Tosia zgubiła misia. Apel prezydenta Dudy

Prezydent Duda pomaga szukać zaginionego pluszaka
Prezydent Duda pomaga szukać zaginionego pluszaka
Źródło: Andrzej Duda | Facebook - Andrzej Duda

Kremowy miś zaginął pewnej dziewczynce podczas sobotniego Narodowego Czytania. W akcję poszukiwania pluszaka zaangażował się sam prezydent Andrzej Duda.

"Tosia dzisiaj, tutaj, podczas Narodowego Czytania, Tosia zgubiła swoją ukochaną przytulankę, takiego kremowego misia" - komunikat tej treści, wraz z apelem do "uczciwego znalazcy" o zwrot zabawki, wygłosił w sobotę prezydent Andrzej Duda. W nocy z soboty na niedzielę film z tym apelem pojawił się na na oficjalnym koncie prezydenta na Facebooku. Pod hasłem: "Uwaga - zginął miś".

W swoim apelu prezydent Duda poprosił uczciwego znalazcę, aby owego kremowego misia "skierował do Kancelarii Prezydenta" i obiecał, że w takim przypadku pluszak zostanie możliwie jak najszybciej "przeniesiony w ramiona Tosi", która na niego czeka.

Zdecydowana większość internautów z sympatią przyjęła zaangażowanie głowy państwa w poszukiwania pluszaka. Niektóre komentarze pod postem prezydenta mają ponad 300 polubień, a sam materiał obejrzano ponad dwieście tysięcy razy. Film, na którym Andrzej Duda zwraca się o pomoc w odnalezieniu maskotki, został udostępniony przez ponad pół tysiąca internautów.

Internetowe ogłoszenie

O zgubie poinformowała na swoim profilu również matka dziewczynki. Zamieściła ogłoszenie, dokładnie opisując wygląd zaginionej maskotki oraz miejsce, gdzie miś widziany był po raz ostatni.

Narodowe czytanie

Przez całą sobotę w ponad 2 tys. miejsc w Polsce i za granicą czytano "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza.

W Ogrodzie Saskim w Warszawie fragmenty powieści przeczytała para prezydencka. Potem przez cały dzień można było posłuchać głośnej lektury w wykonaniu aktorów, m.in. Ewy Dałkowskiej, Małgorzaty Kożuchowskiej, Soni Bohosiewicz, Dawida Ogrodnika, Tomasza Schuchardta i Jana Nowickiego. Fragmentom powieści towarzyszył akompaniament na żywo - wystąpili m.in. Misia Furtak, Skubas, Pustki i Patrick The Pan.

Autor: deb//rzw / Źródło: facebook

Czytaj także: