Ciekawostki

Idealna długość penisa według przedstawicieli 10 krajów. Jak wypadli Polacy?

Ciekawostki

ShutterstockZ ankiety wynika, że Polacy mają wyjątkowo wysokie oczekiwania w tej kwestii

Jaki jest idealny rozmiar penisa? Pewien brytyjski portal postanowił zadać to pytanie użytkownikom z różnych krajów świata. Okazuje się, że wyjątkowe oczekiwanie mają... Polacy. Również przeciętna długość członka jest, zdaniem przedstawicieli naszego kraju, większa niż ta szacowana przez ankietowanych z innych krajów.

Brytyjski portal Dr Ed, który oferuje porady medyczne i recepty, postanowił przepytać swoich użytkowników na temat ich życia seksualnego. W badaniu wzięło udział 2121 osób w wieku od 18 do 75 lat; 1148 mężczyzn i 973 kobiety.

Niemal połowa ankietowanych, bo aż 1055 osób, pochodziła ze Stanów Zjednoczonych. 1066 respondentów to Europejczycy. Portal nie informuje, ilu Polaków wzięło udział w badaniu. Wiadomo jedynie, że 489 ankietowanych to Brytyjczycy. W ogólnym zestawieniu nie ujęto krajów, z których pochodziło mniej niż dziesięciu respondentów.

Ankieta nie uwzględnia orientacji seksualnej badanych.

Uczestnicy badania zostali poproszeni m.in. o oszacowanie przeciętnej długości penisa oraz wskazanie idealnego - ich zdaniem - rozmiaru (w stanie erekcji). Okazało się, że kobiety mają w tej kwestii mniejsze oczekiwania niż mężczyźni. Zdaniem przedstawicielek płci pięknej przeciętny penis ma 13,8 cm, idealny rozmiar to 15,8 cm. Mężczyźni są nieco bardziej śmiali: w ich opinii przeciętna długość wynosi 14,1 cm. Idealny rozmiar? 16,6 cm.

Polacy w czołówce

Portal przedstawia także dane uwzględniające kraj pochodzenia ankietowanych. Bez względu na miejsce zamieszkania, podawana przez badanych przeciętna długość członka była zawsze mniejsza niż wskazany przez nich idealny rozmiar.

Z badania wynika, że męskie członki wydają się największe mieszkańcom Polski. Ankietowani oszacowali, że przeciętna długość penisa to 15,7 cm. Na drugim miejscu uplasowali się Austriacy (15,6 cm), a za nimi Włosi (15,3 cm). Pierwszą piątkę zamykają Amerykanie (14,3 cm). Na drugim końcu listy znaleźli się natomiast Brytyjczycy (12,4 cm).

Polacy wybijają się również w odpowiedzi na pytanie o rozmiar idealny. Zdaniem ankietowanych z Polski penis doskonały mierzy 17,3 cm. Wyprzedzają nas tylko Austriacy, według których najlepszy rozmiar to 17,6 cm. Najmniejsze oczekiwania mają Brytyjczycy (14,2 cm).

A jak jest naprawdę? W marcu 2015 r. badacze z King's College London ustalili, że przeciętny penis w stanie wzwodu ma 13,12 cm długości i 11,66 cm w obwodzie. W spoczynku zaś - 9,16 cm długości i 9,31 w obwodzie.

Idealny rozmiar penisa według przedstawicieli 10 krajówtvn24.pl

Autor: kg//plw / Źródło: Huffington Post

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock