z rosyjskich domen. Podobne groźby odnotowano też w innych stanach.

Chciał wejść do Kapitolu z pochodnią i rakietnicą. "Śmierdział benzyną"

Chciał wejść do Kapitolu z pochodnią i rakietnicą. "Śmierdział benzyną"

Źródło:
PAP, Reuters

Trwa głosowanie w wyborach prezydenckich w USA. Języczkiem u wagi może okazać się Pensylwania, w której do zdobycia jest 19 głosów elektorskich. Sondażowe różnice między Kamalą Harris a Donaldem Trumpem mieściły się tu w granicach błędu statystycznego. Według modelu statystycznego analityka Nate'a Silvera, kandydat, który wygra Pensylwanię, ma 98 procent szans na zwycięstwo w wyborach.

Oni mogą zdecydować, kto zostanie prezydentem Stanów Zjednoczonych

Oni mogą zdecydować, kto zostanie prezydentem Stanów Zjednoczonych

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Republikański kandydat na prezydenta USA Donald Trump zagłosował w jednym z lokali w miejscowości West Palm Beach na Florydzie. - Mamy cudowny kraj, ale jest to kraj, który ma kłopoty, duże kłopoty. Na wiele różnych sposobów. Musimy to wszystko ogarnąć - mówił później w rozmowie z dziennikarzami. Wieczorem w centrum kongresowym niedaleko swojej posiadłości w tym stanie Trump organizuje wieczór wyborczy.

Donald Trump zagłosował na Florydzie. "Będę pierwszym, który to przyzna"

Donald Trump zagłosował na Florydzie. "Będę pierwszym, który to przyzna"

Źródło:
tvn24.pl

- Demokratyczna administracja byłaby dla Europy i dla świata, jak sądzę, o niebo lepsza - oceniła w "Faktach po Faktach" w TVN24 doktor Patrycja Sasnal, amerykanistka. Wraz z innymi gośćmi programu komentowała wyścig po fotel prezydenta USA i towarzyszącą mu kampanię. Jak stwierdził Maciej Czarnecki z "Gazety Wyborczej", "smutne jest trochę to, że o ile jest wielka mobilizacja, to głosuje się przede wszystkim przeciwko komuś, przeciwko temu drugiemu obozowi".

Co napędza wyborców obu obozów? "Głosuje się przede wszystkim przeciwko komuś"

Co napędza wyborców obu obozów? "Głosuje się przede wszystkim przeciwko komuś"

Źródło:
TVN24

Grupa Mulliez, do której należy sieć sklepów wielkopowierzchniowych Auchan, przedstawiła we wtorek przedstawicielom pracowników proponowany plan zwolnień, który obejmuje łącznie 2389 miejsc pracy we Francji. Spółka uzasadniła swoje plany problemami finansowymi - poinformowała agencja AFP.

Auchan przedstawił plan likwidacji prawie 2400 miejsc pracy

Auchan przedstawił plan likwidacji prawie 2400 miejsc pracy

Źródło:
PAP

W dotkniętej przez powodzie miejscowości Paiporta, która położona jest w prowincji Walencja, utworzono cmentarzysko zniszczonych samochodów. Codziennie przybywa na nim pokrytych błotem aut.

Cmentarzysko samochodów. "Wszystko straciliśmy"

Cmentarzysko samochodów. "Wszystko straciliśmy"

Źródło:
Reuters

IMGW ostrzega przed gęstymi mgłami, które mogą ograniczać widzialność. Alarmy obowiązują w 16 województwach. Sprawdź, gdzie aura będzie groźna.

Prawie cała Polska objęta ostrzeżeniami

Prawie cała Polska objęta ostrzeżeniami

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

We wtorkowym losowaniu Eurojackpot nie padła główna wygrana, co oznacza, że kumulacja rośnie do 400 milionów złotych. W Polsce odnotowano jedną wygraną IV stopnia. Oto liczby, które wylosowano 5 listopada 2024 roku.

Potężna kumulacja w Eurojackpot

Potężna kumulacja w Eurojackpot

Źródło:
tvn24.pl

- Polska ma miejsce w polityce światowej i to dzisiaj słychać. Uważam, że każdy prezydent Stanów Zjednoczonych, ktokolwiek by nim nie był, musi szanować Polskę i jej pozycję w Europie - powiedział w TVN24 senator Koalicji Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, były minister spraw zagranicznych i były marszałek Sejmu. Gość "Kropki nad i" mówił też o potencjalnym kandydacie KO w wyborach prezydenckich.

Schetyna: Tak już nigdy nie będzie. Polska ma miejsce w polityce światowej i to dzisiaj słychać

Schetyna: Tak już nigdy nie będzie. Polska ma miejsce w polityce światowej i to dzisiaj słychać

Źródło:
TVN24

W czternastu stanach USA wyborcy nie muszą okazywać dokumentu tożsamości w lokalu wyborczym. Brak tego wymogu jest wykorzystywany do podważania rzetelności procesu wyborczego w Stanach Zjednoczonych. Autorzy dezinformacji uderzają głównie w Kalifornię, gdzie szansę na wygraną ma Kamala Harris. Tłumaczymy, jak wygląda tam weryfikacja wyborców.

"Paranoja wyborów" w Kalifornii? Nie, tam wyborców weryfikują inaczej

"Paranoja wyborów" w Kalifornii? Nie, tam wyborców weryfikują inaczej

Źródło:
Konkret24
Diagnoza, recepta i lekarstwo. Doktor Trump chce drugiej operacji

Diagnoza, recepta i lekarstwo. Doktor Trump chce drugiej operacji

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Północne regiony Indii od tygodni zmagają się z ekstremalnym smogiem. W stolicy kraju - Nowym Delhi - poziom zanieczyszczenia kilkukrotnie przekracza dopuszczalne normy. Z powodu skali problemu rozważany jest scenariusz wywołania sztucznego deszczu w celu poprawy jakości powietrza.

"Najbliższe 10 dni będzie kluczowych". Chcą wywołać sztuczny deszcz

"Najbliższe 10 dni będzie kluczowych". Chcą wywołać sztuczny deszcz

Źródło:
Reuters

Na jednej z grup facebookowych mieszkańców Bemowa pojawiło się nagranie, na którym widać, jak podczas spaceru kobieta bije dziecko w wózku. Sprawą zajmuje się policja, która zdążyła już zidentyfikować rodzinę dziecka i zapukać do jej drzwi.

Dziecko w wózku bite na ulicy. Sprawą zajmuje się policja

Dziecko w wózku bite na ulicy. Sprawą zajmuje się policja

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Poznańscy policjanci poszukiwali dwóch osób, które mogą mieć związek z pożarem, do którego doszło na molo na Jeziorze Strzeszyńskim. Wizerunki nastolatków uchwyciły kamery monitoringu. Funkcjonariusze apelowali o pomoc w ich identyfikacji. Już po kilku godzinach się to udało.

Spłonęło molo na Jeziorze Strzeszyńskim, straty oszacowano na milion. Ustalili tożsamość poszukiwanych

Spłonęło molo na Jeziorze Strzeszyńskim, straty oszacowano na milion. Ustalili tożsamość poszukiwanych

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24, KMP Poznań
Adwokaci mieli pomagać "gangowi trucicieli". Wciąż są w zawodzie

Adwokaci mieli pomagać "gangowi trucicieli". Wciąż są w zawodzie

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało projekt rozporządzenia, z którego wynika, że 11 listopada w Warszawie miałby obowiązywać zakaz noszenia broni. Tego dnia w stolicy zaplanowane są uroczystości z okazji obchodów Święta Niepodległości.

Zakaz noszenia broni w Warszawie 11 listopada. Jest projekt rozporządzenia

Zakaz noszenia broni w Warszawie 11 listopada. Jest projekt rozporządzenia

Źródło:
PAP

Europejska Akademia Filmowa ogłosiła listę nominowanych do tegorocznych Europejskich Nagród Filmowych. Trzy nominacje trafiły do filmu polsko-szwedzkiego twórcy Magnusa von Horna "Dziewczyna z igłą", a polska produkcja "W zawieszeniu" Ukrainki Aliny Maksimenko znalazła się wśród nominowanych w kategorii Europejski Film oraz Europejski Film Dokumentalny.

Europejskie Nagrody Filmowe 2024. Polskie akcenty na liście nominowanych

Europejskie Nagrody Filmowe 2024. Polskie akcenty na liście nominowanych

Źródło:
tvn24.pl

Stacja TVN24 w październiku była najchętniej oglądanym kanałem informacyjnym w kraju z 5,83 procent udziału w widowni w grupie ogólnej (widzowie powyżej 4. roku życia) - wynika z danych Nielsen TV Audience Measurement. "Fakty" TVN były najchętniej wybieranym serwisem informacyjnym, a portal tvn24.pl najczęściej czytanym serwisem internetowym stacji telewizyjnej.

Świetne wyniki TVN24, tvn24.pl i "Faktów" TVN. Dziękujemy!

Świetne wyniki TVN24, tvn24.pl i "Faktów" TVN. Dziękujemy!

Źródło:
tvn24.pl

Uroczystą premierę najnowszej odsłony "Listów do M." można podsumować jednym hasłem: niemożliwe nie istnieje, bo przecież nierealne wydawało się, aby szósta część popularnej serii bardziej podobała się widzom niż wszystkie poprzednie. Recenzje po pokazie okazały się jednak wyjątkowo entuzjastyczne.

Plejada gwiazd na premierze świątecznego hitu

Plejada gwiazd na premierze świątecznego hitu

Źródło:
TVN24