Ta interwencja była dla policji prawdziwym wyzwaniem. W Anchorage na Alasce (USA) niedźwiedź brunatny wyszedł na spacer po osiedlu. Nagrała go kamera, gdy przemykał ulicami i po chodnikach. Służby apelują, aby w podobnych sytuacjach nie zbliżać się do zwierzęcia i zachować bezpieczny dystans. Tym razem na szczęście nikomu nic się nie stało.