Pytanie w "Milionerach" o kraj, który w styczniu 2019 roku miał dwóch prezydentów

TVN24 | Ciekawostki

Autor:
paj/adso
Źródło:
"Milionerzy" TVN

W grudniu 2018 roku ten kraj miał jednego prezydenta, a w styczniu 2019 już dwóch. Mowa o Egipcie, Pakistanie, Wenezueli czy o Ukrainie? Na to pytanie za pięć tysięcy złotych odpowiadał pan Adam Biniszewski z Grodziska Mazowieckiego.

W poniedziałkowym odcinku "Milionerów" grał pan Adam, który studiuje dwa kierunki - matematykę oraz ekonomię.

Pan Adam bezbłędnie odpowiedział na pierwsze trzy pytania. Zachował wszystkie trzy koła ratunkowe. Jego pierwsze kłopoty pojawiły się przy pytaniu za pięć tysięcy złotych.

Który kraj w grudniu 2018 r. miał jednego prezydenta, a w styczniu 2019 już dwóch?

A: Egipt B: Pakistan C: Wenezuela D: Ukraina

Uczestnik miał swój typ. Według niego - choć przyznał, że nie jest pewien - poprawną odpowiedzią jest D: "Ukraina". Pan Adam w celu upewnienia się, poprosił o pomoc publiczność. 53 proc. wskazało, że to Wenezuela posiadała w 2019 roku dwóch prezydentów. Na Ukrainę zagłosowało 31 proc., na Pakistan 11 proc., a na Egipt jedynie pięć procent.

Powyższa podpowiedź nie rozwiała wątpliwości pana Adama. Teraz wahał się pomiędzy dwoma odpowiedziami - C: "Wenezuela" oraz D: "Ukraina". W związku z tym postanowił zużyć drugie koło ratunkowe - telefon do przyjaciela.

Niestety kolega pana Adama nie znał poprawnej odpowiedzi. Wskazał jednak, że jakby strzelał, to zaznaczyłby odpowiedź C: "Wenezuela". Mimo drugiego wskazania na Wenezuelę uczestnik postanowił skorzystać także z ostatniego koła ratunkowego - pół na pół.

System wyeliminował dwie błędne odpowiedzi. Teraz w grze pozostały jedynie dwa warianty - A: "Egipt" oraz C: "Wenezuela". To koło pomogło panu Adamowi podjąć decyzję o zaznaczeniu odpowiedzi C.

Nicolas Maduro i Juan Guaido

W styczniu 2019 roku setki tysięcy Wenezuelczyków protestowało przeciw ponownemu wyborowi Nicolasa Maduro na prezydenta. Według opozycji przy liczeniu głosów wyborczych popełniono liczne oszustwa. Jednocześnie Juan Guaido, przewodniczący demokratycznie wybranego parlamentu, ogłosił się tymczasowym prezydentem tego kraju.

Tym samym w styczniu 2019 roku Wenezuela miała dwóch prezydentów. Zatem uczestnik wybrał poprawną odpowiedź, dzięki czemu zdobył pięć tysięcy złotych oraz miał możliwość dalszej gry o większe stawki.

Autor:paj/adso

Źródło: "Milionerzy" TVN